Edzői nyilatkozatok péntekről.

:

:

Szolnoki Olajbányász – Atomerőmű SE 88-76 (28-19, 19-18, 22-20, 19-19)

Gasper Potocnik, Szolnoki Olajbányász: Gratulálok a csapatnak, úgy gondolom, hogy az egész mérkőzésen a megfelelő hozzáállással küzdöttek, de őszintén szólva nem játszottunk túl jó meccset. Egyrészről ez több volt, mint amire számítottuk, de tény, hogy javítanunk kell a védekezésünkön, túl sok pontot kaptunk, különösen a festékben. Közvetlenebbnek, keményebbnek és okosabbnak kellett volna lennünk és nem lett volna szabad túl sok könnyű pontot adnunk nekik. A támadásban is vétettünk hibákat és ez is fontos pontokat jelentett az ellenfél számára. Ebben a két dologban kell fejlődnünk a következő meccsre, ha a sikereket akarunk elérni, sok munka áll még előttünk.

Csirke Ferenc, ASAE: Gratulálok a Szolnok csapatának tényleg 5-6 percig tudtuk tartani velük az eredményt aztán fokozatosan ez a 8-10-12 pont körül volt egyszer sem tudtunk közelebb jönni. Én úgy érzem, hogy jelen állapotunkban jó mérkőzést játszottunk és azt mondom, hogy ha így tudtunk volna játszani a két hazai vereségünkön akkor azok a mérkőzések győzelmek lettek volna. Most ez pont probléma, hogy egy olyan Szolnokkal játszottunk akik bajnokesélyesek. Igen az Ákos is elmondta, hogy nehéz ugye a problémáink mellett azért megpróbáltunk becsülettel felkészülni a Szolnok játékából és nehéz tehát amikor készülsz egy Szolnok szintű csapat ellen azért egy kicsit mérlegelsz, hogy ki miben erős az ellenfélnél és próbálod a védekezéstaktikát úgy kialakítani. Mi próbáltunk koncentrálni az extra dobóikra és azt beszéltünk, hogy vannak itt olyan játékosok akik gyengébben dobják talán a 3 pontost vagy nem is dobják rá és róluk egy kicsit többet tudunk segíteni és pont ez okozta a vesztünket azok a játékosok vertek meg minket. Most gondolok itt a legnagyobb példa az Williamson, Williamsonnak 3:0 volt eddig az idei szezonban a 3 pontos dobása, hogyha valakiről be lehet segíteni vagy hogy be lehet húzódni eddig a jelen pillanatban amit ő mutatott eddig az ő volt. Most ezzel talán segítettünk az Oroszlánynak hogy ő már ezt nem tudja megtenni mert ellenünk bedobta mind a kettőt úgyhogy ezek a dolgok azok amikre nem tudom azt mondani, hogy most a játékosaik, ez az én hibám merthogy erre készítettem a csapatot, hogy a Williamson nem kinti dobó és ma bedobott kettőt. Úgyhogy nem szólhatok a srácoknak mert ez volt a taktika ugy elég nagy probléma volt hogy koncentráljunk a Gavinre és (a) Barnes-ra akik mondjuk vagy (a) Durham-re akik extra kinti dobók úgyhogy azt nem mondom, hogy azt sem mondom, hogy gratulálok nem gratulálok a csapatomnak de tényleg ahhoz képest, hogy milyen szituációkban vagyunk mennyit edzettünk hogyan edzettünk az elmúlt hetekben én azt mondom, hogy tényleg becsülettel odatette mindenki a parkettára és ebből a mai mérkőzésből sokkal jobban tudunk építkezni és tanulni mint mondjuk a legutóbbi Debrecen hazai mérkőzésünkből. Gratulálok még egyszer a Szolnoknak és sok sikert kívánok nekik a bajnokságban.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – Falco Vulcano Energia KC Szombathely 85-95 (15-14, 22-30, 19-23, 29-28)

Forray Gábor, Kecskemét: Az első félidőben az utolsó másfél percért vagyok bosszús, mert ott úgy állt a meccs, hogy mi is vezethettünk volna a szünetben. A Falco magasabb sebességben és fizikálisabban játszik, mint mi, ezért csak akkor tudunk eredményesek lenni, ha 100%-osan koncentrálunk, nem hibázunk. Ugye ez nagyon nehéz. Voltak eladott labdáink, amikből azonnal kontrát kaptunk, és ahelyett, hogy mi vezettünk volna, megléptek tőlünk. Sok energiát emésztett fel, hogy ezeket ledolgozzuk. Szurkolóinknak köszönöm a biztatást, ma is kitettek magukért. Folytatjuk a munkát, most jönnek azok a meccsek, ahol lesz igazán keresnivalónk. A Falconak sok sikert a nemzetközi szerepléshez, gratulálok a győzelmükhöz.

Milos Konakov, Falco: Tudtuk, hogy erős KTE-hez jövünk. Az első negyed a terveink szerint alakult, majd a folytatásban idegessé váltunk, és csak az utolsó egy percben tudtunk előnyt kiépíteni. A második félidőben már azt láttam, amit szerettem volna, sokat járt a labda, és jól védekeztünk. A hosszú szünet után nehéz újra megtalálni a ritmust, de boldog vagyok, mert nekünk ez most sikerült, és a fiatalok is hozzá tudtak tenni az eredményességünkhöz. Sok sikert a Kecskemétnek a folytatásra.

Naturtex-SZTE-Szedeák – Soproni KC 80-82 (28-20, 15-25, 12-22, 25-15)

Simándi Árpád, Szeged: Jól kezdtük a meccset, majd leültünk és sok hibával játszottunk. Ugyanazok a hibáink, mint a szezon elejétől kezdve, hiszen ma is tizenhét eladott labdánk volt. Csalódott vagyok, de dolgoznunk kell tovább. Várjuk vissza a sérült játékosainkat, de ez nem mentség, hazai pályán ezt a meccset meg kellett volna nyerni. A hullámzást ki kell küszöbölni a játékunkból, mert ennek ez a végeredménye. A végén dobásunk volt az egálhoz, de a felzárkózás elvitte az energiánkat, így nem sikerült megfordítani a végén a meccset.

Kosztasz Flevarakisz, Sopron: Ugyan az első védekezésünk jó volt, de innentől valóban több hibát követtünk el. Támadásban sem voltunk elég pontosak, így könnyű kosarakat engedtünk ellenfelünknek. Az egész meccsen problémánk volt a támadólepattanókkal, akkora különbség volt ezen a téren, amit nehéz ellensúlyozni. Öt perccel a vége előtt fáradtságot láttam a játékosaimon, mert többen betegséggel, sérüléssel küzdöttek az elmúlt időszakban. A végén a Szeged több nagy hármast is bedobott, ez a mi hibánk volt, hogy visszaengedtük őket, de azt gondolom, megérdemelten nyertünk. Nagy győzelem ez számunkra, mert ebben a bajnokságban minden idegenbeli győzelem nagyon fontos, mi pedig évek óta nem tudtunk Szegeden nyerni. Gratulálok a srácoknak és azoknak a szurkolóinknak, akik elkísértek bennünket! Sok sikert kívánok a Szegednek, egy jó csapatnak tartom őket, azt gondolom, az eredményeik és a tabella állása nem valós a tudásukhoz.