Sorozatban hat vereség után tudta legyőzni idegenben a Sopron a Szegedet

A két középső negyed döntötte el a mérkőzést.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Soproni KC 80-82 (28-20, 15-25, 12-22, 25-15)

Szeged, Városi Sportcsarnok
Praksch Péter Árpád, Söjtöry Tamás, Rácz Zsolt Róbert (Bogárdi János)

Szeged: Washington 12/6, Polányi 11/9, Starovlah 14/6, Bognár 8/6, Roberson 25. Csere: Mayer 2, Person 8/3, Balogh S. -, Filipovics -, Kovács Ád -.

Sopron: Joseph 16/6, Jones 22/9, Valerio-Bodon 2, Barnett 15/6, Durham 13. Cserék: Sitku 6, Supola -, Shine 4, Takács -, Molnár 4.

Sérüléshulláma miatt aligha jöhetett volna jobbkor a válogatott szünet a Szegednek, mely a Sopron csapatát látta vendégül a hetedik fordulóban. A mérkőzés jól kezdődött hazai szempontból, Polányi kezdte meg a pontgyártást a találkozón. Az SKC-nál is volt azért nagy visszatérő Durham személyében, aki az első vendég kosarat szerezte. Joseph hármasával már soproni vezetést mutatott az eredményjelző, majd Washington és Barnett is 2-2 ponttal iratkozott fel a táblára (4-7). Starovlah egyenlített, ám Jones rögtön a következő támadásban visszadobta a triplát. Ismét a Szedeák montenegrói játékosa villant, majd Washington kinti dobásával újra a hazaiak vezettek (12-10). Bognár eladott labdájából Jones egalizált könnyen, Starovlah pedig egy hármas és egy betörés után, középtávolról is eredményesen célzott. Joseph értékesített egy nehéz betörést, majd Jones következett hasonlóképp (14-16). Mayer szépen játszotta magát tisztára, majd könyörtelenül bevágta a kettest, Starovlah pedig folytatta ihletett formáját, második jó távoli dobásával a negyedben. Valerio is elkezdte a mérkőzést, mondanom sem kell a Szegedből ki válaszolt duplájára. Roberson hatalmas értéke a Szegednek, ez főleg akkor látszott, mikor három mérkőzést sorozatban kihagyott, meg most mikor addig forgolódott a festékben, míg két pontot nem kapott érte. A negyed hátralévő részében Starovlah és Person révén tovább nyitotta az ollót a hazai csapat, így 8 pontos előnnyel ülhettek le az első negyed után. 28-20

A második negyedet a soproni pad erőssége Shine nyitotta meg kosarával, majd Roberson tett vissza egy támadólepattanót. Molnár Durham visszatérésével a padra került, ő hozta megint 6-ra fel a Sopront. Roberson továbbra is tarthatatlannak tűnt, majd egy hosszú kosárcsendet Sitku tört meg a vonalról, kétszer (32-26). Barnett majd megint a fiatal magyar kosarával már csak kettő volt a különbség, Simándi Árpád nem is várt tovább ideje kikérésével. Joseph egyenlített büntetőkkel, ismért Roberson vette hátára a Szegedet. Barnett zsákolt szép játék után, Joseph pedig már a vezetést vette át a vendégeknek (35-37). Hat perc alatt 17-7-es futást csinált az SKC. Polányi kosara a legjobbkor jött Szedeák szempontból, az öröm nem tartott sokáig Durham válaszolt. Shine révén már négyre nőtt a differencia, s miután Bognár ott hagyott egy pontot a vonalon, Jones pedig nem, már 38-43 volt az állás. Az utolsó két percben természetesen Roberson révén sikerült zárkóznia a vendéglátóknak, így a szünetre kettőre olvadt a soproni előny. 43-45

A második félidőben majd másfél percet kellett várni az első pontokra, Durham talált végül be, előbb mezőnyből, majd egyszer büntetőből. Természetesen Roberson jött a másik oldalon, majd Jones dobhatott hármat a vonal mögül, ő pedig mindhármat helyre tette. A következő két alkalommal nem szabálytalankodtak vele szemben, cserébe mindkét triplát bevágta, ezzel a mérkőzésen először tíz pont fölé csúszott a különbség (45-57). Az időkérés után Bognár is bedobott egy hármast, Roberson pedig hétre hozta fel csapatát – kétszer is mert közben Jones is szerzett egy duplát -, Barnett révén azonban újra kétszámjegyű különbség volt közte. Roberson továbbra is egyszemélyes hadseregként funkcionált, a túloldalon Sitku büntetőzött hibátlanul, majd Jones visszaállította negyedbeli harmadik hármasával a 12 pontos differenciát. 55-67

A két összesen 20 ponttal elbukott negyed után csak jobb folytatásban reménykedhetett a hazai publikum, ám Person három büntetője után, Joseph és Molnár kosarai következtek. Person mezőnyből is megmutatta, hogy tud kosarat dobni, Joseph szép betöréssel hozott két pontot a soproni konyhára. (60-73). Washington és Polányi révén 6 pontra jött fel a Szolnok gyakorlatilag három támadásból, érkezett is a vendégek részéről az időkérés. Azonban továbbra is eredménytelen marad a Sopron támadásban, Roberson természetesen nem. Az újabb soproni idő után Barnett juttatta triplájával némi levegőhöz csapatát, ám mivel Washington és Polányi megint megvillant két triplával – és közben csak Durham szerzett egy kettest – hosszú idő után ismét egylabdás meccsünk volt (75-78). Az utolsó egy perc szokás szerint a büntetőzésekről szólt, miután Washington kihagyta a triplát az egyenlítésért, így a késői hajrá nem hozott győzelmet a Szegednek. 80-82

Fotó: Bálizs Zsuzsa