Kosárlabda

Sztojan Ivkovics: Szeretném a körmendieknek üzenni, hogy nincs nélkülük magyar kosárlabda

Edzői értékelések a szombati mérkőzések után.

:

:

MVM-OSE Lions – Kometa Kaposvári KK 83-79 (25-22, 16-28, 21-15, 21-14)

Váradi Kornél : Először is gratulálok a csapatomnak a győzelemhez. Várható volt, hogy ez a két hét szünet, úgy, hogy jó ritmusban voltunk, nem jött jól. Nehezen jöttünk vissza a mérkőzésbe, de a második félidőben sikerült csapataként kosárlabdáznunk, még úgy is, hogy ilyen csúnyán elvesztettük a lepattanó csatát, mellette viszont az a különbség visszajött az eladott labdákban, amit mi jobban kontrolláltunk, és mikor elkezdtünk csapatként játszani, akkor 17 asszisztot sikerült is összeszedni. Ez volt a kulcs, tudtuk, hogy itt minden mérkőzés ilyen nehéz lesz, hogy mindenkinél mekkora tét van ezeken a meccseken. Karaktert mutattunk, harcoltunk egymásért, amiben amellett, hogy büszke vagyok az egész csapatra, nagyot harcoltak, és ezen az úton kell továbbmennünk, külön kiemelném még Ruják Andrást, aki a második félidőben hatalmas tartást adott a csapatnak azzal a védekezéssel, amit ő ott megmutat, sokadszor már. Ugyanígy csapatként kell tovább dolgoznunk, remélem, hogy sikerült most a ritmust felvenni, és dolgozunk tovább azért, hogy minél sikeresebbek legyünk ebben a szakaszban is. Szurkolóinknak köszönjük a bíztatást, a legnehezebb pillanatokban is sok energiát adtak nekünk, ami nagyon fontos.

Dalibor Damjanovic : Először is gratulálok az OSE-nak a győzelemhez. Azt hiszem, ha ma nyertünk volna, azt is megérdemeltük volna, de a végén nem volt szerencsénk, Markó és Tahj tiszta dobásai kimaradtak, de ezek nem igazán hibák. Az már inkább, hogy az első negyedben hét eladott labda volt, a félidőre már kilenc lett. A célunk pont az volt, hogy ok nélkül ne legyenek eladott labdáink az OSE hazai pályáján, mert nagyon jók gyorsindításban. Végül 18 eladott labdánk volt összesen, ez három meccsre is sok lenne, ha nyerni akar az ember. A mérkőzés néhány pillanatában mondhatjuk, hogy a tervek szerint haladtunk, 38 percig vezettünk a meccsen. Ez nagyon jó, de mégis, amikor előnyben voltunk, sok apró hibát követtünk el. Büszke vagyok a csapatra, jól edzettek a héten, megpróbáltuk a lehető legjobban felkészíteni őket. James sajnos nem volt 11-12 napig, és Remy is nagyon hiányzott. Sajnos vannak sérülés problémáink és nem tudtuk normál módon edzeni. Nincs most időnk ezen keseregni, fel kell készülnünk a három nap múlva következő találkozóra. Nem fogjuk feladni, ha úgy játszunk, mint ma, akkor nem aggódom.

Egis Körmend – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 74-80 (17-25, 11-15, 28-24, 18-16)

Kocsis Tamás : Gratulálok a Kecskemétnek, mert jobban játszottak. Mi egy nagyon rossz napot fogtunk ki, küzdöttünk, hajtottunk, megpróbáltunk mindent, de kicsúsztak a kezünkből a labdák, a szerencse sem állt mellénk. Az első félidő botrányosra sikeredett, a második félidőben megtettünk mindent, van még kilenc mérkőzés, nem adjuk fel, küzdeni fogunk a végsőkig!

Sztojan Ivkovics : Egy furcsa világban élünk, hiszen ilyen érzelmi töltetű meccsek a “play-inbe” valók. Szeretném a körmendieknek üzenni, hogy nincs nélkülük magyar kosárlabda. Nálunk is voltak problémák. Össze kell fogni, és nem külső dolgokkal foglalkozni. Mi egy kicsit összeszedettebbek voltunk ma. Én abban bíztam, mikor nem cseréltünk játékost, hogy helyén van a szívünk, mindenki kötődik a klubhoz, a városhoz. Amikor kell, akkor itt lesznek akár fél lábbal is, és megtesznek mindent. Ez egy kicsi lépés nekünk. Nehéz a sorsolásunk, mert az első öt meccsből négyet idegenben játszunk. További sikeres, sérülésmentes szereplést kívánok a Körmendnek.

SZTE-Szedeák – Atomerőmű SE 81-96 (20-20, 23-27, 20-26, 18-23)

Simándi Árpád : Emocionálisan nagyon nehéz felpörögni egy ilyen hétvége után. Az első félidő nagy részében ha nem is játszottunk jól, de kontrolláltuk a mérkőzést, aztán a második negyed legvégén elveszítettük a ritmust. Félidőben próbáltunk változtatni a védekezésben, de innentől kezdve csak futottunk az eredmény után. Nagyon rossz százalékkal dobtunk, szerintem ebben a szezonban nem volt ilyen, hogy csak három triplát dobtunk volna, abból is kettőt az utolsó másfél percben. Tanulnunk kell a hibáinkból, szerdán meg kell próbálnunk kijavítani ezeket, és minden energiánkkal arra fókuszálni, hogy nyerjünk Körmenden. Köszönöm a szurkolók buzdítását, ma is itt voltak mellettünk, remélem, a szezon hátralévő részében is kitartanak mellettünk!

Sebastjan Krasovec : Először is gratulálok a Szegednek a kupában mutatott teljesítményéért! Érződött, hogy fáradtak az elmúlt hétvége után, de ettől függetlenül nagy siker a mai győzelem számunkra. Csapatként értük el ezt a győzelmet, mindenki hozzátett valamit, ebben a szezonban pedig minden idegenbeli győzelem nagyon sokat jelent. Próbálunk a mai teljesítményre építkezni, de szerdán már egy fontos meccs vár ránk a Kaposvár ellen.

Zalakerámia ZTE KK – DEAC 87-73 (23-16, 21-18, 22-17, 21-22)

Matthias Zollner : Köszönet jár a szurkolóknak, hogy ilyen hangulatot varázsoltak a csarnokba. A mérkőzés első tizenöt percében nyújtott játékunkkal nagyon elégedett voltam, kontrolláltuk a játékot és a mérkőzés ritmusát is. A második félidőben viszont elkövettünk néhány butaságot, és nem úgy játszottunk, mint ahogy elterveztük. Két hete gyakoroljuk a DEAC zónavédekezése elleni játékot, de mást csináltunk, mint amit elterveztünk. Ez lesz a fókuszban a második mérkőzésig, hogy még hatékonyabban működjünk ebben.

Andjelko Mandic : Gratulálok a ZTE csapatának, hiszen ma jobb volt. Nem jól reagáltunk az ellenfél agresszív játékára és eladtunk tizenhat labdát is, így pedig nehéz nyerni. Voltak időszakok, amikor kapaszkodtunk, de nem sikerült még szorosabbá tenni a találkozót. Amennyiben a következő meccset meg akarjuk nyerni, akkor jobban kell játszanunk, és mi tudunk is jobban játszani a mainál.

Fotó: Bálizs Zsuzsa

Arconic-Alba Fehérvár – Sopron KC 105-86 (28-25, 24-21, 30-23, 23-17)

Alejandro Zubillaga : Köszönjük a szurkolók támogatását! Úgy gondolom, támadásban és védekezésben is jól játszott a csapatom. Az első negyed jó kezdése után védekezésben elkövettünk hibákat, de a legfontosabb, hogy ezeken a szituációkon túl tudtunk lendülni. A hibáinkból tanulni kell, nem történt semmi más, vezetünk 1–0-ra a párharcban, kedden a legjobbunkat kell nyújtani, nyerni szeretnénk Sopronban is.

Gasper Potocnik : Elismerésem az Albának, összességében jobb csapatnak bizonyult nálunk. Az elmúlt időszakban voltak problémáink, de a párharc előtt mindenki visszatért és fel tudta venni a ritmust. Az első félidővel és a második bizonyos szakaszaival nem lehetek elégedetlen. Viszont voltak elfogadhatatlan hibáink, amelyeket ki kell javítani a második meccsre. Kedden a legjobb tudásunkra lesz szükség, tökéletes meccset kell játszanunk, hogy megnehezítsük az Alba dolgát.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Budapesti Honvéd Sportegyesület 102-60 (25-19, 27-12, 29-15, 21-14)

Milos Konakov : Gratulálok a csapatomnak, mert 40 percen keresztül maximális koncentrációval játszottak. Nem volt üres járatunk, végig odafigyelve játszottunk. Jó energiával kezdtük el a meccset, jó volt a védekezés, ritmusunk volt a támadóoldalon is. 30+ gólpassz, 50+ lepattanó, mást nem is kérhettem volna. Igazi csapatmunka volt. Viszont mindössze annyi történt, hogy 1-0 az állás, kedden sokkal nehezebb dolgunk lesz. Megnézzük, analizáljuk a mai meccset, keressük a fejlődési lehetőséget, kedden újabb feladat vár ránk.

Zlatko Jovanovic : Gratulálok a Falconak, domináns győzelmet arattak. Mentálisan nem álltunk készen a Playoff hangulatra, ebben még rutintalanok voltunk. Sok üres járatunk volt, ami eldöntötte a meccset, és nem kérdés a playoffban a Falco ellen, idegenben csak akkor van esélyed, ha a legjobbadnál is jobban játszol. Ehhez ma nem jártunk közel. Annyi történt, hogy kedden 1-0-ról folytatódik a párharc, nem számít, hogy 4-el, vagy 42-vel kaptunk ki. Mennünk kell tovább!

NHSZ-Szolnoki Olajbányász – NKA Universitas Pécs 99-79 (26-21, 28-18, 20-23, 25-17)

Oliver Vidin : Először is, gratulálok a játékosaimnak, csakúgy, mint a Pécs csapatának! Nyerhettünk, mert jobban koncentráltunk ma este. Még úgy is, hogy nem tetsző módon rosszul büntetőztünk és közeli helyzeteket is el-elhibáztunk. Jól játszottunk viszont védő oldalon, nem hagytuk őket lepattanózni, egyénileg és csapat szinten is jól oldottuk meg. A széleken indított kettő-kettő játékokat néha gyengén védtük és ezzel könnyű pontokat adtunk az ellenfelünknek. Azon is javítanunk kell, hogy a 15-20 pontos előnyben ne kényelmesedjünk el, hiszen egy csapat, aki meg akarja nyerni a bajnokságot, ezt nem teheti meg!

Csirke Ferenc : Gratulálok a Szolnoknak! Nagyon hiányzott a két magasemberünk a rotációból, mert a maiak faultproblémával küszködtek. Sokat tolódtak a pozicióink. Problémánk volt a lepattanóval, ezen javítani kell keddig, illetve mindenképp jobban kell dobnunk hazai pályán.