Az irányító remek szezon futott.

:

:

A  30 esztendős, 179 centi magas Damier Erik Pitts Sopronba igazolt – adta hírül a klub honlapja.

A JKSE csapatában az alapszakaszban, az átlagban szerzett kerek 20 pontjával, az egész NB I legeredményesebb játékosnak bizonyult. A szervezésből is alaposan kivette a részét, 5.9-et átlagolva a harmadik legjobb lett a bajnokságban.

Pitts európai karrierjét 2012-ben Izlandon kezdte, ahol 33,5 pontot átlagolva szintén gólkirály lett, és bekerült a bajnokság All Star csapatába. Következett egy év Törökországban, az azóta megszűnt Isztambul DSI csapatánál, majd az olasz másodosztályú Roseto Sharks együttesében 18,6 pontot, 5,3 lepattanót és 3,9 gólpasszt átlagolt.

Két lettországi (Ventspils, Valmeira) évad következett. A Ventspils együttesében, – ahol egyébként együtt játszott az előző évadban csapatunkban szereplő Alan Wiggins-szel – a lett bajnokságban nem egészen 23 percet játszva, átlagban 10,4 pontot, 2,4 lepattanót és 3,7 gólpasszt átlagolt. A Ventspils a nemzetközi porondon is rendre szerepelt, ahol az irányító a 2015/16-os szezonban tizennégy FIBA Európa-kupa meccsen lépett pályára. Ezeken átlagban 21 percet pályán töltve, 8,7 pontos, 1,4 lepattanós, 2,4 gólpasszos átlaggal segítette az együttesét.

A következő évadban az előző évad lett bajnokához, a Valmeira csapatához szerződött, amelyben egyértelműen vezérszerepet szántak neki. A meccsenként 27 percet játszva “összehozott”14,9 pontos, 2,8 lepattanós és 5,7 gólpasszos átlag, ez lett All Star tagságot ért neki. A bajnoki címet nem sikerült megvédenie csapatának, 4. lett,  azóta pedig megszűnt.

Pitts a 2017/18-as évadot a finn Joensuun Kataja nevű csapatnál töltötte, amelyben a bajnokság mellett a Bajnokok Ligájában és az Európa-kupában is játszott. A bajnokságban közel 30 percet átlagolt, 16,1 pontot, 3,3 lepattanót és 6,2 gólpasszt tudhatott magáénak. A BL-ben 4 meccset játszott Kataja, Pitts ezeken átlagban 32,5 percet játszott 13,3 pontot, 3,8 lepattanót és 5,3 gólpasszt átlagolt, az Európa-kupában pedig csapata 12 meccsén, 16,5 pont, 3,7 lepattanó és 4,8 gólpassz volt az átlaga,  meccsenként harminc pályán töltött perccel.