Szoros végjátékban verte a PVSK-t a Sopron

A végére kissé kiengedtek a vendégek, de így is megnyerték sorozatbeli tizenegyedik bajnokijukat.

Pécsi VSK-VEOLIA – Sopron KC 87-93 (20-15, 21-32, 23-25, 23-21)

Bajnokság, 20. forduló
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok
V.: dr. Mészáros B., Frányó P., Kovács N. J. (Farkas Z.)

PVSK: Haynes-Jones 18/12, Goldring G. 2, Bíró O. 2, Ivosev 16, Brkics 24. Csere: Bryson 15/9, Meleg G. 5, Illés M. 5/3, Hőgye P., Popadic -.

SKC: Fazekas 6/3, Myers 22/6, Q. Ford 13/3, Borisov 24/9, Montgomery 7. Csere: Takács N. 18/18, Halász 3, Schöll -, Werner -.

Az elmúlt tíz bajnokiját kivétel nélkül megnyerő, legutóbb november közepén vereséget szenvedő Sopron KC-t fogadta a Pécsi VSK-VEOLIA a bajnokság 20. fordulójában.

Jobban kezdtek a hazaiak, de egy kosáron belül volt a Sopron az első negyed közepéhez érve. Haynes-Jones tripláját egy újabb pécsi villámtámadás követte, amit Ivosev fejezett be pontosan (17-9). Büntetőkkel kapaszkodott a Sopron, és a pécsiek is már csak a vonalról voltak eredményesek a negyed hajrájába érve – 20-15-tel zárták a felek az első tíz percet.

Borisov másfél perc alatt eltüntette a különbséget a csapatok között: dupláját tripla követte. Brkics akciója is három pontot ért, ugyanő nem sokkal később ismét betalált (25-22). Kis idő múlva már a vendégeknél volt az előny, amit Haynes-Jones újabb hármasa nullázott le. A pécsiektől Brkics tarthatatlannak bizonyult, 18 perc után már 16 pontnál és 25 VAL-nál járt – az ő vezetésével vette vissza az előnyt a PVSK (36-32). Takács és Fazekas is bedobott egy-egy hármast, gyorsan fordított a Sopron (38-41). A félidő hajrája a Sopronnak sikerült jobban: 41-47-nél mehettek szünetre a csapatok.

Bryson is megérkezett a meccsbe, a második félidő elején az ő pontjaival kapaszkodott a PVSK, de pontos támadásaival tartotta öt pont körüli előnyét a Sopron. Egészen Illés triplájáig és Bryson zsákolásáig: a 24. percet már egyenlő állásról kezdték a csapatok (53-53). Borisov triplát, Montgomery duplát jegyzett, majd Ford is kintről talált be, így a pécsiek időt kértek a 8-0-s soproni futás után. Fazekas duplája után már megvolt a közte tíz is (57-67). Minimálisan faragott hátrányából a Pécs, de így is 72-64-es vezetést tudhatott magáénak a Sopron.

Haynes-Jones hármasa ismét talált, de nem sokkal később Takács keze is elsült. Ivosev centerezett, négy pontra közelítette meg ellenfelét a Pécs. Több hiba is csúszott a támadásokba, majd Takács újra beemelt egy hármast. A tízért támadhatott a Sopron, Myers hármasával meg is lett (73-83). A végéhez közeledve viszont többet hibázott a Sopron, amit kíméletlenül kihasznált a PVSK: másfél perc alatt 9-0-s futást indított a házigazda, így harminc másodperccel a vége előtt már csak kettő maradt a soproni előnyből (86-88). Időt is kértek a vendégek, majd Borisovot faultolta Bryson – mindkét büntető a helyére került (86-90). Ivosev ziccere kimaradt, majd Borisov állhatott ismét a vonalra, de csak egy ment be a két büntetőből. Viszont ez is elég volt a vendégeknek: Borisov újabb büntetői zárták a meccset, 93-87-re nyert a kiváló formában lévő SKC.

Kiemelt kép: hunbasket.hu