Már a második negyedben eldőlt a mérkőzés.

Soproni KC - Duna Aszfalt-DTKH-Kecskemét 83-70 (28-21, 26-14, 18-19, 11-16)

Sopron, NOVOMATIC Aréna
Játékvezetők: dr. Mészáros Balázs, Frányó Péter, Györfy Rúben (Forrai Sámuel)

Sopron: Joseph 4, Jones 12/3, Valerio-Bodon 11/3, Barnett 12/3, J. Durham 17. Csere: Csendes -, Sitku -, Supola 5/3, Shine 4, Molnár M. 13.

Kecskemét: Townes 20/3, Klobucar 21/12, Ivkovic 3, Borisov 3/3, Karahodzsics 2. Cserék: Wittmann 5/3, Kucsera 3/3, Dramicsanin 13/6.

Ivkovic bátor betörésével indult a meccs, majd három büntetőt dobhatott, melyből csak egy ment be. Townes harcolt ki kétbüntetőt, amiket értékesített is, majd Barnett törte meg a soproni jeget, egy rendkívül nehéz középtávolit, ráadásul Boriszov oda is ütött (3-5). Az amerikai nagyszerű blokkja után Jones rohant végig a pályán, Ivkovic szabálytalansága után kiegyenlített, aztán betöréssel szerzett két pontot. Klobucart faultolta Barnett egy triplánál, a kecskeméti játékos kettőt váltott pontra. Durham zsákolt faulttal együtt, Dramicsanin használta ki a Joseph elleni missmatchet. Durham középtávolról sem hibázott, Jones kosarával 5-re nőtt a hazai előny. Egy labdaszerzés után Valerio Bodon szerzett két könnyű pontot, Forray Gábor időt kért. (16-9). Dramicsanin nehéz kosarával zárkóztak a vendégek, Shine találta meg Barnettet üresen a palánk alatt. Durham küzdött meg két pontért a festékben, Townes pontjaira Barnett válaszolt egy zsákolással. Wittmann  nehéz tempót süllyesztett el, Durham két büntetőt dobott be. Klobucar utolsó másodpercben szerzett egy triplát, Molnár tett vissza egy támadólepattanót. Klobucar három büntetőt, a negyedet Shine dudaszós ziccere zárta. 28-21

Molnár maradt teljesen magára a palánk alatt, Barnett hűzott be egy alley-oopot. Sitku triplája után már 14-re nőtt a differencia, így a Kecskemét ismét időt kért (35-21). Joseph gólpasszát Molnár tette fel, Sitku zsákolt faulttal együtt. Négy perc után Boriszov törte meg a vendég kosárcsendet. Klobucar is hibátlanul célzott kintről, Molnár egy újabb támadólepattanó után dobott egy horgot. Supola dobott be két büntetőt, Durham zsákolt nagyot, Townes és Valerio váltott kosarat, Klobucar triplája után érkezett az első hazai időkérés (47-32). Durham hibátlan volt a vonalról, Jones meg végig könnyen egy ziccerért. Supola triplájával 20 fölé kúszott a differencia, Dramicsanin visszadobta. A félidőre, így 21 pontos előnnyel mehetett a hazai csapat. 54-35

Joseph betörésével kezdődött a második félidő, Durham kapott egy bejátszást, 2+1-es akciót csinált belőle, de a büntető kimaradt. Dramicsanin használta ki a támadóidőből hátralévő két másodpercet, majd két büntetőt is bedobott. Jones vágott be egy triplát Boriszovról, Townes agresszív betöréssel szerzett két pontot, majd Boriszov kiosztásából egy hármast, Barnett válaszolt azonban (64-43). Klobucar játszotta magát tisztára egy tempóra, Townes labdaszerzése után egy ziccert tett fel. Jones kettőből egy büntetőt dobott be, Klobucar és Molnár értékesített 2 illetve 1 büntetőt. Valerio zsákolt, Shine szerzett két pontot a vonalról, Townes kosarával lépte át az 50-et a KTE. Valerio állította vissza a közte 21-et, Dramicsanin nehéz hármast dobott be, amivel véget ért a harmadik negyed. 72-54

Másfél percig nem esett kosár a negyedik negyedben, Kucsera triplája esett be. Joseph törte fel a vendég védelmet, Molnár dobott be egy nehéz horgot. Klobucarnak egyedüliként jól ment kintről a mérkőzésen, Molnár pöcizett vissza egy kimaradt dobást. Az utolsó 5 percben hiába igyekezett kapaszkodni a Kecskemét – ami sikerült is, csak későn -, a lényegi kérdések eldőltek, a Sopron tovább folytatta remeklését és simán nyert, a bajnokságban sorozatban negyedik alkalommal. 83-70