Kétszeres hosszabbítás után nyert az Egis Körmend

Kulcsjátékosai nélkül nem tudott csodát tenni a DEAC.

DEAC – Egis Körmend, kétszeres h.u.: 83-87 (16-24, 20-15, 13-18, 24-16, 5-5, 5-9)

Bajnokság, 5. forduló
Debrecen, Oláh Gábor utcai Sportcsarnok
V.: Cziffra Cs., Ádám J., Goda L. (Bogárdi J.)

DEAC: Somogyi 15/9, Guyton 19/6, Drenovac 21/6, Hines 14/3, Tóth 12. Cserék: Kis -, Neuwirth -, Molnár 2.

Körmend: Thames 26/6, Mócsán 13/9, Ferencz 11/9, Durázi 2, Taylor 15. Cserék: Takács -, Oroszi -, Mosely 7/3, Kiss -, Williams 13/9, Tóth -.

Az 5. fordulóból elhalasztott mérkőzés pótlásán a DEAC látta vendégül az Egis Körmend együttesét. Mindkét csapat megnyerte a legutóbbi mérkőzését, a debreceniek hazai pályán, a körmendiek idegenben diadalmaskodtak. A Debrecennél nem tudott pályára lépni Moody és Polyák sem, viszont Kovács Adrián vezetőedző leülhetett a kispadra.

Mócsán gyorsan berámolt öt pontot az összecsapás elején, de nem engedte elszakadni az ellenfelét a DEAC, sőt, négy és fél perccel a feldobás után újra egyenlő volt az állás (10-10). Újabb rohamot indítottak a vasiak, akik ebben a játékrészben bőven 50% felett értékesítették a hármasokat, de apró kosarakkal meccsben tudtak maradni a hazaiak. A negyed utolsó perceiben aztán még egy fokozattal feljebb kapcsolt a vendég gárda, amely már meglátszott az eredményjelző táblán is. 16-24.

Ferencz jelezte, hogy a kisebb szünetben nem hagyott alább sem a körmendi dobókedv, sem a dobóforma, a mérkőzésen először átlépte a tízet a különbség. Guyton és Tóth vette a hátára a Debrecent, hetet szereztek zsinórban, megválaszolatlanul. Többször is sikerült megállítania a hazaiak felzárkózási kísérletét a Körmendnek, beállt egy 8-10 pontos különbségre a mérkőzés. A nagyszünet előtt aztán megtáltosodott a DEAC és egy nagy futással feljött háromra. 36-39.

A fordulás után több lehetősége is adódott a Debrecennek, de végül Taylor szerezte meg a második félidő első kosarát. Továbbra is ott loholt az ellenfele nyakán a DEAC, amely végül a 25. percben egyenlített, a fordítás viszont nem jött össze, sőt, megint kezdett ellépni a Körmend (46-53). Guyton hármasa a legjobbkor hullott be hazai szempontból, azonban négy gyors vendég pont is érkezett még az utolsó másodpercekben. 49-57.

Nagy lendülettel vágott neki az utolsó felvonásnak Kovács Adrián együttese, amely 11-2-vel nyitotta a záró játékrészt és átvette a vezetést (60-59). Megtorpant a Körmend, mindössze egy büntetőt tudott csak értékesíteni a csapat a következő két percben, miközben fokozatosan lépett el a DEAC. Mosely hármasával és Taylor büntetőivel zárkóztak volna a vendégek, de mindig volt valaki (főleg Drenovac), aki előlépett amikor kellett. Taylor nagyot küzdött a palánk alatt, amiből Williams dobott egy hármast, 1 perc 19 másodperccel a vége előtt újra egyenlő volt az állás. Williams aztán újra betalált, 73-70-re ment a vasi csapat, de azonnal érkezett a válasz a túloldalról, az utolsó fél percre egálról fordultak a felek. 22 másodperc volt vissza a rendes játékidőből, amikor a piros-feketék támadhattak, de Thames próbálkozása lejött, Hines pedig már nem tudott rendesen beleállni az ő kísérletébe, jöhetett a hosszabbítás. 73-73.

A Körmend szerezte meg a vezetést, Thames büntetőzött jól, viszont Somogyi triplája beakadt a túloldalon (76-75). Ezután Guyton szépen találta meg az üresen hagyott Drenovacot a palánk alatt, időt kellett kérnie a piros-feketéknek. Thames és Mosely kosaraival egyenlítettek a vendégek, 38 másodperc volt vissza ekkor (78-78). Hines triplája lejött, egy támadásra maradt még idő, viszont nem talált be a Körmend, újabb ráadás következett.

Somogyi egy nagy triplával jelentkezett, de Thames azonnal válaszolt, nem tudtak dűlőre jutni a felek. Drenovac csak az egyik büntetőjét értékesítette, Taylor pedig kihasználta az alkalmat és egy ziccerrel fordított (82-83). Látszott, hogy már csak a szívük viszi előre a játékosokat, az utolsó utáni energiatartalékokat is felhasználták. Somogyi kipontozódott, Thames viszont csak az egyik büntetőjét dobta be, 51-el a vége előtt kétpontos körmendi vezetésnél kért időt Kovács Adrián. Mosely lélektanilag is fontos ziccerével négy lett közte, innen pedig már nem tudott visszajönni a DEAC.

Az Egis Körmend egy roppant izgalmas meccsen, kétszeres hosszabbítás után hozta el a két pontot Debrecenből.

Fotó: hunbasket.hu