Helyosztó, 5-6-ik helyért, 2. mérkőzés
Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok, péntek 18:00.

Debrecen: Govens - Polyák - Németh - Drenovac - Tóth

Szolnok: Durham - Lukács - Gavin - Révész - Szubotics

Andjelko Mandics, DEAC: Természetesen az a célunk, hogy visszavigyük a szériát Szolnokra. Az első mérkőzésen nagyon rosszul kezdtünk, ziccereket hibáztunk, labdákat adtunk el és rosszul védekeztünk. A keretünk nem lett nagyobb erre a meccsre, nehéz dolgunk lesz, a Szolnok megmutatta, hogy jó csapat kedden is. Ami pozitívum, hogy a fiatalok jól szálltak be a mérkőzésbe, most is sok lehetőséget fognak kapni, bízom benne, hogy ismét élni fognak vele.

Szarvas Gábor, Szolnoki Olajbányász: A legfontosabb az, hogy az elért motiváltságot ne csak fenntartsuk, de emeljünk is rajta, annak érdekében, hogy megszerezzük az idény utolsó győzelmét. Minden játékosom átérzi az ötödik hely fontosságát, keményen dolgoznak az edzéseken. Kielemeztük az első mérkőzést, szeretnénk kijavítani a hibáinkat ahhoz, hogy idegenben is sikeresek legyünk. A stratégiánk hasonló lesz, mint kedden, fontos lesz Govens, Drenovac és Tóth Ádám limitálása. Kemény mérkőzés lesz ez, biztos vagyok benne, hogy a Debrecen mindent meg fog tenni, hogy Polyák és Tóth győzelemmel búcsúzzon hazai pályán, de a célunk az, hogy a párharc ne térjen vissza Szolnokra, ezért mindent meg fogunk tenni.