Utánpótlás

Az EYBL első magyar bajnoka: a Rátgéber Kosárlabda Akadémia serdülő fiú csapata

Pokoli nagyot harcoltak a srácok, mínusz tizenkét pontról jöttek vissza a döntőben.

:

:

Történelmi sikert aratott a Rátgéber Akadémia serdülő fiú csapata azzal, hogy a döntőben egy ponttal legyőzve a grúz válogatottat megnyerte a rangos nemzetközi sorozatot, az EYBL-t, hiszen ez még sosem sikerült magyar együttesnek. Pokoli nagyot harcoltak a srácok, mínusz tizenkét pontról jöttek vissza.

Ha már eljutottak idáig, keresztülverekedték magukat a csoportmeccseken, megnyerték a régiós döntőt, elsők lettek csoportjukban a rigai szuperdöntőn, majd az elődöntőben legyőzték a Vardart, úgy voltak vele, nem veszíthetnek az aranycsatában – írja a Rátgéber Akadémia honlapja.

Nem is veszítettek, de a győzelemért nagyon meg kellett dolgozniuk! A grúz korosztályos válogatott ugyanis nem véletlenül jutott a fináléba: bár az első negyedet öt ponttal megnyerte a magyar csapat, a másodikban hengerelt az ellenfelük, így a nagyszünetben tíz ponttal ők vezettek (28-38). A harmadik felvonás elején ráadásul dobtak egy hármast, ekkor alakult ki a legnagyobb különbség a két csapat között (28-41). A folytatás viszont a Rátgéber Akadémiáról szólt. A fiúk minden energiájukat mozgósították, és szívósan, lépésről lépésre dolgozták le hátrányukat. A harmadik negyed végén már csak öt mínuszban voltak, hogy aztán az utolsó elején Szalontai bevágjon egy triplát, Amidezic a helyére tegyen egy duplát, s a 33. percben már egyenlő volt az állás (47-47). De ekkor már érezhetően az Akadémia kezében volt a meccs! A fiúk érezték, hogy meglesz a győzelem, mindent beleadtak a hajrában, s amikor öt másodperccel a vége előtt Hirth értékesített egy büntetőt (61-57), már tudták, nem lehet baj. A grúzok ugyan bevágtak még egy triplát, de ez már nem osztott, nem szorzott: 61-60-ra győzött a Rátgéber Akadémia, és ezzel az EYBL-bajnoka lett.

Burony Bálint egyéni elismerésben is részesült, beválasztották a torna All Star ötösébe!

Bolyos Róbert vezetőedző: – Hatalmas gratuláció a csapatnak és az egész stábnak a bajnoki címhez! Mélyről jöttünk vissza, és fordítottuk meg a mérkőzést. Mindez mutatja, milyen karaktere van a csapatunknak! Igazi döntő meccs volt, amelyen nagyon akartuk a győzelmet, s végül sikerült megszereznünk, így mi vagyunk az első magyar EYBL-győztes csapat! Nagyon büszke vagyok a srácokra, visszaköszön az a sok munka, amit nap mint nap elvégeznek!

Zalay Zoltán szakmai igazgatóhelyettes: – Ez egy történelmi siker, nagyon büszkék vagyunk az U14-es fiú csapatunkra! Jól mutatja a fiúk karakterét, hogy nagy hátrányból, mínusz tizenhárom pontról is vissza tudtak jönni és fordítottak. A győzelmünk értékét emeli, hogy a döntőben a grúz válogatottat múltuk felül. A torna során a respektünk meccsről meccsre emelkedett, mindenki nagyon elismerően nyilatkozott a Rátgéber Akadémia csapatáról!

NKA Pécs–Grúz válogatott 61-60 (20-15, 8-23, 14-9, 19-13)
NKA Pécs: Pavlik 9, Szalontai 16/6, Rácz 11/3, Burony 8, Gáspár V. Csere: Hirth 4/3, Baráth, Király 9, Amidezic 4. Vezetőedző: Bolyos Róbert.