Két szolnoki játékos „debütál”, a soproni padról érkezett az MVP.

:

:

A 18. fordulót is maga mögött hagyta az A-csoport mezőnye, így ismét összeállítottuk a VAL-értékek és posztok alapján a forduló csapatait.

A legjobb ötösben most két szolnoki légiós is debütál, a forduló legjobb játékosát azonban a Sopron adta: a Kaposvár elleni kétszeri hosszabbítást hozó meccset Tauras Jogéla negyven VAL feletti teljesítménnyel hozta le, ezzel magasan ő lett a játéknap legjobbja.

A forduló csapata:

E. G. Washington (2) – Thomas (2) – Tucker (1) – Jogéla (2) – Cakarun (1).

A Falco ellen aratta újabb élvonalbeli sikerét az OSE Lions, amihez Eric Gerard Washington is sokat tett hozzá – például ő jegyezte a meccset eldöntő triplát. Mutatója 22 pontból (6/11 kettes, 2/4 hármas, 4/4 büntető), 2 lepattanóból, 1-1 szerzett- és eladott labdából, 5 kiharcolt faultból és 8 gólpasszból állt össze, ami 30 VAL-t ért 33 perc alatt.

Nagy OSE-bravúrt hozott a forduló. Fotó: hunbasket.hu

Az Alba otthonában hajrázott nagyot és nyert a KTE-Duna Aszfalt, köszönhetően például Cleveland Joseph Thomas kiemelkedő teljesítményének. A 23 pontját (3/5 dupla, 1/5 tripla, 14/16 büntető) 6 lepattanóval, 1 eladott labdával, 8 kiharcolt faulttal és 4 gólpasszal egészítette ki, így 32 VAL került a neve mellé 34 perc alatt.

Otthon lepte meg a Szolnoki Olajbányász KK-t a ZTE, hiába Dakarai Tucker 33 VAL-os teljesítménye. Dobott 25 pontot (5/7 kettes, 4/9 hármas, 3/3 büntető), 10 lepattanóval dupla-duplát jegyzett, 6 eladott labdáját 2 szerzettel kompenzálta, és volt még 5 kiharcolt faultja, 3 gólpassza és 1 blokkja is a 35 játékperc során.

Kétszeri hosszabbítás után gyűrte le a Kaposvárt a Sopron KC. A padról érkezett a hazaiak vezére, egyben a forduló legjobb játékosa: Tauras Jogéla 28 ponttal (7/11 dupla, 14/17 büntető) és 42 VAL-lal zárt. Szedett 5 lepattanót, 1 szerzett-, 3 eladott labdája volt, 12 faultot harcolt ki, 5 gólpasszt jegyzett, valamint 1 blokkot is kiosztott – 40 percet játszott.

Marjan Cakarun is bekerült a forduló csapatába a Szolnokból, 32 VAL-lal. Ő 20 ponttal (5/8 dupla, 10/10 büntető) terhelte meg a ZTE gyűrűjét, 10 lepattanóval szintén dupla-dupláig jutott, és kiharcolt még 6 faultot, adott 2 gólpasszt, illetve negatív oldalra került 3 eladott labda is a 29 perce során.

A forduló magyar csapata:

Wittmann (10) – Perl (9) – Markovics (5) – Lóránt P. (8) – Karahodzsics (8).

Ezúttal is Wittmann Krisztiánnal kezdődik a magyar csapat, aki most 20 pontos (3/7 dupla, 4/8 tripla, 2/3 büntető) teljesítménnyel rukkolt elő az Alba vendégeként. A 23 VAL további 3 lepattanóból, 2 szerzett labdából, 3 kiharcolt faultból és 4 gólpasszból állt össze a 28 perc alatt.

Az Alba is nehezen tudta tartani Wittmannt. Fotó: hunbasket.hu

Ahogy már szóba került, elkapta az újonc a Falco-Vulcano Energia KC Szombathelyt, amelyben ezúttal is Perl Zoltán szállította az egyik legjobb teljesítményt. A válogatott játékos 25 perc alatt 23 pontot (5/10 kettes, 3/3 hármas, 4/4 büntető), 4 lepattanót, 1 eladott labdát, 8 kiharcolt faultot és 2 gólpasszt jegyzett, így 31 VAL-lal a legjobb magyar teljesítményt hozta.

Perl osztozik a legjobb honi teljesítményen, ugyanis a szintén vesztes csapat tagjaként remekelő Luka Markovics (Alba Fehérvár) is 31 VAL-lal zárt. Ő 17 ponttal (3/7 kettes, 0/2 hármas, 11/13 büntető) és 11 lepattanós dupla-duplával igyekezett tartani a lépést a KTE-vel; ehhez tett még a közösbe 9 kiharcolt faultot és 2 gólpasszt a félórányi játékideje során.

Egyetlen ponton múlt, de az Atomerőmű SE-nek sem termett babér ebben a fordulóban. Lóránt Péter a DEAC-nak dobott 10 pontot (3/9 dupla, 1/2 tripla, 1/1 büntető) a 28 perce során, ez viszont kevésnek bizonyult. Volt még 7 lepattanója, 1-1 szerzett- és eladott labdája, 3 kiharcolt faultja és 2 gólpassza – 15 VAL.

Kemal Karahodzsicsot is nehezen tartották a székesfehérváriak, 15 pontot (4/8 kettes, 1/2 hármas, 4/8 büntető) tudott dobni. Pattanóból 6 kötött ki nála, 2-2 szerzett- és eladott labdája volt, 5 kiharcolt faultja, valamint 1 gólpassza – 18 VAL-lal zárta a 29 pályán töltött percet.

Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.

Kiemelt kép: hunbasket.hu