Szoros meccsen nyert a Kecskemét a Körmend ellen

Az első félidőben már 20 ponttal is vezetett a KTE, mégis izgalmas lett a vége.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Egis Körmend 81-78 (29-21, 18-21, 16-17, 18-19)

Bajnokság, 23. forduló.
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, Benczur Tamás, Jankovics Viktor Zsolt (Farkas Zoltán)

Kecskemét: Sinik 5, Wittmann 21/15, Ivkovic 6, Lukovics 20/6, Karahodzsics 9. Csere: Tóth B-, Körmendi -, Kucsera 6/3, Dramicsanin 14/6.

Egis Körmend: Basic 17/15, Morgan 18/12, Takács 3/3, Durázi 11, Konate 2. Csere: Tolbert 18, Djogo 4, Ferencz 3/3, Kiss 2, Doktor -.

Konate és Durázi összjátékával vette kezdetét a találkozó, Ivkovic szerezte az első hazai pontokat. Konate zárt le egy hosszabb pontcsendet, a visszatérő Tolbert zsákolt, Karahodzsics előbb egy pontot a vonalon hagyott, aztán viszont a mezőnyből javított (5-6). Durázi mutatott be egy 2+1-es akciót, aztán viszont kettőből egy büntetőt elrontott, Kucsera triplájával zárkózott a Kecskemét. Morgan passzából Tolbert fejezte be a 2-2-t, Kucsera egy pontot a vonalon hagyott, Tolbert zsákolt ismét, Wittmann tempója hullott a gyűrűbe (11-14). A rutinos hátvéd aztán két büntetőt is betett a közösbe, Lukovics triplája után Kocsis Tamás időt kért. Ferencz azonnal elsüllyesztett egy hármast a szünet után, Sinik büntetői értek célt, Karahodzsics és Tolbert váltott kosarat, Lukovics szerzett gyors négy pontot. A negyed utolsó percében nem változott a különbség, így egy negyed után a Kecskemét vezetett. 27-21

Dramicsanin három pontjával indult a második negyed, majd Tolbert és Wittmann is kintről volt eredményes. Dramicsanin folytatta a triplafesztivált, Kocsis Tamásnak így 12 pontos hátrányban kellett időt kérnie (36-24). Sinik találta meg tökéletes ütemben Wittmannt, aztán maga is befejezett egy akciót, ráadásul a plusz egyet is mellé tette. Basic zárta le a futást, Körmendi adott nagy labdát Karahodzsicsnak, aki nem hibázott. Lukovics csent labdát és könnyű kosarat szerzett, Morgan hármasa esett be, majd Kissé középtávolija (45-32). Morgan 10-re csökkentette a differenciát, sőt egy kettessel és egy triplával ötre. A félidőt 15-0-s futással zárta az Egis Körmend, így a félidőben csak 5 pont volt a különbség. 47-42

Basic triplájával zárkózott tovább a Körmend, Durázi pedig már egyenlített, így 20-0-s futásban voltak a vasiak. Ezt Wittmann hármasával sikerült lezárnia a Kecskemétnek, de Morgan azonnal válaszolt a túloldalon, Dramicsanin passzát Kucsera váltotta két pontra. Djogo tört be remekül, Durázi lépett be jó ütemben a festékben, három pont lett a jutalma a plusz egyel (52-55). Sinik és Dramicsanin csinált meg egy 2-2-t, Wittmann triplájával újra a Kecskemét állt jobban. A rutinos játékos megint beköszönt kintről, Tolbert szerzett két pontot, Lukovics pedig a vonalról (62-57). Aztán viszont csak egyet, Tolbert megint nem hibázott, így 4 pont volt a különbség a negyedik negyed előtt. 63-59

A negyedik negyedet sokkal jobban kezdte az Egis Körmend egy 10-4-es futással átvették a vezetést az első 3 percben. A következő két percben egyik csapatnak sem sikerült pontot szereznie, Karahodzsics egyenlített ki végül, a Körmend pedig időt kért (69-69). Basic talát be kintről, Lukovics büntetőivel jött fel egy pontra a Kecskemét, Morgan büntetői után a hazaiak légiósa két perccel a vége előtt egy triplával egyenlített. Morgan tört be remekül, Sinik és Lukovics játszott össze, Basic dobta be a büntetőit, Wittmann egy triplát egy perccel a lefújás előtt (79-78). A Körmendnek még két lehetősége volt átvenni a vezetés, ez azonban nem jött össze, így a Kecskemét megnyerte a mérkőzést. 81-78