Dalibor Damjanovic: Ez a különbség, ha csapatként, vagy ha a statisztikáért játszol

Edzői értékelések.

:

:

Arconic-Alba Fehérvár – NHSZ-Szolnoki Olajbányász 92-83 (20-14, 27-35, 25-17, 20-17)

Jandro Zubillaga : Gondoltuk, hogy egy nagyon nehéz és kemény mérkőzés lesz egy olyan csapat ellen, amely támadásban és védekezésben nagyszerűen szervezi a játékot. Az első félidőben komoly problémáink voltak alsó poszton, illetve küzdöttünk a faultokkal. A harmadik negyedben feljavult a védekezésünk, sokkal jobban játszottunk és nagyobb nyomást helyeztünk az ellenfélre. Van néhány dolog, amiben fejlődnie kell a csapatnak, de nagyon boldog és büszke vagyok a srácaimra. Bízom abban, hogy Szolnokon is sikerül nyerni, de nyugodtnak kell maradni, és élvezni az elődöntő hangulatát, illetve a mérkőzést, mert akkor ismét győzhetünk, az biztos hogy kőkemény összecsapás vár ránk.

Oliver Vidin : Nehéz úgy mérkőzés nyerni, hogy kilenc büntetőt kihagysz, ráadásul a faultok száma is magas volt, és fontos pillanatokban hagytunk ki ziccereket. Az első félidőben jobban játszottunk, és jobb csapat voltunk a pályán, még a második félidőben az Alba teljesített jobban. Mi ennél tudunk jobban is játszani, nagyon remélem, hogy ezt meg is tudjuk mutatni hazai pályán.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Zalakerámia ZTE KK 101-63 (31-13, 26-15, 18-20, 26-15)

Milos Konakov : Gratulálok a játékosaimnak, mert az elsőtől, az utolsó percig koncentráltunk és jó kosárlabdát játszottunk. Kiemeltem, hogy mennyire fontos lesz a párharcban, hogy fejben koncentráltak legyünk, és ez ma sikerült is. Jól reagáltunk a ZTE védekezésére, járt a labda, 25+ gólpasszt osztottunk ki, ráadásul 45+ lepattanót szedtünk. Elégedett vagyok a látottakkal. Annyi történt, hogy az első meccset megnyertük, ebben a szurkolók is sokat segítettek, mert remek hangulat volt az Arénában, de ne felejtsük el, hogy 1-0 párharc, holnaptól, már a keddi meccsre készülünk.

Matthias Zollner : Szeretnék köszönetet mondani a szurkolóinknak, akik végig, sőt a lefújás után is bíztattak minket. Ez nagyon jól és sokat is jelent nekünk és nekem is személyesen. Jó ezt látni, hogy a jó és rossz pillanatokban is együtt van a csapat és a szurkolótábor. És a mai mérkőzés nem a legszebb pillanataink voltak. Egy nagyon jó, fizikális meccs volt a mai, amiből rengeteget kell fejlődni. Úgy érzem, ha minden meccs ilyen fizikális lenne, akkor a magyar bajnokság jó bajnokság lesz. Idén viszont ez volt az egyetlen, ami ilyen fizikális volt. Ez lesz a feladatunk a keddi meccsen is, hogy felnőjünk és alkalmazkodni tudjunk ehhez a fizikalitáshoz.

SZTE-Szedeák – Kometa Kaposvári KK 89-94 (26-20, 22-15, 16-28, 25-31)

Simándi Árpád : Az első félidőt kontrolláltuk, jól játszottunk, rendben volt a védekezésünk, ezáltal volt ritmusa a támadásainknak is. A második félidőben egész egyszerűen az öltözőben maradtunk, ahogy lenni szokott ilyenkor, a Kaposvár vérszemet kapott, jól játszottak, nekünk pedig nem állt össze a védekezésünk. Nagyon sok pontot kaptunk a második húsz percben ezáltal nem is tudtunk úgy támadni, mint korábban. Gratulálok a Kaposvárnak, nincs vége, van még öt mérkőzés hátra, rendezni kell a sorokat. Tudom, hogy nehéz lesz, hiszen négy idegenbeli mérkőzésünk lesz, de mindent meg kell tennünk azért, hogy kiharcoljuk a bennmaradást.

Dalibor Damjanovics : Először is gratulálok a Szegednek, a stábnak és a játékosoknak, mert döntőt játszhattak a kupában, azt gondolom, ez óriási eredmény. Nagyon tisztelem a Szegedet, amelynek ahogy a meccs előtt is mondtam, kiváló képességű játékosaik vannak, főleg Noah Locke, aki közel 80 pontot dobott nekünk az alapszakasz két meccsén. Nagy köszönet a játékosaimnak ezért a győzelemért, tudtam, hogy nagyon nehéz meccs vár ránk, hiszen nagyon szűk volt a rotációnk, és most elveszítettünk még egy játékost, miközben nem volt velünk Remy Abell és James Jean-Marie sem. Az első félidőben borzasztóan játszottunk a pálya mindkét oldalán, önzően kosárlabdáztunk. Ha így játszunk, senkit sem győzünk le. A második félidőben azonban elkezdtünk másképp játszani védekezésben és támadásban is, járt a labda, és 59 pontot szereztünk. Ez a különbség, ha csapatként, vagy ha a statisztikáért játszol. Még egyszer köszönöm a játékosaimnak ezt a nagy győzelmet, most pihenünk egy kicsit, aztán folytatjuk a munkát, mert kemény meccsek várnak ránk, minden találkozó olyan lesz, mint egy döntő.

Atomerőmű SE – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 74-84 (17-27, 21-28, 13-16, 23-13)

Sebastjan Krasovec : Szeretnék gratulálni a Kecskemétnek, az első félidőben 75%-os dobóteljesítményt nyújtottak, persze ehhez mi is kellettünk. Úgy tűnik, hogy a csapat nem fogja fel a helyzet súlyát, a jó play-out kezdés után több játékos is elkényelmesedett, ez mutatkozik a játékunkban is, főleg védekezésben. Az utolsó negyedben elfáradt a Kecskemét, kicsit közelebb tudtunk jönni, de folyamatosan hibáztunk támadásban és védekezésben is. Nem tudtunk 10 ponton belülre jönni, amikor meg volt erre az esélyünk azonnal kaptuk a választ a vendégektől. Most van egy hetünk arra, hogy keményen dolgozzunk, összezárjunk és együtt küzdjünk a második etapban, ahol sok meccset kell majd megnyernünk, messze van még a vége.

Stojan Ivkovic : Úgy gondolom, hogy ebben a lebonyolítási rendszerben, ha a végén bárki ki fog esni az inkorrekt lesz. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy bármelyik csapat, amelyik a play-outban szerepel ki fog esni, ez egy nagy veszteség a magyar kosárlabdának. Korábban azt nyilatkoztam, hogy nem létezik rossz játékos csak rossz edző, ebben a mentalitásban próbáltunk nekifutni a bajnokság hátralevő részének, amikor átvettem a csapatot és akkor természetesen elmondtam, hogy a felelősséget minden esetben vállalom. Még koránt sincs vége a harcnak, körülbelül három órával ezelőtt úgy tűnt, hogy a Paks nyeregben van, jól játszottak, viszont ez egy pillanat alatt megváltozott. Elég szürreális az egész, de sok sikert kívánok mindenkinek!

MVM-OSE Lions – Egis Körmend 101-90 (24-21, 25-31, 24-18, 28-20)

Váradi Kornél : Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez, nehéz helyzetből jöttünk, a mérkőzés közben még nehezebb helyzetbe kerültünk, de azt gondolom, hogy megmutattuk a karakterünket, hogy hogyan tudunk harcolni egymásért. Külön köszönet azért, hogy mínusz 12-nél is a maximális támogatást kaptuk kívülről is, ami nagyon sok energiát adott nekünk. Ez az a karakter, ami ezt a csapatot jellemezte eddig, és ez az a csapat, amelyik így tud kosárlabdázni, nem hiába kaptunk a második félidőben összesen csak 38 pontot, hiszen sokkal agresszívabban védekeztünk. Ez a kulcs, ezen kell továbbmenni, és ugyanígy csapatként harcolni tovább, mert meg van minden tehetségünk.

Kocsis Tamás : Gratulálok az Oroszlánynak, de még nagyobb gratulációt szeretnék a saját csapatomnak, mert ugye, ahogyan a mondás is tartja, széllel szemben nagyon nehéz, de minden tiszteletem az övék, hogy ezt így bírták. Rengeteg sérültünk van, többen is sérülten vállalták a játékot, úgy gondolom, hogy legalább 28 percig partiban voltunk. Utána is próbálkoztunk, visszajöttünk, le a kalappal, volt karakterünk. Az Oroszlánynak még egyszer gratulálok a győzelemhez, megyünk tovább és folytatjuk a playout-ot.