Már az első negyedben nagy különbség alakult ki.

DEAC - Budapesti Honvéd SE 62-86 (12-27, 15-24, 18-20, 17-15)

Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok
Játékvezetők: Makrai Márton, Fodor Attila, Sörlei Attila (Hartyáni Zsolt)

Debrecen: Edwin 14, Mócsán 1, Drenovac 12, Williamson -, Czermann 2. Csere: Hegedűs -, Várszegi 9/6, Hibján -, Neuwirth 5/3, Garanvölgyi 3, Buljevics 2, Tadic 14/6.

Honvéd: Djokovics 12/6, Bazsó 1, Hajdu 2, Wesson 20/9, Filipovic 10. Csere: Reizinger 3, Vámos 2, Peringer 4, Kopácsi -, Brown 17/9, Simon 3/3, Henry 12/6.

A vendég fővárosiak kezdték sokkal jobban az összecsapást, Wesson egy maga 7 pontot berámolt 3 dobásból, Filipovic egy büntetőt dobott be, míg a DEAC csak egy Edwin pontjaivel felelt az első három percben. Drenovac dobott be két büntetőt, Filipovic egyet, Wesson egy újabb triplát süllyesztett el (4-12). Buljevics egy pontot a vonalon hagyott, Wesson harmadszor is pontos volt távolról, Edwin szerzett két pontot. Simon szórt egy hármast, Edwin küldött a helyére két bóntetőt, Neuwirth triplájával 8 perc után először volt eredményes mezőnyből a Debrecen. Brown azonnal válaszolt, Simon találta meg Henry-t a festékben, Peringer tempója ért célt. A negyedet Henry dudaszós kosara zárta. 12-27

Brown 53 másodperc alatt két triplát rámolt be, Andjelko Mandics így nagyon hamar időt kért a második negyedben, 21 pontos hátrányban. Ez nem zavarta meg a honvéd pontgyárosát, aki egy tempót is beemelt, Mócsán csak a második büntetőjét dobta be, Henry dobta át Garamvölgyit (13-37). Edwin kettese után Zlatko Jovanovic is magához hívta csapatát, Henry köszönt be kintről, Drenovac egy büntetőt értékesített, Djokovics viszont három ponttal felelt. Drenovac szerzett sorozatban négy pontot, Djokovics tört be, Várszegi Mócsán kiosztásából szerzett három pontot. Djokovics törte fel ismét a hazai védelmet, Reizinger dobta be a büntetőit, Edwin pöcizett vissza egy rontott dobást. A félidő hártalévő részében már csak két vendég pont született, a nagyszünetben 24 ponttal vezetett a Honvéd. 27-51

Djokovics dobott be két büntetőt, Henry egy hármast, Wesson verte meg Buljevicset. Drenovac mutatott be egy 2+1-es akciót, Buljevics egy büntetőt dobott be, Wesson is. Tadic triplázott, Wesson szerzett két támadásból négy pontot, Brown hibátlanul dolgozott a vonalról, Garamvölgyi 50%-kal (35-63). Filipovic zsákolásával már 30 pont választotta el a feleket, Edwin 2+1-et csinált, Brown tempója volt tökéletes. Tadic büntetői voltak jók, Garamvölgyi sem rontott, Wesson kettesére hármassal felet Tadic, de a negyedet Filipovic kosara zárta. 45-71

A negyedik negyed úgy kezdődött, ahogy a harmadik véget ért, Filipovic-kosárral, ráadásul utána megint betalált, Edwin viszont csak az egyik büntetőjét dobta be. Djokovics hármasa esett be, Tadic szerzett négy pontot, Reizinger egyet. Várszegi második tripláját vágta be, Tadic ziccerezett, de az utolsó három percre így is 26 pontos különbséggel érkeztünk meg. A Honvéd simán nyert és 1-0-ra vezet a párharcban, amely szerdán folytatódik. 62-86