Fontos meccset nyert meg Budapesten a Sopron

Budapesti Honvéd SE - Sopron KC 67-68 (12-20, 16-16, 19-14, 20-16)

Budapest, Ludovika Aréna
Játékvezetők: Tóth Cecília, Makrai Márton, Pozsonyi László (Hartyáni Zsolt)

Honvéd: Simon 5/3, Brown 14, Reizinger -, Henry 7, Peringer 2. Csere: Filipovic 9, Bazsó 2, Djokovics 17/3, Wesson 8, Kopácsi 3/3.

Sopron: Nicjols 9, Meszlényi 3/3, Griffin 11/6, Sitku 6, Molnár 13. Csere: Sidibe 11/3, Csendes 3/3, Mathis 7/3, Fazekas 3/3, Polster -, Schöll -.

Brown és Simon kosaraival vette kezdetét a találkozó, Meszlényi triplájával iratkozott fel az eredményjelzőre a Sopron. Nichols tört be két pontért, Molnár pöcizett vissza egy rontott dobást, Csendes passzát Sidibe váltotta két pontra (4-9). Brown egy pontot a vonalon hagyott, Filipovic viszont hibátlanul büntetőzött és Nichols kettesére is ő válaszolt. Mathis szerzett két pontot, Sitku zsákolt, Filipovic csak a második büntetőjét dobta be, Djokovics és Molnár váltott kosarat és a negyedet is utóbbi pontjai zárták. 12-20

Griffin szórt egy hármast, Djokovics tempója esett be, aztán két büntetőt is a helyére küldött az irányító. Gasper Potocnik Djokovics újabb kosara után kért időt, Griffin ziccerezett, hosszú pontcsendet Kopácsi zárt le egy triplával (21-25). Nichols két büntetőt, Simon egy hármast vágott be, aztán a Sopron irányítója csak a második büntetőjét értékesítette. Molnár mindkettőt, Mathis is, majd Sitku is. Djokovics már a mezőnyből szerzett két pontot, Henry hozta közelebb csapatát, Nichols büntetői után Zlatko Jovanovics is időt kért. A félidőig már nem esett több kosár, így 8 pontos előnnyel várta a folytatást a Sopron. 28-36

Filipovic duplájával folytatódott a játék, Griffin értékesítette Mathis nagy passzát, Molnár egy támadólepattanót tett vissza. Wesson csak egy büntetőt dobott be, mezőnyből azonban javított, ráadásul a plusz egyet is mellé tette. A légiós egy tempóval folytatta remeklését, Sidibe egy triplát vert be, Henry egy kettest (38-43). Mathis is pontos volt távolról, Filipovic tempója esett be, Wesson értékesítette a büntetőit, majd Sidibe is. Henry csak az egyiket, mazőnyből már nem hibázott, Nichols és Molnár játszott össze, a negyedet Bazsó büntetői zárták. 47-50

Brown és Peringer révén a negyedik negyed elején átvette a vezetést a Honvéd, a hátvéd ráadásul még két büntetőt is mellé tett. Sitku zárta le a hazai futást, Fazeksa triplája után megint Brown tört be remekül (55-55). Brown és Sidibe váltott kosarat, Csendes kinti dobása esett be, a fővárosiak pedig időt kértek. Djokovics kettesére Sidibe válaszolt, Griffin kettőből csak egy büntetőt dobott be, így Djokovics két pontra tudta felhozni övéit. Griffin egy triplával javított, Djokovicsnak erre is volt válasza, Brown büntetőjével pedi 1:20-szal a vége előtt csak egy pont választotta el a feleket, a vendégek javára. Brown két büntetővel fordított az utolsó percben, Nicholnak azonban a végén még volt erre válasza, így a Sopron fontos győzelmet zsebelt be idegenben. 67-68