Egy lépésre az ötödik helytől az NKA Universitas Pécs

NKA Universitas Pécs - Budapesti Honvéd SE 81-76 (20-20, 16-15, 22-20, 23-21)

Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia Fűzy Ákos Centerpálya
Játékvezetők: Györfy Rúben, Frányó Péter, Kapusi Gábor (Herczeg Ágoston)

Pécs: Nikolics 17/6, Kovács 3/3, Scherer 3/3, Durmo 12/3, Manjgafic 8/3. Csere: Walker 19/3, Kerpel-Fronius 5, Bor 4, S. Henry 10.

Honvéd: Djokovics 13/6, Bazsó 2, Hajdu -, Wesson 8/6, J. Henry 7. Csere: Filipovic 12, Brown 22/6, Kopácsi -, Reizinger 2, Simon 8/6, Pereinger 2.

Wesson triplájával indult a találkozó, Djokovics ziccere után Kovács talált be a sarokból. Manjgafic három pontjára megint Djokovics felelt, Walker dobott be két büntetőt, Manjgafic egyet, Reizinger vette vissza a vezetést a Honvédnak (9-10). Nikolics és Jalen Henry váltott kosarat, Simon két pontjára Scherer hárommal felelt, Shane Henry és Walker pontjaival négy egységgek állt jobban a Pécs. Manjgafic két pontja után Filipovic zárta le a futást, a negyedet pedig négy vendég pont zárta, így 10 perc játék után döntetlen állt az eredményjelzőn. 20-20

Majd két percet kellett várni a második negyed első pontjaira, Shane Henry zsákolása törte meg a jeget, Filipovic és Wesson gyors öt pontjával fordított a Honvéd, Csirke Ferenc pedig időt két (22-25). Nikolics passzából húzott nagyot Shane Henry, a negyed feléhez érve így is csak 9 pontot szerzett a két csapat összesen. Durmo dobott be két büntetőt, Brown rámolt be négy pontot sorozatban, majd megint az NKA légiósa következett. Bor ziccerezett, Brown küldte helyére a büntetőit, Walker csak az egyiket. Filipovic fejezett be egy 2-2-t, Bor és Walker újabb villanásai után időt kért Zlatko Jovanovic. A félidő utolsó két pontját Brown szerezte, így a nagyszünetben 1 pont volt a differencia a felek között. 36-35

A második félidő első négy perce tökéletesen alakult az NKA Universitas Pécs számára, különösen Manjgafic kapta el a fonalat, az újonc pedig 10-3-at futott ebben az időszakban. Jalen Henry zsákolt, Walker válaszolt, Brown köszönt be kintől, sőt Nikolics büntetői után sorozatban öt pontot termelt. Kerpel-Fronius ziccerezett, Brown két büntetőt is berámolt, Shane Henry zsákolt, egymás után kétszer. Simon kintről felezte meg a Honvéd hátrányát, Kerpel-Fronius csak a második büntetőjét dobta be, Brown törte fel a hazai védelmet. A negyed Nikolics egy pontjával ért véget. 58-55

Peringer kettesére Walker válaszolt hármassal, az amerikai egy ziccert is feltett, Simon volt pontos távolról. Nikolics azonnal felelt rá a túloldalon, Wesson törte fel a pécsi védekezést, Henry és Walker kettesei után Djokovics hozta fel egy pontra a Honvédot (68-67). Nikolics újabb triplát sülyesztett el, ezt követően viszont mindkét csapat csak hibákig jutott, Csirke Ferenc kért időt két és fél perccel a vége előtt végül. Bazsó dobott két büntetőt, Djokovics átadásából Filipovic egyenlített. Kerpel-Fornius dobott nagyon fontos tempót, jött az időkérés Zlatko Jovanovictól is. Djokovics és Wesson is rontott kintről, Nikolics viszont remekül tört be. Innen már nem volt visszaút a Honvéd számára, a Pécs 1-0-ra vezet a párharcban. 81-76