A második félidőben már egyértelműen dominált a magyar bajnok a Hatay ellen.

Sopron Basket - Hatay BB 64-52 (11-16, 15-12, 23-14, 15-10)

Euroliga, 13. forduló
Sopron, Novomatic Aréna

Sopron Basket: Casas 4, Dupree 12, Crvendakic 14/9, Zahui 6, Turner 19/12. Csere: Fegyverneky 9/3, Határ -, Jovanovic -, Honti -.

A Hatay legjobb dobói: Williams 19/12, Basaran 10, Koksal 8/6.

Kötelező feladat előtt állt a Sopron Basket az Euroliga 13. fordulójában, amikor a Hatay BB-t fogadta. A magyar csapat rossz formáját a múlt héten egy bravúros, Dinamo Kurszk fölötti győzelemmel feledtette, és most azt várták a soproni szurkolók, hogy a török együttes se okozzon gondot.

Nem kezdte jól a meccset a Sopron, a vendégek az első perctől kezdve végig vezettek a negyed során. Nem esett túl sok kosár, de az öt pont körüli vezetését tartotta a Hatay. A legnagyobb különbség a 8. perc magasságában alakult ki, 7-16-os állásnál. Ezután már csak Casas és Fegyverneky talált be, így lőtávolságon belül maradtak a törökök (11-16).

A második etapban Turner és Crvendakic egy-egy triplájával jöttek közelebb a hazaiak, ám az egyenlítés nem jött össze. Egy-két pont megmaradt folyamatosan a Hatay előnyéből, de a legjobbkor hajrázott a Sopron. Crvendakic duplájával sikerült 26-25-re fordítani az utolsó félpercben, de a záró találatot Koksal jegyezte (26-28).

A nagyszünet után átvette a vezetést Roberto Iniguez csapata, pedig nem a soproniak akarata érvényesült az első öt percben. A 25. percben még a vendégeknél volt az előny, 29-38 is állt az eredményjelzőn. Ezután kezdett magához térni a Sopron. Turner kétpontosát követően 40-40-nél sikerült utolérnie a Hatayt a sárga mezeseknek. Jól hajráztak, így hétpontos előnnyel várhattak az utolsó játékrészt (49-42).

A záró tíz percben már nem hagyta a Sopron kiénekelni a szájából a sajtot, végig biztosan vezetve húzta be a mérkőzést. A soproni szurkolóknak egy percig sem kellett már izgulniuk, tizenkettővel nyertek a hazaiak (64-52).

Győzelmével a Sopron már biztos ott van a legjobb nyolc között, jövő héten pedig ki-ki meccset játszik Rigában. Aki nyer, az megelőzi a másikat a csoportban és biztosan elkerüli az A-csoport győztesét, a végső sikerre leginkább esélyes orosz Jekatyerinburgot.

Kiemelt kép: fiba.basketball