Újra a tripla-duplázó Woolridge az MVP.

:

:

A hetedik forduló is teljes a férfi élvonalban, így posztok és VAL-értékek alapján összeállítottuk a forduló csapatait.

A szegedi Ryan Nicholas Woolridge ezúttal is kiemelkedett a mezőnyből: tripla-duplát szállított a Szolnok ellen, s 41 VAL-jával ismét a kör legjobb egyéni mutatóját jegyezte.

A forduló csapata:

Woolridge (5) – Abell (2)/Perl (3) – Durmo (2) – Philmore (1) – Osztojics (1)

Most is Ryan Nicholas Woolridge volt a Szolnoki Olajbányász ellen is nyerni tudó SZTE-Szedeák vezére: 20 pont (9/14 dupla, 0/3 tripla, 2/2 büntető), 16 lepattanó (11 védekező + 5 támadó), 4 labdaszerzés, 10 gólpassz, 3 kiharcolt fault, 1 blokk és 5 eladott labda szerepelt a neve mellett. A tripla-dupla összesen 41 VAL-t ért – 40 perc játék kellett a forduló legjobb egyéni teljesítményéhez.

Remy Abell a Kometa Kaposvári KK, Perl Zoltán a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely színeiben ünnepelhetett győzelmet. Abell a Zalakerámia ZTE KK ellen jegyzett 25 pontot (4/8 dupla, 1/5 tripla, 14/18 büntető), 4 védő-lepattanót, 2 labdaszerzést, 3 gólpasszt, 13 kiharcolt faultot és 3 eladott labdát 32 perc alatt. Perl 24 percet kapott a Sopron KC ellen: 21 pont (7/11 dupla, 1/2 tripla, 4/4 büntető), 7 lepattanó (5 védekező + 2 támadó), 3 labdaszerzés, 4 gólpassz, 5 kiharcolt fault, 3 eladott labda a mutatója. Mindketten 32 VAL-lal zártak.

Megszorongatta az Arconic-Alba Fehérvárt az NKA Universitas Pécs. Ehhez kellett Ibrahim Durmo is, aki 25 pontot (7/13 dupla, 2/6 tripla, 5/9 büntető), 14 lepattanót (9 védekező + 5 támadó) – dupla-dupla –, 1 labdaszerzést, 4 gólpasszt, 7 kiharcolt faultot, 2 blokkot és 1 eladott labdát tett a közösbe 36 perc alatt – 38 VAL.

Durmóék megnehezítették az Alba dolgát. Fotó: hunbasket.hu

Az Albánál Isaiah Lemart Philmore volt a vezér: 32 perc alatt jegyzett 27 pontja (6/8 dupla, 4/4 tripla, 3/3 büntető), 6 védőpattanója, 3 labdaszerzése, 1 gólpassza, 4 kiharcolt faultja is kellett a győzelemhez. Negatív oldalra 3 eladott labda került, így 36 VAL-lal zárt.

A ZTE-s Danilo Osztojics is dupla-duplával jelentkezett, de ez most nem ért győzelmet a csapatának. A Kaposvár ellen 22 pontja (9/10 dupla, 0/1 tripla, 4/5 büntető), 12 lepattanója (9 védekező + 3 támadó), 1 labdaszerzése, 2 gólpassza, 5 kiharcolt faultja és 1 eladott labdája lett, mindössze 20 perc alatt – 38 VAL-t ért el.

A forduló magyar csapata:

Kerpel-Fronius G. (1) – Perl (7) – Balsay (1) – Durázi (1) – Bognár K. (3)

Az NKA-s Kerpel-Fronius Gáspár 32 perc alatt 24 VAL-ig jutott: 18 pont (6/8 dupla, 2/3 tripla), 6 lepattanó (3 védekező + 3 támadó), 1 labdaszerzés, 2 gólpassz, 2 kiharcolt fault, illetve 2 eladott labda a mutatója az Alba ellen.

Perl Zoltán teljesítményéről már írtunk.

Perl a Sopron ellen is tarthatatlan volt. Fotó: hunbasket.hu

Az MVM-OSE Lions odahaza kapott ki a Duna Aszfalt-DTKH Kecskeméttől. Az oroszlányiaknál Balsay Ádám a padról beszállva igyekezett segíteni a csapaton, de 12 pontja (2/3 dupla, 2/5 tripla, 2/2 büntető), 5 lepattanója (4 védekező + 1 támadó), 3 labdaszerzése, 3 gólpassza, 4 kiharcolt faultja és 3 eladott labdája nem volt elég a fordításhoz – 30 percet játszva 20 VAL-t jegyzett.

Durázi Krisztofer 14 ponttal (6/7 dupla, 0/2 tripla, 2/5 büntető), 5 lepattanóval (3 védekező + 2 támadó), 1 labdaszerzéssel, 2 gólpasszal, 4 kiharcolt faulttal, illetve 2 blokkal járult hozzá az Egis Körmend Budapesti Honvéd SE elleni győzelméhez. Játszott 23 percet, ezalatt lett 22 VAL-ja.

A szegedi sikerhez Bognár Kristóf is remek teljesítményt tett hozzá: 14 pont (5/7 dupla, 1/2 tripla, 1/2 büntető), 5 lepattanó (4 védekező + 1 támadó), 3 labdaszerzés, 2 gólpassz, 1 kiharcolt fault, 5 blokk a mérlege, ami 30 perc alatt 26 VAL-t ért a Szolnok ellen.

VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás
(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)
Kiemelt kép: hunbasket.hu