Fordulatos meccsen vágott vissza a Sopron a Debrecennek

Az utolsó öt percben egy pontot szerzett a Debrecen.

Sopron KC - DEAC 69-64 (13-9, 17-21, 17-24, 22-10)

Bajnokság, 21. forduló.
Sopron, NOVOMATIC Aréna
Játékvezetők: Győrffy Pál Attila, Minár László Balázs, dr. Németh Patrik (Bognár Tibor)

Sopron: Nichols 6, Meszlényi 2, Griffin 17/3, Da Silva 11, Molnár 7. Csere: Mathis 14/9, Sitku 3, Sidibe 9, Csendes -, Fazekas -.

Debrecen: Edwin 13, Hőgye 3/3, Drenovac 6, Williamson 17, Buljevic 5. Csere: Neuwirth -, Tadics 8/3, Mócsán 12/9

Mathis triplájával vette kezdetét a mérkőzés, Drenovac szerezte az első pontokat, ezt követően azonban rögtön hosszú kosárcsend következett, a Sopronnál volt olyan támadás, ahol négy kísérletből sem sikerült betalálni. Molnár végre megtörte a jeget egy 2+1-es akcióval, Da Silva fejezett be egy gyorsindítást (8-2). 5 perc 15 másodperc után a Debrecen is pontot szerzett, Buljevics dobott be két büntetőből egyet, Sidibe szórt be egy tempót, Williamson fadeaway kísérlete volt pontos. A magasembert aztán Mócsán találta meg a festékben, Drenovac verte meg emberét és szép ziccert tett fel, a negyedet Sitku 3 büntetője zárta. 13-9

Mócsán távoli kosarával folytatódott az összecsapás, Mathis második esélyből azonnal válaszolt a sarokból, aztán Molnár átadását is ő juttatta a gyűrűbe közelről (18-12). Da Silva egy pontot a vonalon hagyott, Tadics szerzett három pontot, Meszlényi két pontjára Buljevics felelt. Meszlényi szolgálta ki Griffint, majd a légiós labdát csent és ziccerezett, Andjelko Mandics időt kért (25-19). Tadics süllyesztett el egy triplát, Drenovac csak az egyik büntetőjét dobta be, Williamson egalizált, Gasper Potocnik pedig magához hívta csapatát. Sidibe a második büntetőjét dobta be, Hőgye hármasával a mérkőzés folyamán először a DEAC vezetett. Sidibe és Mathis révén fordított a Sopron, Edwin zsákolt hatalmasat, így a félidőben döntetlen állt az eredményjelzőn. 30-30

Ugyan Mathis révén hazai hármassal folytatódott a játék, ezt követően viszont 6-0-ás futást tudott produkálni a DEAC, Gasper Potocnik így bő két perc után időt kért. Griffinnek sikerült lezárnia a rossz sorozatot, Williamson tempója volt tökéletes, Nichols szerezte meg első pontjait (37-38). Williamson büntetett egy eladott labdát, Nichols újabb kosarára is ő felelt, Edwin 2+1-et csinált. Mócsán büntetőivel már 8 pont volt a differencia, Edwin kettese után megint időt kért a Sopron (39-49). Edwin növelte tovább a vendég előnyt, Da Silva zárta le a vendég futást, a túloldalon viszont odaütött Drenovacnak, aki csak egy büntetőt dobott be, így Sidibe 9 pontra tudta felhozni csapatát. Tadics magabiztos volt a vonalról, majd Nichols is, Drenovac adott el egy labdát amiből Da Silva zsákolt. 47-54

Mócsán faulttal együtt is bevert egy triplát, Molnár középtávolit dobott, Griffin tört be két pontért. Molnár kosara után a DEAC időt kért, Csendes adott gólpasszt Sidibének, Edwin második esélyből szerzett két pontot (55-60). Mócsán hármasa után Griffin dobott kettest, Mathis triplájával kapaszkodott vissza három pontra a Sopron, Andjelko Mandics időt kért. Da Silva szerzett labdát aztán Griffin fejezte be a gyorsindítást, majd tempójával már a hazai csapat állt jobban (64-63). Da Silva egy pontot a vonalon hagyott, aztán viszont zsákolt egyet, így négy pontos hátrányban, 1:47-tel a vége előtt kért időt a DEAC. A légiós a plusz egyet is rátette, Williamson egy büntetővel zárta le a 15-0-ás hazai sorozatot. Innentől már a Sopron azonban lemenedzselte a mérkőzést és behúzta a fontos győzelmet. 69-64