NKE-FCSM Csata- ZTE NKK 80-63 (25-23, 22-15, 24-12, 9-13)

Budapest
Tőzsér Dénes, Frányó Péter, Pozsonyi László

NKE-FCSM Csata: Lelik 17/9, Jovanovic 18/12, Austria 8/6, Nagy-Bujdosó 6/6, Lang 10, csere: Antic 4, Barnai 5, Angyal 4, Horváth 8/3, Solymosi-, Radócz-, Mányoky -.

ZTE NKK: Koizar 5/3, Maltsi 6, Pusztai 5/3, Hegedüs-Őri 4/3, Horti 12, csere: Benke 5, Ndiba 16/3, Kovács 5/3, Gáspár-Szalay 5/3. edző: Gáspár Dávid

A találkozó elején Lelik duplájával és triplájával kezdett a házigazda. Koizar szerzett egy közelit, de újabb öt pontot rámolt be a Csata a zalai gyűrűbe (10-2). Vendég időkérés után Horti lendített csapata szekerén, de a Lelik –Jovanovic duót nem tudták megállítani a pontszerzésben (15-6). A negyed felétől szorított a védekezésén a ZTE és Ndiba harcosságának és pontjainak köszönhetően elkezdtek zárkózni. A 7. percben Gáspár –Szalay triplájával és Hegedüs-Őri büntetőjével kettő pontra feljöttek a vendégek (19-17). Jovanovic hármasa a legjobbkor jött a hazaiaknak. A negyed végét megnyomta a ZTE NKK és újra lőtávolba zárkóztak egy 1-6-os futással (25-23) – írja a zaol.hu.

Az elsőhöz hasonlóan egy duplával és egy triplával kezdtek a hazaiak, de a ZTE sem maradt le és Maltsi duplájával és Hegedüs-Őri triplájával tartották a lépést (30-28). Most sem tudták a vendégek átbillenteni a mérleg nyelvét és a Csata újra elhúzott olyannyira, hogy a 18. percben Lelik hármasával már 10 ponttal vezettek (41-31). A hazaiak védekezésén nehezen találták a zalaiak a rést. A negyed végén Horti büntetőivel kilenc pontos fővárosi előnnyel zárult a félidő (47-38).

A nagyszünet után állva hagyta ellenfelét a Csata. Potyogtak a hárompontosok, Austria és Jovanovic után Pusztai, majd Lelik hintett egy-egy távolit. A 23. percben Austria duplával 19 pontra nőtt a ZTE hátránya (60-41). Az időkérés sem változtatott a játék képén. A negyed felénél Kovács hármasára Nagy- Bujdosó válaszol, majd Horváth pontjaival már húsz pontra nőtt a különbség a csapatok között (66-46). Ndiba hármasa jelentett némi felüdülést, de azonnal jött a hazaiaktól a válasz és tovább nőtt a ZTE NKK hátránya (71-50).

A záró negyedben is tovább robogott a fővárosi együttes és kettő perc alatt 5-0-át rohantak, mikor a 33. perc elején Horti egy duplával törte meg egy pillanatra a lendületüket (76-52). Horti és Ndiba próbált faragni a zalaiak hátrányán, de a vendéglátók a legjobbjaikat pihentetve is tartani tudták előnyüket (78-59). Az utolsó percen belül Benke és Ndiba büntetőzött pontosan és alakították ki a ZTE NKK-ra nem éppen hízelgő 80-63-as végeredményt.