HÜBNER Nyíregyháza BS - Sopron KC 81-88 (21-30, 24-25, 29-19, 7-14)

Nyíregyháza, Continental Aréna
V.: Kapitány G., Lengyel Á. J., Györfy R. (Vághy T. J.)

Nyíregyháza: Johnson 20, Bryce 18/9, Kiss B. 3, Pipiras 13/9, LeDay 4. Csere: Suarez 17/9, Mokánszki -, Bus 1, Bazsó 5/3.

Sopron: McGill 11/3, Myers 14/6, Ford 17/9, Sitku 2, Montgomery 9. Csere: Fazekas 14/6, Halász -, Borisov 15/6, Takács -, Werner 2.

Komoly erőpróba előtt állt a HÜBNER Nyíregyháza BS, miután hazai pályán fogadta a meccs előtt zsinórban kilenc győzelemnél tartó, Kosztasz Flevarakisszal szárnyaló Sopron KC-t.

Jobban kezdte a mérkőzést a Sopron, miután három és félperc elteltével már Pethő Ákos kényszerült időkérésre. Ezalatt egy 12-2-es sorozatnál jártak a vendégek, amiből Ford két triplával vette ki a részét, míg a túloldalon csak Johnson talált be. Pipiras hármasával úgy nézett ki, hogy elkezd felzárkózni a hazai együttes, ám rögtön válaszolt rá Myers. A nyíregyháziak játékába Suarez hozott változást. A chilei center triplát dobott, majd betörésből is eredményes tudott lenni. Ennek ellenére többször is hiba esett a játékukba, így magabiztos, kilencpontos soproni előnnyel várhatták a felek a folytatást (21-30).

Jobban kezdték a második negyedet a Cápák, miután Bryce egy triplát és egy közelit is a helyére küldött. Akadozott ebben a szakaszban a soproniaknak a játéka, de nem sikerült ezt a hazai csapatnak kihasználnia. Éppen egy nyíregyházi nevelésű játékos, Fazekas okozta több esetben is a vesztüket: ha kellett távolról, vagy éppen betörésből talált be. Johnson és Bryce próbálta meccsben tartani a hazaiakat, de állandósult a vendégek tíz pont körüli előnye (45-55).

Hiába kezdte 6-0-val a Nyíregyháza a második félidőt, Borisovnak köszönhetően nem kellett aggódniuk a soproniaknak. A montenegrói bedobó nyolc pontot küldött a helyére két perc alatt, ráadásul Myers is betalált távolról ezzel visszaállítva a korábbi tízpontos differenciát. Nem sikerült megtörniük a nyírségieket, akik ezt követően egy 11-2-s rohammal jelezték, hogy nem adták fel a meccset. Újfent Suarez extrája kellett hozzá, majd Johnson középtávolija után már 67-68 állt az eredményjelzőn. A negyed végén még Ford és Suarez is betalált távolról, ezzel döntetlennel futhattak neki a csapatok az utolsó játékrésznek (74-74).

A záró tíz percben már sokkal kevesebb kosár esett, ami a Sopronnak kedvezett. Fazekas és McGill révén rögtön visszavették a vezetést a vendégek, amit innentől már ki sem engedtek a kezükből. Ugyan folyamatosan próbálkozott a Nyíregyháza, de egy pontnál már egyszer sem sikerült jobban megközelíteniük őket. Hiába lett Pipiras hármasa után 79-80 az állás a negyed közepén, Borisov azonnal válaszolt rá, ezzel lehűtve a hazai kedélyeket. A hátralévő három percben rengeteget hibáztak a csapatok, de az előny az SKC-nál volt. Talán higgadtabb játékkal lehetett volna esélye a Blue Sharks-nak, de így nem, a Sopron megérdemelt győzelmet aratott (81-88). Ezzel már zsinórban tíz győzelemnél járnak.

Fotó: Bálizs Zsuzsa