Connect with us
Hirdetés

Bajnokság

Zalakerámia ZTE KK – Egis Körmend

Justin Edwards nélkül lép pályára a Körmend.

Zalakerámia ZTE KK - Egis Körmend

Bajnokság, 15. forduló
Zalaegerszeg, Zalaegerszegi Városi Sportcsarnok, szombat, 18:00.
Játékvezetők: Cziffra Csaba Zsolt, Nagy Viktor, Söjtöry Tamás (Fekete László)

Zalaegerszeg: Trice - O'Reilly - Polster - Smith - Osztojics.

Körmend: Chambers - Takács - Mitchell - Moore - Cakarun.

A forduló rangadóját Zalaegerszegen rendezik, nem feltétlenül a tabellán elfoglalt helyezések, de a két csapat történelmi rivalizálása miatt. A ZTE folytatná remek győzelmi sorozatát, míg a Körmend megerősítené helyét az első nyolcban.

Sebastjan Krasovec, Zalakerámia ZTE KK: “Kemény mérkőzés vár ránk, a ellenfelünk az utóbbi időben egyre jobban formát mutat és az előző fordulóban már a rossz sorozatukat is sikerült megtörniük az Oroszlány ellen. Körmenden legutóbb kikaptunk, most szeretnénk visszavágni a második fordulós vereségért. Limitálnunk kell Chamberst, Cakarunt és főleg Mitchellt, erősek pozíciós játékban és jó dobóik vannak, a csapatvédekezés kulcs lesz a jó eredmény elérése érdekében. Támadásban folytatnunk kell azt amit az elmúlt három mérkőzésen mutattunk, kevés eladott labdával és okos dobáskiválasztással. Németh Ákos nincs, mindenki más készen áll.”

Kocsis Tamás, Egis Körmend: A tisztánlátás végett, szerettük volna megtartani Brandont, akinek december 31-én járt le a szerződése. Mutatott is hajlandóságot az iránt, hogy aláírjon, viszont haza kellett utaznia, hogy édesapja mellett legyen akit megműtöttek, amit természetesen megértettünk és tiszteletben tartottunk, ám nem fért bele most az, hogy akár hetekig nélkülözzük őt. Olyan játékost szerettünk volna igazolni, aki ismeri a magyar bajnokságot, külön öröm, hogy Justinnak a körmendi közeg sem új. Viszontagságos utazás után tegnap ide ért, a papírjai azonban még sajnos nem készültek el, így nem tud pályára lépni a ZTE ellen. Az OSE ellen sok pozitívum volt a játékunkban, az koncentráció hiány azonban, amit mutattunk – mely abban mutatkozott meg, hogy többször is leadtunk kétszámjegyű előnyt, köszönhetően az eladott labdáinknak, a rossz váltásainknak védekezésben és az elrontott büntetőinken – a Zalaegerszeg ellen nem fog beleférni. Krasovec mester nagyszerű, egységes csapatot rakott össze, nehéz dolgunk lesz, de mindent megteszünk azért, hogy megnyerjük ezt a rangadót.

43 hozzászólás

43
Szólj hozzá!

Kérlek regisztrálj / jelentkezz be a hozzászóláshoz
8 Comment threads
35 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
donnarummaRózsabimbóRedbidKDMarillion Recent comment authors
Borbély Lajos
Olvasó

Nagyon korrekt edzői nyilatkozatok. Csak úgy tovább, mint a Szeged ellen. A pontok gyönyörűen megoszlottak, végre P. Petinek is bejött egy meccs. Csak olyan alázat és szorgalom legyen benne, mint az öregjében volt, akkor lehet belőle tartósan első osztályú “spieler”. Egyébként szerintem hosszú távon jót tenne a magyar kosárlabdának, ha végig pályán kellene lennie egy fiatalnak (még nemzetközi eredmények rovására is). Vagy Pl. adjon a szövetség jó sok percpénzt értük (hasonlóan a focihoz), de annyit, hogy megérje a kisebb klubboknak még az esetleges gyengébb szereplés esetén is pályán tartani őket. Az első jónéhány évben bizony nagyon felértékelődnének, mert jelenleg kevés… Olvass tovább »

zterulez
Olvasó

Az 5 légiós rendszer jelenleg egyetlen csapat érdeke (az ügynökökön kívül). Ez a csapat a Falco.

Lightbringer
Olvasó

Ezt miből számolta ki?

KD
Olvasó

Ezt nem hinném, ha csak nem a nemzetközi szereplésre gondolsz. Egyébként éppen hogy nem, mert nem mindenhol van 2 válogatott játékos és korosztályos válogatott sem.( Falco U20 is elsö) Az elözö szezonban három légiósunk volt 6 válogatott mellett, ekkor sem a mi érdekünk lett volna.

kentin
Olvasó

Ki az a P.Peti? ?

donnarumma
Olvasó

Csak a “kutya”nem lenne kiváncsi a -rokonokon kívül -a botkezüekre….Ott a másodosztály, lehet játszani, meg lehet mutatni, aztán aki jó az úgyis feljebb kerülne! Miért kell drága pénzért a nézőket büntetni, plusz a nemzetközi szereplést feladni?

kentin
Olvasó

Hosszú idő után az első meccs, amikor a ZTE előrébb áll a tabellán. ?

Noha kedvelem a fiatal magyar edzőket, azt sem gondoltam volna az előző fordulók eredményei alapján, hogy a Körmend edzőjét még holnap is Kocsis Tamásnak fogják hívni…

abcabc
Olvasó

Nem futja arra(se).

bbzte
Olvasó

Bízom benne hogy most legyőzzük a Kormendet, leginkább azon fog múlni, hogy nekunk milyen napunk lesz. Ha úgy játszunk, mint Kecskeméten, akkor sima lesz….Hajrá ZTE!

Vadkakas
Olvasó

királyi TV közvetítés lesz vagy inkább a Kisvárda – Puskás Akadémia 2021 márciusi negyedszeri ismétlése a műsor?

ZTE_KK
Olvasó

Sopron- Szolnokot adják helyette

Borbély Lajos
Olvasó

Az nagyon nagy derbi lesz.
A Sopront idei szezonban szinte minden barátságos meccsen legyőzte a ZTE. Ez gyakorlatilag ugyanígy volt az elmúlt években is. Aztán, mikor éles mérkőzés következett, általában a Sopron nyert. Idén azért jó lenne majd ezt a sorozatot megszakítani, és előrébb végezni, mint a Sopron…

heraklith
Olvasó

Legutoljára októberben előtte meg márciusban verte éles meccsen a ZTE a Sopront.

Rózsabimbó
Olvasó

Megpróbálunk segíteni!
Hajrá Olaj!

Marillion
Olvasó

Azért nem megbántva a Sopront vagy a Szolnokot, de hogy egy ZTE-MTE nem élvez elsőbbséget?! Talán egymás után a két meccs is megoldható lett volna! Nem tiltakoztunk volna ha mondjuk 18 órától 22 óráig férfi kosárlabdát közvetít élőben az M4…

Pojaca
Olvasó

És Jenci meg a stáb átrepült volna a Mikulás rénszarvasaival gyorsan 120 km-t úriember?

Redbid
Olvasó

Hol élsz te vazze, biciglibelsőben??
Csak mert ha pl. foci és kézilabda esetén meg tudják oldani, szerinted itt nem sikerülne?

Marillion
Olvasó

Pojáca….!

Marillion
Olvasó

Két stábbal ilyenről még nem hallottál? Miért a labdarúgó NB1 ben az összes meccs élőben lemegy egy adott fordulóban 6 helyszín az ország különböző pontjairól…arra van kapacitás erre meg nincs??? Most még foci sincs ahova ki kéne települni…hát akkor mi az akadálya az én felvetésemnek?!

Rózsabimbó
Olvasó

Jenővel belepusztultunk volna!

Pojaca
Olvasó

Mindenféle probléma nélkül hazai, félidőig egál körül lesz, a harmadik negyed felétől el fog lépni a ZTE, a végére megmarad 5-10 pont közötti hazai előny.
Player of the game:Smith

zterulez
Olvasó

Ha a Körmend a Falco elleni formáját hozza, akkor nagyon nehéz meccsre számítok. Ha a Szolnokon mutatott “játékukat”, akkor feltöröljük velük a padlót. A papírforma alapján kiütéses Zte győzelemre számítok, minden más eredmény csalódás lenne.

heraklith
Olvasó

Papírformának a legkevésbé sem neveznék egy kiütéses győzelmet. A hazai pálya és az eddig mutatott játék alapján papíron lehet, hogy most egy hajszállal esélyesebbek vagyunk, de egy ilyen meccsen elég egy kisebb rövidzárlat vagy egy extra dobószázalék, hogy eldöntse a meccset, a remélhetőleg jó hangulat okozta plusz motivációról már nem is beszélve.

zterulez
Olvasó

Pont az a helyzet, hogy ennyire ingadozó formát mutat idén a Körmend. Lemennek a béka segge alá egyik héten, a másikon ki-ki meccset játszanak a listavezetővel. Nem lehet tudni, hogy holnap milyen arcukat mutatják meg. Mitchell a bajnokság egyik legjobb dobója kintről, Moore-t egy remek és sokoldalú játékosnak tartom, aki a pálya mindkét oldalán erős. Cakarun túl van már a legjobb évein, de bármikor benne van egy 15-20 pontos meccs, az alapvonali játéka még mindig tanári, de sokszor meccsekre eltűnik. Omenaka az egyik legdominánsabb lepattanózó a ligában, döbbenetes fizikummal, viszont a lepattanózáson kívül harmat gyenge (fejben is). Chambers-t nem tartom… Olvass tovább »

Redbid
Olvasó

Egyszerú lenne ezt úgy nagyjából kicsit is reálisan megítélni, mert azokon a meccseken ahol alárendelt szerepet játszottunk, nem volt sem Mitchell sem Durázi! Na meg sajna lepattanózás és normális védekezés sem 🙂 Aztán voltak olyan meccsek ahol nélkülük is csak a végjátékban maradtunk alul, ami lehetett volna fordítva is, mert az utóbbi kettő sokkal jobb volt. Tény, hogy sajna még jelenleg is tulságosan hektikus teljesítmények vannak, de egy egészséges Durázival és Mitchellel, és a remélhetőleg a végjátékokban higgdtabb megoldásokat hozni tudó Edwardssal kiegészülve ez a csapat egész mást fog produkálni az is biztos! Mondjuk a soproniak azt írták, hogy ezt… Olvass tovább »

SárgaPárna
Olvasó

Európában ez az egyetlen sportesemény, ahol nézők IQ szintjének átlaga mínuszos!

Kosárlabda_Fan
Olvasó

Jössz végre meccsre!? Mert akkor valóban lefele megy az átlag….

Twin Peaks
Olvasó

Sikerült megint mindkét táborba belekötnöd…
Profi vagy abban, hogy mindenki utáljon, mint a szart!
Én már sajnállak, sanyarú egy életed lehet

zterulez
Olvasó

Twin Peaks, neki erre porcosodik.

Pojaca
Olvasó

Menj ki te is, kezedben egy felirattal, hogy én vagyok Sárgapárna. Meglátjuk, mi történik.

SárgaPárna
Olvasó

Két egyetemi diplomával nem hiszem, hogy beengednek…

Borsoka
Olvasó

És akkor ezzel be is bizonyítottad, h diplomával észt nem osztanak, intelligenciát meg pláne…

Abban mindenesetre király vagy, h mindenki utáljon, megvessen. Szánalmas kis életed lehet a 2 diplomáddal, h itt fosod a szot államdóan.

Menj, szerezz még 1 diplomát, hátha el is érsz vmit te bohóc ?

SzhelY
Olvasó

te max az egyetem melett elsétáltál mert aki diplomás az nem ilyen retardált szociopata kispöcsmint te menny ki a fényre atól jobb lesz hidd el

bbzte
Olvasó

diplomás tenyérbemászó?

bbzte
Olvasó

Zalaiként Bödőcsöt idézve, elhiszem hogy jártál egyetemre, de max “ a disznóknak moslékért….”

Kendeffy Botond
Olvasó

Oda jártál, ahova Volner János?

Marillion
Olvasó

Egyetem + diploma + meg aranyóra láncostúl ugye? Hiszem ha látom! De hiszen kiről is beszélünk itt? Egy fénykép vagy te és ennyi! A showműsor 2023-ban is folytatódik….idén is bőven több lesz a – mint a + …

heraklith
Olvasó

Gyönyörűen tükrözi ez a hozzászolas is, hogy mennyire mérhetetlenül buta vagy. Az ilyen szöveg az óvodában is kellemetlen.

SzhelY
Olvasó

ezt pont te mondod szhely szégyene fotelnyuszomuszo

Kirilenko
Olvasó

Hja, kettő elemi háromszor , esetleg. Diplomád szarkeverésből van , ami a munkád is.
…. ahol nézők….Alsóban tanítják a névelő helyes használatát, te tajparaszt!!

Bobby666
Olvasó

Ameddig válaszoltok itt lesz ez a félkegyelmű! Ne válaszoljatok neki!!! Értsétek már meg. Ne reagáljatok az ilyenekre semmit.Legyetek már okosabbak nála… Sárga Pária 🙂 🙂 🙂 Mínuszolnunk kellene az elmebetegre válaszotokat is? Ne már… Ne válaszoljatok!

Nusy
Olvasó

Gondolom akkor jönnek ezek a kiváló gondolataid,amikor édesanyáddal épp nemi életet élsz!?

abcabc
Olvasó

Sima hazai.

Legfrissebb

Hírek

Facebook