Connect with us
Hirdetés

Kosárlabda

Franciaország és Finnország már továbbjutott, a H csoportban még minden kérdés nyitott

Amennyiben a magyar csapat továbbjut, előselejtező nélkül kezdheti meg útját a következő Európa-bajnokságra való kijutás felé, illetve részt vehet az olimpiai előselejtezőn.



:

:

Lezajlott a világbajnoki selejtezősorozat második ablaka, és tíz csapat már biztosította helyét a következő csoportkörben. Közülük kettő a mi kvartettünkből került ki: Finnország és Franciaország egyaránt két győzelmet aratott az elmúlt héten, így már csak egy továbbjutó hely maradt kiadó a négyesben.

A tíz továbbjutó:

A mieink csak akkor maradnak le a továbbjutásról, ha Belgium hazai pályán legyőzi Franciaországot – miközben Gasper Okorn együttese vereséget szenved Finnországban -, és Magyarországot idegenben legalább két ponttal felülmúlja. Amennyiben a magyar csapat továbbjut, előselejtező nélkül kezdheti meg útját a következő Európa-bajnokságra való kijutás felé, illetve részt vehet az olimpiai előselejtezőn, mint tette azt 2023-ban Gliwicében.

A csoport első három helyezettje jut tovább, ahol a H jelű négyes három továbbjutójával találkozik majd. A velünk párban lévő kvartett az egyetlen a nyolc közül, ahol még minden kérdés nyitott: jelenleg Szlovénia áll az élen, mögötte Csehország, Észtország és Svédország következik.

„Ez a továbbjutás meghatározhatja a 2029-es Eb-ig tartó időszakot. Bízom benne, hogy a befejező két meccsen mindenkire számíthatok, és erős bő keretből tudom kiválasztani a benevezhető tizenkét játékost. A legfontosabb, hogy az utolsó két forduló előtt a mi kezünkben van a sorsunk – nyilatkozta szövetségi kapitányunk a Nemzeti Sportnak.

Kép: Girgász Péter/MKOSZ

A finnek kétszer legyőzték a belgákat, akiknek nincsen még győzelmük, és ez őszintén szólva nem rossz nekünk. Ezúttal nem függünk mások eredményeitől, csak a saját feladatunkra kell figyelnünk.”

A program:

2026. július 3.:

Finnország – Magyarország
Belgium – Franciaország

2026. július 6.:

Franciaország – Finnország
Magyarország – Belgium

Az állás:


A második ablakos mérkőzéseink összefoglalója:

 

Magyarország – Franciaország 71-74 (15-16, 16-22, 16-17, 24-19)

 

Franciaország – Magyarország 98-79 (25-16, 30-19, 19-24, 24-20)

 

Főkép: Girgász Péter/MKOSZ

HIRDETÉS
4 hozzászólás

4
Szólj hozzá!

Kérlek regisztrálj / jelentkezz be a hozzászóláshoz
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
BuborkaBobanblueyeMatulabacsi Recent comment authors
Matulabacsi
Olvasó

… és kezdődik a matek, hurrá.

blueye
Olvasó

Ebben a csoportban ez is jó helyzet, rajtunk múlik a végjáték.

Boban
Olvasó

Miért, mit vártál? Hogy majd előzzük a francia – finn párosból is valamelyiket? 😀

Buborka
Olvasó

Elolvastad a cikket? Épp, hogy nincs matek. Ha megverjük a belgákat, továbbjutunk.

Legfrissebb

Hírek

Facebook