Vért izzadva nyert a Paks a Honvéd ellen

Rendkívül kiélezett találkozón nyert a Paks

Atomerőmű SE - Budapesti Honvéd SE 75-71 (16-21, 18-17, 21-16, 20-17)

Paks, Atomerőmű Sportegyesület Sportcsarnok
Jv: Tőzsér Dénes Kelemen, Györfy Rúben, Szilágyi Bálint

ASE: Edwin 6, Frank 2, Green 9/6, Eilingsfeld 18, Atkinson 17. Cserék: Kovács 20/6, Pajor 3/3, Gulyás -.

Honvéd: Simon 16/9, Tanoh 3, Milovics 19/3, Demeter 6/3, Völgyi 8. Cserék: Hajdú 4, Takács -, Kopácsi 3, Peringer 6.

Milovics dobta a mérkőzés elő kosarát, Eilingsfeld válaszolt (2-2). Megint Milovics volt eredményes, majd Tanoh talált be, Atkinson válaszolt a paksiak közül (6-8). Érkezett Völgyi egy ziccerrel, amire Edwin reagált. Honvéd bátor fizikális játékkal rukkolt elő, ami talán meg is lepte a hazaikat. Milovics újabb kosarával már öt ponttal vezetett a fővárosi gárda, Edwin kosarával zárkózott a Paks (8-11). Milovicsra nem volt ellenszer az első negyedben, Simon hármasával pedig már hat pontos előnybe került a vendég gárda (11-17). Edwin sietett megint a tolnaiak segítségére, de jött a Honvéd válasza. Hajdú közeli dobásával már 14-21 is volt az állás. 16-21

Kovács tudott először faragni a hátrányból a második félidőben, Völgyi azonban visszaállította az öt pontos differenciát (20-25). Milovics kosarával kialakulta az addigi legnagyobb különbség – 9 pont -, Kovács büntetőkkel tudta oltani a tüzet (22-29). Eilingsfeld hozta közelebb a hazaiakat egy kettessel, Peringer zsákolással jelentkezett, majd ismét Kovács volt eredményes közelről (26-31). Atkinson büntetőkkel támasztotta fel az ASE támadójátékát, a Honvéd pedig ebben az időszakban nem tudott előrelépni. Végül Simon törte meg a csendet, Attkinson azonban megint magára vállalta a pontszerző szerepét (30-33). Egy jó hármassal és Simon büntetőivel megint kicsit levegőhöz jutott a vendég alakulat (32-38). 34-38

A második félidőben Eilingsfeld büntetőjével érte utol a Paks a Honvédot, Kovács pedig már a vezetést szerezte meg a hazaiaknak, rögtön jött is a vendég időkérés (44-42). Peringer zsákolással egyenlített, Demeter közeli dobás pedig újra a vendégeket juttatta vezetéshez (44-46). Eilingsfeld kosarára, Milovics válaszolt, Kovács büntetőkkel egyenlített (48-48). Simon mozdította el döntetlenről az állást, Atkinson és Kovács gyors öt ponttal szerezte meg a vezetést a Paksnak (53-50). Rossz büntető is lehet jó, Demeter a másodikját kihagyta, de Hajdú a támadó lepattanóból triplát dobott, Eilingsfeld közelről talált be (55-54). 55-54

A negyedik negyed Honvéd kosarakkal indult, Milovics büntetőjével 2 pontra nőtt a vendég előny, Eilingsfeldnek sikerült kiegyenlítenie (57-57). Simonnak csak az egyik büntetőt sikerült bedobnia, Kovács triplával büntette, a Honvéd játékosa azt annyira magára vette, hogy ő is betalált kintről, amire Green válaszolt egy távoli dobással (63-61). Mindkét csapat sokat hibázott, Csirke Ferenc időkéréssel próbálta meg kizökkenteni csapatát. A paksiaknak jót is tett az időkérés, Elingsfeld gyors négy pontot rámolt be, így a vendégek is szünetet kértek (67-61). Milovics és Elingsfeld kosárváltásával folytatódott a játék, Demeter lopta újra közelebb a Honvédot (69-65). Attkinson nagyon fontos pillanatban szedett támadó lepattanót, amit vissza is tett, Simon rendkívül fontos hármassal válaszolt (71-68). A végjátékban a Paks nem hibázott a büntetőkkel, így nagy nehezen nyert. 75-71