Vereséggel zárta az Alpok Adria Kupát a Körmend

Egis Körmend - BC Hallmann Vienna 75-94 (22-29, 17-26, 19-26, 17-13)

Alpok Adria Kupa, csoportkör, 6. forduló
Körmend, Városi Sportcsarnok, 100 néző
V.: Farkas G., Horváth A., Földesi Á.

Körmend: Kiss B. 11/9, Kiss M. 12/3, Kozma 6/3, Martinez 14/6, Balogh 15/3. Csere: Kelechi 6, Herczeg 1, Habel 2, Vargovics 2, Szívós 6/3.

Vienna: Trmal 15/3, Radakovics 24/24, Gvozden 8, Detrick 6/6, Shoutvin 34/9. Csere: Zdravkovic 2, Trbovic 5.

Utolsó Alpok Adria Kupa-mérkőzését játszotta az Egis Körmend, amelynek sorsa már korábban eldőlt, a címvédő a csoportkör után búcsúzik az idei sorozattól. Persze ez nem volt meglepetés, hiszen idén más koncepció mentén szerepeltek a kupában.

A vendégek felnőtt csapatukkal, igaz elég szűk, hétfős rotációval játszottak. Patai Benjamin együttese partiban voltak velük az első negyedben, amely 22-29-es eredménnyel zárult.

Mindkét együttes jó százalékkal dobott, és ami még pozitívum, hogy a körmendi fiatalok palánk alatt is felvették a versenyt. Hiába volt azonban ponterős Marintez és Balogh, kezdett elmenni a Bécs. A 21 pontos Shoutvin tarthatatlan volt. 39-55 a félidő.

A fordulás után sem változott a játék képe, az osztrákok őrizték kétszámjegyű előnyüket, amely a harmadik negyed hajrájára átlépte a húszat is. 58-81-ről indult a záró felvonás.

Az utolsó negyedet néggyel megnyerte a Körmend, így végül sikerült húszon belülre kerülnie.

fotó: Egis Körmend Facebook oldala