Alba Fehérvár - Naturtex-SZTE-Szedeák 64-70 (17-19, 19-14, 14-17, 14-20)

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcentrum,
V.: Benczur T., Hervay T., Győrfy R. (dr. Valovics I.)

Alba: Cabezas 11/6, Keller 10/6, Filipovity 9, Varga 6, Peterson 9. Csere: Tóth 13/3, Peringer 2, Seyi 4, Polster -.

Szeged: Boltics 9/3, Wirth 5/3, Ponjavics 11, Juhos 8, Sulovics 13. Csere: Krapic 13, Kerpel-Fronius 2, Bonifert 1, Goldring 6/3, Révész 2.

Utolsó mérkőzését játszotta a szezonban az Alba Fehérvár, a Szeged pedig az utolsó olyan mérkőzésére készült, amely nem a TF-BP elleni lesz.

A két csapat legutóbbi négy fehérvári mérkőzését egyaránt az Alba nyerte, ám most volt esély a vendég sikerre, annál is inkább, mert a hazaiaknál már csak két légiós maradt (és végül Lóránt sem került pályára), illetve Andjelko Mandics fiainak még éles formában kellett maradniuk a play outig.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok, az első negyed után kettővel a Szedeák, a félidőben viszont hárommal a Fehérvár állt jobban (36-33). Mindkét oldalon főleg az első játékrészben szerepeltek a meghatározó emberek.

A fordulás után sem változott a játék képe, nem volt a magas a színvonal, 50-50-ről indult a záró felvonás.

Az utolsó percekre megléptek Bolticsék, hiába kért időt Ramirez, fiatalabb, rutintalanabb játékosai nem tudták visszafordítani az állást a hajrában. Az Alba tehát hazai pályás vereséggel zárta története egyik leggyengébb szezonját.

fotó: Naturtex-SZTE-Szedeák Facebook