Vendégcsapatok vasárnapja a Piros-csoportban

A nap mindhárom meccsét a látogatók nyerték.

Három mérkőzést rendeztek vasárnap a második vonalban.

BKG-Prima – Ceglédi KE 90-99 (17-33, 28-19, 21-21, 24-26)

BKG: Nagy Bo. 44/15, Plézer 14/6, Halász 8, Galambos 2, Lilaj 18 (+11 lepattanó). Cs: Spiriev 2, Petrovics 2, Szeleczki -.

CKE: Tóth B. 6, Velkey 6, Csaba 34/12, Kalassai 5/3, Kovács 22. Cs: Fodor 5/3, Tóth Z. 14/9, Karavdics 7, Berkics -.

Villámrajtjának köszönhetően elvitte a két pontot Szigetszentmiklósról a Cegléd. A Siska-legénység a feldobás után nekirontott a Nagy Benedek nélkül felálló Kosoknak, és a Csaba-Kovács kettős révén gyorsan tetemes előnybe is kerültek a vendégek, akik több demoralizáló triplával és zsákolással is megterhelték ellenfelük gyűrűjét. A második negyedre talpra állt a BKG, és a Nagy Botond-Lilaj duó vezérletével a félidőre hét pontra csökkentették hátrányukat a házigazdák. A harmadik etapban kétszer is felzárkóztak mínusz háromra a szigetszentmiklósiak, ám előbb Csaba, majd Karavdics lépett elő a Pest vármegyeiektől, akik így mindkét rohamot visszaverték. A záró felvonásban sem adta fel a harcot a Nagy-csapat, de ezúttal kapitányuk 44 pontja is kevés volt a jó támadásokat vezető ceglédiek utoléréséhez. A CKE mindössze története harmadik idegenbeli sikerét ünnepelhette a Piros-csoportban, Velkeyék oda-vissza legyőzték sárga-kék riválisukat, nagy lépést tettek a biztos bennmaradás felé és 9-13-as mérleggel egyre inkább reális eséllyel pályázhatnak a PlayOffra, míg a 11-11-gyel álló BKG előbbi célt elérte, de a nyolc közé jutás szempontjából még korántsem nyugodhat meg. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://www.youtube.com/live/4b-aFkXAY_A?feature=share .

Phoenix-MT Fót – Pécsi VSK-Veolia 71-94 (21-24, 20-24, 7-24, 23-22)

MT: Kinney 14/3, Katona 10/3, Füzi 12/6, Bálint -, Varga 7. Cs: Csapai 16/6, Bus 4, Varga 2, Richter 5/3, Nagy 2, Czigelmajer -.

PVSK: Halász 8/3, Molnár 4, Harler 24/12, Bíró O. 8 (+11 lepattanó), Horti 12. Cs: Takács 9/3, Tóth 8, Antóni 17/9, Németh 2, Radó 2, Bor -.

Becsülettel helytálltak a Megyeri Tigrisek, de az elsöprő harmadik negyednek köszönhetően magabiztos győzelmet aratott a PVSK. A lila-fehérek jól felkészültek ellenfelükből, hiába kezdett jobban a baranyai alakulat, az első félidőben végig látótávolságon belül voltak a fótiak. A nagyszünetet követően aztán “az öltözőben maradtak” a hazaiak, hétperces gólcsendjüket pedig egy 16-0-s sorozattal büntették a fehér-feketék, így a folytatásban már elsősorban a különbség volt a kérdés, mindkét oldalon lehetőséget kaptak a fiatalok. A két vezetőedzőnek egyaránt fejtörést okozott a meccskeret kialakítása, a Liláknál Bus sérülten vállalta a játékot, míg a pécsieknél Juhos hiányzott a rotációból, ám a végeredmény a papírformának megfelelően alakult. A Phoenix-MT ezúttal jobban megszorongatta a Vasutat, mint az őszi bajnokin vagy a kupanegyeddöntőn, ám ezzel nem kerültek közelebb a tabellán az első tízhez a 7-15-tel álló Surmann-tanítványok. A PVSK hozta a kötelezőt, és 18-4-es mutatóval őrzi második helyét a táblázaton.

Nagykőrösi Sólymok KE – DEAC U23 68-76 (12-29, 25-15, 12-10, 19-22)

Nagykőrös: Lakosa 15/6, Fehér 6, Filep 2, Kovács 18/9, Timkó 2. Cs: Váits 10, Kocsis 13/3, Horváth 1, Molnár B. 1, Kovács -.

DEAC: Kenéz 13, Neuwirth 19/12, Balázsi 6, Kovács 21/3, Gáspár 7 (+10 lepattanó). Cs: Pollák 4, Várszegi 2, Fábián 4, Hegedüs -, Hőgye -.

Sokba került a Sólymoknak a gyenge kezdés, idegenben arattak értékes győzelmet a debreceni fiatalok. A nagykőrösiek immár a szezonban sokadik alkalommal “ragadtak be a rajtnál”, már a 6. percben kétszámjegyű vendégvezetést mutatott a tábla, a kisszünetig pedig csak romlott a helyzet piros-fekete szempontból. A kőrösiek ismét megmutatták, miért tartják őket nagy küzdőknek, és elsősorban Kovács Somának köszönhetően előbb megközelítették, aztán a harmadik negyed közepén, 48-48-nál utol is érték ellenfelüket. A mérleg nyelvét azonban nem tudták átbillenteni, zsinórban hat debreceni pont következett, és bár az utolsó etap elején még kétszer is egy triplányira csökkent a differencia, a hajrát a cívisvárosiak bírták jobban. Újabb vereségével már biztosan az utolsó négyben zárja az alapszakaszt a Nagykőrös (4-18), míg a DEAC (13-8) a számára legrosszabb esetben is 50%-os mérleggel fejezi be a bajnokság első szakaszát, és továbbra is az előkelő 5. helyen ál.