Végletekig kiélezett meccset játszott Pozsonyban a Pécs

Inter Bratislava - Pécsi VSK-Veolia 88-87 (25-15, 20-24, 21-25, 22-23)

FIBA Europe Cup, A-csoport, 1. forduló
Pozsony, Eurovia Arena, 500 néző
V.: Sahin (török), Sljivic (osztrák), Christou (ciprusi)

Inter Bratislava: Bulatovic -, Abrhám 11/9, Funderburk 24/6, Skinner 13, Batka 14/3. Csere: Körner 10, Alcegaire 3, Bubalo 4, Ihring 9/3.

PVSK: Ruják 8/6, Diggs 16/9, Smith 13/6, Budimir 16/3, Horti 2. Csere: Aiken 20/6, Csirics 5/3, Pongó 7/3, Antóni -.

A szlovák bajnok Inter Bratislava otthonában debütált a FIBA Europe Cup-sorozatban a Pécsi VSK-Veolia. A hazaiaknál be volt nevezve, de végül nem lépett pályára az ex-szolnoki Steven Browning.

Budimir kosarával indult a meccs, Batka egyenlített, majd Diggs szerzett triplát (2-5). Kicsit talán meg volt illetődve az elején a PVSK, de szerencsére a pozsonyiak is sokat rontottak. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, potyogtak a kosarak, többnyire a sárga mezesek jártak előbbre. Túl könnyedén jutott pontokhoz a hazai együttes, egy perccel a vége előtt, 23-15-nél időt is kért Csirke Ferenc. Körner még betalált, így az első etap végére kereken tíz lett közte. Egyébként remekül szurkoltak a pécsi drukkerek.

A folytatásban Ruják megszerezte első kosarát, Budimir pedig hatra hozta vissza a vendégeket, 25-19-nél időt is kért a Bratislava. Smith hármasával 7-0-át futottak a baranyaiak. Lett volna esély teljesen megérkezni a pozsonyiak nyakára, de a kulcspillanatokban mindig becsúszott egy-egy hiba. El is mentek a szlovákok, a tizenhetedik percben, 39-30-nál időt kért Csirke. Már tizenkettő is volt közte, végül Ruják dudaszós triplájával 45-39-es állással mentek szünetre a csapatok.

Körner büntetőire Budimirtől jött egy tripla a fordulás után. Smith ziccerével már 47-44 volt, időt kért Aramis Naglic. 51-48-nál Smith faulttal együtt dobott triplát, a büntető is a helyére került, így hosszú idő után visszavette a vezetést a PVSK. Az utolsó percben még hárommal is ment a Vasút, ám a negyedik negyednek végül kétpontos hátrányból vágott neki (66-64).

Alig egy perc alatt 6-0-át ment az Inter, időt kért Csirke. 73-69-re vissza is jött a PVSK, ekkor a másik pad kért időt. Újfent sikerült az egyenlítés, egálról vágtak neki a csapatok a végső hajrának. Megjósolhatatlan volt a győztes, egészen az utolsó másodpercekig. Aiken zsákolt nagyot, 86-87-nél hazai időkérés következett, 34 másodperc volt hátra. Funderburk ziccerezett, Csirke is felmutatta a T-betűt, 15 másodperce maradt csapatának a győzelem kiharcolására. Triplával próbálkozott a PVSK, nem járt sikerrel, így hiába küzdött nagyot, egy pontos vereséget szenvedett története első FIBA Europe Cup-meccsén.

fotó: pvsk-panthers.hu