Javított múlt heti veresége után az Olaj.

Szolnoki Olajbányász - Naturtex-SZTE-Szedeák 89-82 (28-20, 19-13, 26-24, 16-25)

Bajnokság, 23. forduló
Szolnok, Tiszaligeti Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: dr. Mészáros Balázs, Makrai Márton, Balog György Attila (Bodrogváry Iván József)

Szolnok: Durham 9/9, Barnes 15/6, Sebők 2, Szubotic 26/6 ,Williamson 12. Cserék: Gavin 8/6, Rudner 8/6, Pongó 9/9, Gilszki -.

Szeged: Washington 16/6, Polányi 5/3, Nicholson 19/9, Bognár 7/3, Roberson 15. Csere: Person 2, Kerpel-Fronius B. -, Balogh S. 2, Carter 16/3.

Nicholson kosarával vette kezdetét a találkozó, Szubotics triplájával szerezte meg első pontjait az Olaj, majd ismét őt talált be közelről. Washington kosaraival átvette a vezetést a Szeged, de csak ideiglenesen, Barnes egyenlített. Ezután Durham és Szubotics vezérletével 8-0-át futott az Olaj, Nikola Lazics időt is kért (16-8). Polányi talált be kintről, Nicholson kosara után már csak két pont választotta el a két csapatot, Williamson válaszolt. 18-16 után ismét az Olaj percei következtek egy 8-2-vel megléptek 8 ponttal, és mivel az utolsó percben mindkét gárda két pontot szerzett az első negyed végére ennyi is maradt a differencia. 28-20

Washington szerzett gyors négy pontot, amire Barnes válaszolt és mivel ebben az időszakban, mintha mindkét csapatnak bedeszkázták volna a gyűrűt, négy és fél perc után a különbség változatlan volt. Sebők törte meg a kosárcsendet, Rudner pedig triplát dobott, a távolság a két csapat között 10 pont fölé ment, jött is a vendég időkérés (39-26). Carter szerezte meg első pontjait a Szedeákban, Williamson dolgozott nagyszerűen a festékben, majd Nicholson szórt be egy triplát. Megtette ezt Pongó is, a félidőt pedig Szubotics büntetője zárta, így az Olaj 14 pontos előnnyel ment a félidőre. 47-33

Szubotics kosarával vette kezdetét a második félidő, Nicholson maradt üresen a triplavonal mögött és nem is hibázta el a lehetőséget. Carter egy dobócsel után tört be bátran két pontért, Gasper Potocnik azonnal időt kért. Gavin szerezte meg első pontjait a mérkőzésen egy hármassal, Bognár dobott be két büntetőt, Roberson közeli dobásával jött fel 10 pontra a Szeged (52-42). Nicholson egy büntetőt dobott be, Durham pedig egy triplát, Carter is egy pontot a vonalon hagyott. Gavin szerzett két újabb pontot, egy szép bejátszást Roberson váltott pontokra, viszont Pongó hármassal válaszolt. Megtette ezt Gavin és Carter is, előtte Roberson dobott egy duplát. Szubotics kosara után Nikola Lazics időt kért, Bognár szórt be egy hármast, Rudner egy kettest. Washington gólpasszából Roberson tett fel egy ziccert, Szubotics zsákolt, aztán egy tempót is bedobott, Carter talált be ismét. A negyed végén Szuboticsé volt az utolsó szó, így 16 pontos előnyről várhatta a negyedik negyedet az Olaj. 73-57

Barnes értékesített két büntetőt, Washington osztotta ki 10. gólpasszát a mérkőzésen Carternek, majd ő maga is befejezett egy támadást, a Szolnok pedig időt kért. Carter két büntetőjével benézett 10 alá a Szeged, de csak ideiglenesen hála Szubotics és Williamson pontjainak. Ismét Washington vállalta magára a pontszerzést, Rudner átadásából Pongó dobott hármast. Három perccel a vége előtt 8 pontra jött fel a Szedeák, de erejük nem maradt a fordításra, így a Szolnok megnyerte a mérkőzést és megszilárdította helyét a tabella második helyén. 89-82