Végig vezetve nyert a Pécs

Bár a negyedik negyedben feljött a Sopron, megérdemelt baranyai siker született.

PVSK-VEOLIA - Sopron KC 83-77 (28-16, 18-21, 25-25, 12-15)

Bajnokság, 6. forduló
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok
V.: Földházi T., Tözsér D., Kovács N.

Pécs: Ruják 7/3, Lewis 16/9, Funderburk 19/3, Budimir 20/18, Meleg 2. Cserék: Dragasevics -, Bíró 4, Demeter -, Brkics 15.

Sopron: Jackson 9, Thompson 21/6, Fazekas 5/3, Borisov 17/9, Wideman 9. Cserék: Popadic -, Werner -, Takács -, Sitku -, Jogela 16/3.

Az eddig egy győzelemmel és három vereséggel álló Pécs fogadta hazai pályán a 3-3-as mérleget magáénak tudó Sopront a férfi élvonal 6. fordulójából elhalasztott mérkőzésen.

Valósággal állva hagyta a Sopront a Pécs, 7-0 állt az eredményjelzőn pár támadás után. Bár a vállalkozói kedv és a lendület nem hagyott alább, a minőségi kivitelezéssel mindkét oldalon akadtak problémák, sok elhibázott dobás és eladott labda jellemezte az első perceket, őrizte magabiztos előnyét a hazai csapat (15-5).  Próbált visszakapaszkodni az SKC, de míg a védőoldalon viszonylag könnyű kosarakat engedett az ellenfelének, addig minden egyes pontért kőkeményen meg kellett harcolnia Kosztasz Flevarakisz együttesének. 28-16.

A második negyed elején felszívta magát a Sopron és főként Jogela pontjaira támaszkodva visszajött tízen belülre, de a Budimir-Funderburk-Lewis trióra építő Pécs továbbra is nehéz falatnak bizonyult. Csordogált a meccs, nem találta a fogást az ellenfelén az SKC, a pécsiek pedig remekül használták ki az üres réseket a vendégek védekezésén. 46-37.

A Pécs jött ki pörgősebben a szünetről, sikerült is növelni az előnyüket a baranyaiaknak, leginkább a csereként beálló Brkics volt elemében (56-42). Innen csinált egy gyors futást a Sopron, szinte a semmiből visszajött a meccsbe és feljött hétre. Egy időkérés után rendezni tudta a sorait a PVSK és megtalálta a zónavédekezés ellenszerét is, a negyed végéig nem tudtak közelebb férkőzni a kék-fehérek. 71-62.

A záró etap elején rohanós játék vette kezdetét, amit szintén a hazaiak nyertek meg, 2-1-re. Kosztasz Flevarakisz időt kért, a felek pedig elkezdtek a visszafogottabb játékra koncentrálni, ami eredményességgel is párosult. Ennek köszönhetően háromra is feljött a Sopron, de Lewis 2+1-es akciója eldöntötte a lényegi kérdéseket. 83-77.

Összességében megérdemelt sikert aratott a Pécs, amely negyven percen keresztül vezetve győzte le a Sopront.

Fotó: pvsk-panthers.hu