Végig vezetve nyert a Paks a Honvéd ellen

Másodszor nyert egymás után az ASE.

Atomerőmű SE - Budapesti Honvéd SE 83-72 (21-15, 20-19, 19-18, 18-15)

Alsóházi rájátszás, 7. forduló
Paks, Atomerőmű Sportegyesület Sportcsarnok
Játékvezetők: Kapitány Gellért, Farkas Gábor, Minár László Balázs (Páli dr. Kálmán)

Paks: Edwin 22/3, Pajor 1, Buckingham 6, Gulyás 9/3, Atkinson 25 Cserék: Frank 7, Csizmadia -, Pavlík 2, Kékesi -, Kupai -, Taiwo 9, Géringer -.

Honvéd: Mijovics 8/6, Tanoh Dez 1, Sherman 31/18, Crawley 13, Peringer -. Csere: Hajdu 3/3, Demeter 4, Völgyi -, Kopácsi 8/6, Tarján 2, Reizinger 2.

A hazai csapat kezdte jobban a mérkőzést, Atkinson, Gulyás és Buckingham kosaraival két és fél perc után 8-0-ra vezettek, az első vendég időkérés végül Edwin ziccere után érkezett. 12-0 után születtek meg az első Honvéd-pontok egy Mijovics tripla formájában, de Edwin zsákolása után hamar visszakúszott 10 pont fölé a különbség. A következő két percben a Paksnak sikerült tovább növelni az előnyét, köszönhetően Frank 2+1-es akciójának és Taiwo ziccerének. Sherman talált be kintről, Demeter faragta a különbséget 7-re. A negyed utolsó két és fél perce a Honvédnak sikerült egy hajszállal jobban, mondjuk sokat elmond erről a szakaszról, hogy 3-2 lett a vége a fővárosiaknak. 21-15

Frank és Demeter váltott kosarat, Gulyás termelt négy gyors pontot, Hajdu hármassal válaszolt. Atkinson pontjaival ismét 10 fölött járt a differencia, Baksa Szabolcs azonnal magához hívta csapatát (31-20). Sherman ismét elkapta a fonalat távolról, Edwin gólpasszát Atkinson váltotta két pontra. A Honvéd pocsékul tüzelt mezőnyből, amit támadólepattanókkal kompenzált, de ez csak arra volt elég, hogy  8-10 pontos távolságban maradjanak a Pakstól, amelyik Sherman kosara után kért időt (37-29). A félidő vége ismét a Honvédnak kedvezett, igaz Edwin zsákolásának köszönhetően csak egy ponttal jutott közelebb a piros-fehér alakulat, így a szünetben 7 ponttal állt jobban az ASE. 41-34

Edwin és Buckingham kosaraival 5-0-ás futással kezdte a második félidőt az ASE, Mijovics triplájára Atkinson válaszolt egy kettessel, Shermann már a negyedik hármasát dobta be, Edwin állította vissza a közte 10-et. A következő időszakban nem nagyon változott a különbség, a Honvédnak többször is volt esélye bekerülni 10 pont alá, azonban ezeket a lehetőségeket sorra elpuskázták, egy újabb ilyen után Atkinson módosította az eredményt 60-47-re. Kopácsi triplájával és Sherman középtávolija után végül megtört a jég, a Honvéd 8 pontra feljött, Csirke Ferenc pedig időt kért. A negyed végiég csak a pontszámok változtak, a különbség nem. 65-57

Taiwo és Crawley kosaraival kezdődött a negyedik negyed, az első három percben még 2-2 pontot szereztek a felek, így a differencia nem változott. Atkinson dolgozott szépen a festékben, Crawley húzott be egy alley-oopot, Sherman hármasával egy pillanatra hét pontra jött fel a Honvéd, de Gulyás gyorsan betalált a túloldalon. Egyik csapat sem sziporkázott, hét perc alatt 10-10 pont került fel a csapatok nevei mellé, de a Paksnak ez tökéletes volt az eredmény megtartására. A Honvédban már nem maradt erő a feltámadásra, így az ASE megnyerte a mérkőzést. 83-72