A Honvéd ismét kemény ellenfélnek bizonyult.

Budapesti Honvéd SE - Zalakerámia ZTE KK 76-83 (20-27, 21-17, 19-21, 16-18)

Budapest, Ludovika Aréna
Jv.: Cziffra Csaba Zsolt, Farkas Gábor, JAKAB László Imre (Páli dr. Kálmán)

Honvéd: Simon 3, Tanoh Dez 14/6, Mijovics 23/9, Demeter 14, Völgyi 13. Cserék: Hajdú 6/3, Takács -, Kopácsi 3/3, Peringer -.

Zalaegerszeg: Trice 11/3, O'Reilly 22/3, Polster 11/9, Smith 9/3, Ostojic 9. Cserék: Keller 7/3, Zsíros 5, Rakicevic 9/3, Csuti -, Simó -.

O’Reilly kosárral kezdődött a mérkőzés, Demeter egyenlített ki (2-2). Az amerikai két büntetővel folytatta a pontgyártást, Völgyi középtávolról volt eredményes, Polster pedig egy triplával jelentkezett (4-7). Völgyi 50%-kal célzott a vonalról, Trice szép betörés után növelte a zalai előnyt, Tanoh Dez viszont megszerezte a Honvéd első hármasát (8-9). Polsternek jól sikerült a bemelegítés, újabb sikeres kinti dobást eresztett el, Simon büntetőjével és Völgyi kosarával kapaszkodott a fővárosi alakulat (11-12). Osztojics szerezte meg első pontjait, Polster pedig megmutatta bentről is tud pontot szerezni, Mijovics pedig egy triplát dobott válaszul (14-16). Smith süllyesztette el a negyed harmadik zalaegerszegi hármasát, Demeter volt a mérkőzésen az első, a hazai játékosok közül aki hibátlanul büntetőzött, Smith szép betöréssel reagált (16-21). A negyed vége kisebb büntetőpárbajba torkollott, Mijovics, Zsíros és Keller sem vétett el dobást, O’Reilly és Demeter pedig mezőnyből talált be. 20-27

Osztojics a büntetőivel kezdődött a második negyed – az első két percben ezen kívül egyik háló sem rezzent meg -, Polster harmadik hármasa szakított véget a rossz sorozatnak (20-32). 2 perc 30 másodperc után a hazaiak is felkerültek az eredményjelzőre, Demeter dobott be egy büntetőt, Völgyié lett az első sikeres kísérlet mezőnyből (23-32). Trice kosarával ismért 10 fölé ment a differencia, Mijovics sorozatban hat ponttal tartotta életben a fővárosiakat (29-36). Tanoh Dez két jó büntetővel öt pontra csökkentette a különbséget, Smith reagált rá először, majd O’Reilly és Rakicsevics talált be középtávolról (31-42). Simon szakította meg a Honvéd kosárcsendjét, Mijovics és Hajdú pedig gyors öt pontot tett még ehhez hozzá (38-42). A negyed végi büntetőzésből a vendéglátók jöttek ki jobban, így a ZTE végül három pontos előnnyel mehetett a szünetre. 41-44

A második félidő elején büntetőkkel menekült a ZTE,  aztán Demeter kosarára O’Reilly válaszolt (43-50). Keller megszerezte első hármasát, majd O’Reilly sem hibázott kintről, így már 12-2-es futásban volt a Zalakerámia (43-56). Demeter és Mijovics igyekezett kirángatni a Honvédot a gödörből, és bár Völgyi duplája után 10 alá is benéztek a hazaiak, Osztojics ziccerével ez visszaállt. Demeter újból eredményes volt, majd Mijovics büntetői is célba találtak, sőt utóbbi hármasával hosszú idő után egy labdára zárkózott a hazai csapat (55-58). Rakicsevics triplája juttatta némi levegőhöz a vendégeket, majd a Honvéd eladott labdáját O’Reilly büntette, Mijovics volt az ismét, aki távolról válaszolt (58-63). Rakicsevics gyönyörű zsákolása után, Völgyi tört be két pontért, a negyedben ezután már nem változott az eredmény. 60-65

A záró felvonás Kopácsi triplával indult, majd Smith tört be és szerzett kosarat (63-67). Demeter kettesével újra csak két pont volt a különbség, Zsíros a triplával visszaállította a negyed kezdetekor fennálló differenciát (65-70). O’Reilly értékesített egy büntetőt, majd Rakicsevics talált be közelről, Völgyi és Tanoh Dez négy pontra hozta vissza a Honvédot (69-73). Trice öt perccel a mérkőzés vége előtt dobta első hármasát, az ötödik kísérlete volt sikeres, Tanoh Dez a vonalról szerzett két pontot (71-76). Osztojics csak egyet, Tanoh Dez a sarokból süllyesztett el egy triplát (74-77). O’Reilly nagyszerű tempóval érte el a 20 pontos határt, Tanoh Dez bátor betöréssel vetette észre magát (76-79). Osztojics tett vissza egy ziccerből lepattanót, O’Reilly pedig hét pontra növelte az előnyt egy perccel a vége előtt, amivel gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. 76-83

Fotó: Bálizs Zsuzsa