Az utolsó két negyedben próbált visszajönni az Ose.

Atomerőmű SE - OSE Lions 90-84 (25-20, 26-18, 20-23, 19-23,)

Bajnokság, 7. forduló
Paks, Atomerőmű Sportegyesület Sportcsarnok, szombat,
V.: Győrffy P. A., dr. Mészáros B., Török R.

Paks: Capers 12, Shepard 18, Valerio-Bodon 12, Eilingsfeld 10, Jackson 27/3, Csere: Pajor 3/3, Gulyás 3/3, Kalmár 2, Velkey 3/3,

Oroszlány: Anderson 12/6, Bíró 7/3, Abell 13, Bailey 30/3, Anda -, Csere: Hayes 11, Kucsora 5/3, Garamvölgyi 2, Morgan 4/3, Illés -,

A mérkőzés első kosarát Bailey szerezte meg. A negyed közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyedül egyszer volt 3 pont különbség a hazaiak javára, de a következő támadás során Bailey egyenlített a negyed közepére. (12-12) A továbbiakban a paksi gárda többször is faultolt rövid időn belül, így könnyű pontokhoz juttatták Valerio-Bodont. A vendégeknél Hayes volt aktívabb sikeres dobásaival és lepattanóival. A csapatok továbbra is kiegyenlített mérkőzést vívtak, két Kucsora büntetőre egy Eilingsfeld közeli dobás jött válaszul; így érdemleges változás a pontarányban nem történt a negyed vége felé, de faultproblémák miatt a hazaiaktól dobhatott büntetőt Jackson, amiket érvényesített is, és még Pajor triplájával sikerült a negyed végére fölényt szereznie a hazai csapatnak. 25-20

A következő negyedben Eilingsfeld indította el a pontszerzést, de erre kis idő múlva Morgan egy triplával válaszolt, mellyel faragott is a különbségből. Az OSE csapata kihagyott pár kosarat a következő támadások során, de Velkey faultot; így Morgan mehetett a büntető vonalhoz, ahol kettőből egyet be is dobott. A pályára visszatért Capers és Valerio-Bodon a hazaiaknál, míg a vendégeknél Abell érkezett. Capers betalált közelről és Shepard a büntetőről; így a mérkőzésen eddig az egyik legnagyobb előny alakult ki. (30-24)  Shepard eladott egy labdát, melyet Bailey kihasznált és sikeresen érvényesítette azt egy közeli dobás formájában. Bíró is betalált, így 2 pontra visszajött a vendégcsapat. Abell kihasználta a perceit a pályán, mivel sorra dobta a kosarakat és szerezte a pontokat, ezt próbálta a hazaiaktól Jackson egy triplával ellensúlyozni, nehogy megint felzárkózzon jobban az oroszlányi együttes. A negyed végé fele a vendégcsapat kétszer is betalált tripláról, mellyel úgy tűnt tudja csökkenti a különbséget a csapatok között, de a hazaiak több közeli dobással ezt ellensúlyozták és még kisebb előnyt is szereztek. 51-38

A szünet után a vendégek megpróbálták a felzárkózást elindítani, de Shepard erre egyből válaszolt és ezzel nagyjából megtartotta a különbséget a csapatok között. Az OSE a következő támadásait kihagyta, de a lepattanókat leszedte és az egyiket Abell tudta érvényesíteni, ezzel megtörve a kihagyott támadások sorozatát. Shepard kihagyott egy hármast, majd ezt Bíró egy középtávoli dobással „büntette”. A hazaiak kicsit többet faultoltak, és rossz időben így könnyű kosarakhoz juttatták ellenfelüket. Az oroszlányi gárda sorra szedte le a mérkőzésen a kihagyott dobások után a lepattanókat és ezekből jutottak többször pontokhoz.  Valerio-Bodon eladott egy labdát, melyet Morgan próbált érvényesíteni, de Eilingsfeld szabálytalankodott vele szemben; ezért a vonalhoz állhatott, ahol sajnos mindkét büntetőt kihagyta. Valerio-Bodon javított egy sikeres dobással, melyet még Velkey megtoldott egy tripláva;l így jelentősebb fölényhez jutott a hazai gárda. (67-54) A hazaiak próbáltak minél nagyobb előnyre szert tenni, de a vendéggárda igyekezett tartani magát, valamennyit még faragott is a különbségből a negyed végéig. 71-61

Az utolsó negyed elején a csapatok nem találtak be, eladott labdák is voltak, melyeket nem tudtak kihasználni, majd Capers törte meg ezt a „csendet” egy sikeres közelivel. A vendégek is betaláltak, majd Hayes szabálytalankodott Jacksonnal szemben. A vendégek eladtak egy labdát, melyet kihasználtak a hazaiak és pontot szereztek belőle. Egy kihagyott vendég kísérlet után többszöri támadása kimaradt a hazaiaknak, de aztán Shepard megtörte ezt. A továbbiakban próbálkoztak a csapatok minél több kosarat szerezni, kisebb-nagyobb sikerrel, mivel többnyire a dobások kimaradtak és ritkán került a labda a gyűrűbe. Majd a véghajrában Shepard talált be többször, míg a másik oldalon Abell tette ezt, aminek a következménye az volt, hogy 10 ponton belülre zárkóztak fel az oroszlányiak.

Végül a mérkőzést a hazai pályán megnyerte a Paks 90-84-re.