Alba Fehérvár - Jászberényi KSE 82-65 (28-9, 15-19, 20-18, 19-19)

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
Kapitány G., Szilágyi B., Horváth Cs. B.

Alba Fehérvár: Turner 18/6, Vojvoda 18/12, Lukács 5, Davis 21/12, Ahmad 7/3. Cserék: Takács Mi. -, Takács Ma. 5, Csorvási 4, Omenaka 4, Markovic -, Kass -, Seyi -.

Jászberényi KSE: Kinney 12, Füzi -,Brbaklics 17, Williams 16/6, Primorac 7/3. Cserék: Czirbus -, Frank 4, Filipovic 9.

Vojvoda és Davis pontjaival, imponáló magabiztossággal kezdte az összecsapást az Alba Fehérvár. Az első öt percben csak Brbkalics szerzett pontot a vendégektől, 12-4 volt az eredményjelzőn. Patai Benjámin időt is kért, hogy meccsben tartsa a Jászberényt. Davis egy triplával tette közéa  tízet, Williams egy hármassal hozta vissza az övéit. Nagyon jól dobtak a hazaiak, a vendégek folyamatosan szakadtak le, a mérkőzés ezen szakaszában más súlycsoportban volt a két csapat. 28-9.

Csorvási duplája nyitotta a második játékrészt, majd Kinney adott életjelet magáról. Lukács Norbert egy zsákolással tette közé a húszat, a JKSE teljesen leblokkolt, a játékosok egyáltalán nem tudtak mit kezdeni a fehérváriak rohamaival, így Patai Benjámin próbált segíteni a padról, 37-16-os állásnál időt kért. Sokat cserélt mindkét edző, leginkább edzőmeccs hangulat uralkodott az Alba csarnokban. 40-26 volt az eredményjelzőn, két perc volt a nagyszünetig, amikor Forray Gábor kért időt. Markovics adott el egy labdát, Filipovic pedig támadólepattanót szedett, visszatett labdájával pedig tizenkettőre zárkózott a JKSE. 43-28 a negyed vége.

Ahmad és Filipovic kosárváltásával indult a második félidő. Brbakalics duplája után Turner rontott egy távolit, Lukács javította a légiós hibáját, de Williams egy triplával meccsben tartotta a Jászberényt.  A vendégek nehezen viselték, hogy nem tudnak tíz alá benézni, egy technikait is összeszedtek, Turner élt a könnyen jött lehetőséggel. Frank duplájára Vojvoda triplával válaszolt, állandósulni látszott a 15 pont körüli különbség. A 29. percben Primorac is megszerezte első kosarát, egy triplát, sok öröme azonban nem volt a vendégeknek, Filipovic technikait kapott. 63-46.

Kapkodva jöttek vissza a csapatok az utolsó negyedre, Brbkalics ugyan dobott egy duplát, de ezt követően mindkét együttes dobásokat hibázott. Williams zsákolt egyet, Brbkalics pedig két büntetőt is bedobott. Az Albában Turner hozott három pontot, de Williams azonnal válaszolt. Davis és Vojvoda kosaraival azonban gyakorlatilag eldőlt a találkozó. A székesfehérváriak jobban játszottak, megérdemelten nyertek. 82-65.

Címlapfotó: Alba Fehérvár Facebook