Végig dominálva nyerte az elődöntő első mérkőzését a Nyíregyháza

HÜBNER-Nyíregyháza BS – Vasas Akadémia 88-72(28-19, 23-15, 19-17, 18-21)

Piros-csoport, rájátszás, elődöntő, 1. mérkőzés
Nyíregyháza, Continental Aréna
V.: Fodor A., Balogh Gy., Domán I. (Balogh. L.)

Nyíregyháza: Ubilla 26/12, Kiss 4, Szobi 8, Bazsó 8/6, Tóth 24, Csere: Mohácsi 10/6, Bus 4/3, Vaskó 3/3, Mokánszki 1, Czinger -, Demeter -, Kuttor -,

Vasas: Moravcsik 18/9, Boros 5/3, Radics 13, Medve 13/6, Krasovec -, Csere: Debreceni 8, Farkas 11/9, Sólyom -, Kelenföldi -, Barócsi 4, Andrássy -, Steier -,

Az első kosarat a vendégek szerezték meg, de kosár kosarat követett, így fej-fej mellett haladt a két csapat. (6-5) A nyíregyháziak egy 6-0-ás futást csináltak, így jelentősebb előnyhöz jutottak a hazaiak. (12-5) Két gyors kosarat szerzett a Vasas, hiszen a fehérek hibáztak és ezt ki tudták használni, de Ubilla válaszolt rá, majd pár támadással később megint egy trojkát dobott, ekkor Faragó Péter időt kért. (18-9) Medve kosara után öt pontra zárkózott fel a Vasas. (20-15) Szépen lopta a távolságot a Nyíregyháza és újra jelentősebb előnyre tettek szert. (24-16) Bus büntetőjével zárult az első tíz perc, így kilenc pontos hazai vezetéssel vághattak neki a második negyednek a csapatok. 28-19

Két perc elteltével kért időt a hazai együttes, mivel csak egy kosarat szereztek és sokat hibáztak a támadásaik során, a vendégek nem tudtak élni a lehetőségeikkel. (30-19) Egy 6-2-es rohanás következett a nyíregyháziaktól, ekkor időkérés érkezett a másik oldalról, amikor tizenöt pont volt a különbség a csapatok között. (36-21) Két triplát is dobott rövid időn belül Moravcsik, de így is még jelentős fölénnyel vezettek a Cápák. (41-27) Egy gyors 0-5-ös vendég rohanás következett, így időkéréshez folyamodott Borisz Maljkovics, hiszen tíz ponton belülre zárkózott a Vasas. (41-32) A hazaiak megint jól jöttek ki az időkérés után, hiszen gyorsan hét pontot csináltak. (48-32) Bazsó triplája volt az utolsó kosár az első félidőben, így tizenhét pontos hazai vezetéssel mentek szünetre a csapatok. 51-34

Beragadtak a vendégek, hiszen egy 5-2-es futással folytatódott a mérkőzés, így már húsz ponttal vezetett Borisz Maljkovics együttese. (56-36) Ubilla rövid időn belül kétszer is betalált a hármasról, így már hatodik tripláját szerezte meg, és ekkor időt kért a Vasas együttese. (66-45) Radics pontjai után újra húszon belül voltak Faragó Péterék. (68-49) Morvacsik büntetői voltak az utolsó pontok a harmadik etapban, így tizenkilenc pontos különbséggel kezdődhetett az utolsó felvonás. 70-51

Vaskó maradt szabadon, amit ki is használt és egy hármassal büntetett, így egy 5-0-ás nyíregyházi rohanással kezdődött az utolsó felvonás. (75-51) Továbbra sem találtak be a vendégek, így időt kértek. (77-51) Farkas törte meg a vendégek kosárcsendjét két trojkával. (80-57) Kosár kosarat követet, így a különbségek terén nem volt jelentős változás. (88-63) Farkas volt aktívabb a vendégektől, így a találkozót tizenhat ponttal a Nyíregyháza nyerte. 88-72

A Piros-csoport HÜBNER-Nyíregyháza BS – Vasas Akadémia elődöntő párharc eredménye: 1-0.

Fotó: HÜBNER Nyíregyháza BS YouTube