Vb-selejtezők: még számolgathatunk, de már nem a mi kezünkben van a sorsunk

A nemzeti csapat az utolsó pillanatig versenyben lehet a kijutásért.

:

:

Franciaország és Litvánia már kvalifikálta magát a jövő évi világbajnokságra a magyar válogatott csoportjában, miután mindkét kosárnagyhatalom 3-3 győzelemmel előzi meg a negyedik helyen álló Boszniát két fordulóval a selejtezők vége előtt.

A magyar válogatottnak Montenegró két veresége és a mieink két győzelme kellene a harmadik helyhez az utolsó két körben. Egy hármas holtversenyben is kijuthatunk még a vb-re, amennyiben Montenegró mindkét hátralévő összecsapásán kikap, mi pedig Litvániában vereséget szenvedünk ugyan, de Boszniát hazai pályán megverjük – a bosnyákok így legyőzik Montenegrót, de tőlünk kikapnak, és mindhárom gárda 6-6-tal zárja a csoportkört, ráadásul a hármas holtversenyben is mindenki 2-2-vel végez.

Hogy pontosan mennyivel kellene legyőznünk a bosnyákokat, ahhoz viszont tudni kell előbb a Bosznia-Montenegró meccs végeredményét, amelyet a 11. fordulóban játszanak majd le – akkor, amikor mi Litvániában játszunk majd – írja az MKOSZ.