U20-as fiúk: Két szoros vereség Csehországtól

Mindkétszer Fehérváron játszott Pór Péter együttese.

:

:

A B-divíziós Európa-bajnokságra készülő U20-as fiú válogatottunk két felkészülési találkozót játszott múlt héten a csehek korosztályos csapata ellen.

Magyarország – Csehország 67-70 (20-17, 16-10, 21-20, 10-23)

U20-as fiú válogatottak felkészülési mérkőzése, Székesfehérvár, MKOSZ-csarnok

Magyarország: Katona 6, Takács Mi. 3/3, Oroszi 11/3, Kucsera 3, Meleg 6. Csere: Sitku -, Rátvay 3, Dancsecs 15/9, Frank 1, Mucza 7/6, Plézer 11/3, Kelenföldi 1.

A csehek legjobb dobói: Slavik 16/6, Stafl 12, Welsch 9.

A csütörtöki első találkozón az első 15 perc kiegyenlített játéka után megléptek a mieink, a félidőben 9, a 25. percben pedig 13 ponttal álltak jobban (49-36). A harmadik negyed végén is volt még 10 pont előnyünk (57-47), de a záró felvonásban megálltunk támadásban, és a csehek előbb elkezdtek kapaszkodni, a végén pedig fordítottak is, 3 ponttal győztek (67-70)

Magyarország – Csehország 69-76 (17-18, 18-29, 18-11, 16-18)

Magyarország: Takács Mi. -, Dancsecs 7/3, Takács Ma. 10/6, Rátvay 11, Meleg 19/9. Csere: Sitku -, Frank -, Mucza 4, Werner 1, Plézer 10/3, Kelenföldi 7/3.

A csehek legjobb dobói: Welsch 18/6, Zidek 12/3, Kovar 10/3, Krejci 10/3.

A másnapi, pénteki összecsapáson az első negyed volt igazán szoros, utána megléptek a csehek, akik a félidőre 12 pontos előnyt építettek ki. Egészen kiválóan jött ki a második félidőre csapatunk, a harmadik negyed felénél vezettünk, de a vendégek visszavették a vezetést (53-58), a záró játékrészben pedig, ha nem is nagy különbséggel, de végig vezettek, és 76-69-re nyertek – írta a hunbasket.hu.