Magyarország - Horvátország 82-60 (31-18, 16-15, 21-15, 14-12)

U20-as lány válogatottak felkészülési mérkőzése
Székesfehérvár, MKOSZ-csarnok

Magyarország: Pusztai 10/3, Tenyér 7, Czukor 2, Radócz 16/6, Kovács 4. Csere: Révész 13/3, Dúl 11/3, Szeli 4, Vincze 3/3, Király 4, Tóth 8/3.

Horvátország legjobb dobói:: Vojtulek 20, Katavic 12/6, Pavic 10.

Felkészülési mérkőzésen találkozott egymással Magyarország és Horvátország U20-as lány csapata, a helyszín a székesfehérvári MKOSZ-csarnok volt.

Az összecsapás első 7 perce szorosan alakult: jobban kezdtünk, de a horvátok Vojtulek vezetésével tapadtak ránk, a hetedik percben pedig még vezettek is Pavic duplája után (12-14). Révész Borókáék itt rázták meg magukat és le ellenfelüket, az első játékrészből hátralévő bő három percet ugyanis 19-4-re nyerték, így már az első negyed végére leszakították a horvátokat (31-18). A második felvonásban beállt a két csapat közötti távolság, a mieink Radócz Fanni vezetésével könnyedén tartották látótávolságon kívül Katavicékat (47-33).

A fordulást követően előbb visszadolgozta magát 10 pont közelébe Horvátország, majd a mieink léptek meg 18 ponttal. Büntetőket is szép számmal értékesítette a magyar csapat, és a triplák is hullottak ebben a szakaszban, miközben rengeteg, összesen 31 eladott labdába kényszerítettük bele a horvátokat. Pusztai Petra hármasával 20 pont fölé nőtt a távolság, és kerek 20 ponttal vezettünk 10 perccel a vége előtt (68-48). Már csak a különbség volt a kérdés a záró felvonásban: Tóth Orsolya hármasával alakult ki legnagyobb előnyünk a 38. percben (80-54), és a végeredményt is Tóth állította be: 82-60-ra diadalmaskodott Gáspár Dávid alakulata – tudósít a hunbasket.hu.