Szlovákia ellen maradtak alul az első felkészülési meccsen.

Magyarország - Szlovákia 67-70 (18-12, 22-17, 15-15, 12-26)

U20-as fiúk felkészülési mérkőzése
Székesfehérvár

Magyarország: Tóth 5, Mucza 8, Oroszi 5/3, Sitku 4, Kalmár 4. Csere: Meleg 6/3, Werner 3, Takács 8/3, Polster 11/6, Dancsecs 8/6, Kelenföldi 3/3, Farkas 2.

Szlovákia legjobb dobói:: Pálenik 24/24, Bátovsky 16/3, Majercák 12, Mokrán 11/3.

Első felkészülési mérkőzését játszotta U20-as fiú válogatottunk, az ellenfél Szlovákia korosztályos csapata volt.

A találkozó nem a mi elképzeléseink szerint kezdődött, hiszen két perc elteltével 8-0-ra vezetett északi szomszédunk – ekkor talált be kintről Oroszi Bence. A szlovákok innentől kezdve több üres triplát is kihagytak, a védekezésünk pedig a negyed második felében már sokkal jobb volt, eleinte azonban mi is csak büntetőkből voltunk eredményesek (6-12). A felvonás második felében viszont Dancsecs András, Kelenföldi Domokos és Polster Attila is betaláltak kintről, Takács Milán pedig szerzett labdája után egy ziccerrel állította be a negyed végeredményét, megfordítottuk az állást egy 12-0-s sorozattal (18-12).

A második negyedben irányítottuk a játékot, kézben tartottuk a mérkőzést, egyedül Pálenik négy hármasa okozott gondot a mieinknek. A szlovák játékos egyedül tartotta meccsben csapatát a 18. percig (28-24), ám a vendég szabálytalanságoknak rendre magyar büntető lett a vége ebben a szakaszban, így 11 pontos előnyre tettünk szert a nagyszünetre. Érdekesség, hogy a mieinknél mind a 12 benevezett játékos pontot szerzett az első félidőben, de Dancsecs volt a legeredményesebb 6 ponttal (40-29).

A fordulás után sem változott sokat a meccs összképe, mi irányítottuk a találkozót, Polster kosaraival és büntetőkkel pedig már 16 pont is volt az előnyünk a 26. percben (49-33). A szlovákoknak Pálenik újabb két hármasa kellett, hogy visszajöjjenek a meccsbe (49-42), de rendeztük a sorokat, megmaradt a félidei 11 pont az utolsó negyedre érkezve is (55-44). A záró felvonás rémálomszerűen kezdődött azonban, a szlovákok futottak egy 12-0-t, amivel a negyed felére fordítottak (55-56). Fej-fej mellett haladtak a csapatok, de két szlovák hármas után ellenfelünknél volt az előny az utolsó percben (64-68). A végjátékban egy esélyünk volt az egyenlítésre, de a triplakísérlet kimaradt, így végül 70-67-re kikaptunk – írja a hunbasket.hu.

Fotó: hunbasket.hu