Ezúttal Pécsen nyert Siska János csapata.

PVSK-CARGATE - HÜBNER-Nyíregyháza BS 67-111 (10-25, 19-25, 20-32, 18-29)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok
V.: Tóth K., Szalai Zs., Benedek Z.

Pécs: Carev 21/3, Riskó -, Rátvay 10, Mándity 3/3, Heimann 3/3. Cserék: Bor 11/6, Kovacsevics 4, Hőgye 4, Erdei 11/6, Lakatos -, Marjanovics -.

Nyíregyháza: Ubilla 19/15, Bus 4, Bazsó 18/3, Mokánszki 10, Tóth 6. Cserék: Vaskó 12/12, Kuttor 6, Mohácsi 16/3, Szobi 2, Kiss 9/3, Czinger 4, Demeter 5/3.

A tabellán utolsó előtti Pécs látta vendégül a listavezető Nyíregyházát a Piros-csoport 15. fordulójában. A hazaiaknál több olyan játékos is nevezve lett, akik tegnap még a Jászberény elleni élvonalbeli találkozón is pályára léptek.

Rögtön a magához ragadta a kezdeményezést a vendég csapat, de Rátvay jó játékával egyenlített a Pécs (6-6). Belementek az adok-kapokba a felek, felváltva érkeztek a pontok mindkét oldalon. Bazsó eredményesen kosárlabdázott, ezzel próbált megint megint ellépni a Blues Sharks (10-14). Hiába kértek időt a hazaiak, jó ideig nem tudtak a gyűrűbe találni, miközben megbízhatóan támadott a Nyíregyháza. 10-25.

Beállt egy 14-16 pontos vendég vezetésre a különbség, a baranyaiaknál nem volt aki fellépjen a Carev-Rátvay kettős mellé (23-38). Az ezúttal kispadtól érkező Mohácsi plusz lendületet vitt a csapata játékába, egyre távolabb került a Nyíregyháza, amely Bazsó büntetője után már hússzal is vezetett a nagyszünet előtt. 29-50.

A fordulás után még egy fokozattal feljebb kapcsolt Siska János alakulata és 10-2-vel nyitotta a harmadig negyedet (31-60). Hiába kértek időt a hazaiak, egyre jobban őrölte fel ellenfelét a listavezető, amelynél Bazsó mellé Ubilla is fellépett pontszerzésben, aki már hatból öt triplánál járt ekkor. Sikerült stabilizálnia a játékát a Pécsnek, de ez csak arra volt elég, hogy ne nőjön negyven fölé a különbség. 49-82.

Az utolsó felvonás már nem tartogatott meglepetéseket, a Hübner Nyíregyháza BS végig vezetve, magabiztosan győzte le a PVSK-CARGATE gárdáját. 67-111.

Fotó: Hübner Nyíregyháza Facebook