Újabb bravúros győzelmet aratott a DEAC U23

:

DEAC U23 – Jászberényi KSE 74-70 (25-13, 23-21, 10-18, 16-18)

DEAC: Gáspár 10/3 (+13 lepattanó), Kenéz 21/9, Balázsi 6/6, Neuwirth 14/12, Fábián 11. Cs: Hőgye 7/3, Pollák 5/3, Magyari -.

JKSE: Rosics 3, Olasz 9, Mester 4, Homoki 15/3, Kucsora 7. Cs: Csík 7/3, Velkey 9/9, Kovács 5/3, Meleg 11/6, Czirbus -.

Az utolsó percekben pontosabb debreceni fiatalok nyerték az ellentétes félidők mérkőzését. A feldobás után állva hagyták a tavalyi ezüstérmest a cívisvárosiak, már az első negyedben kialakult a kétszámjegyű különbség. A 14. percben már 17-37-et mutatott az eredményjelző, ekkor kezdtek éledezni a vendégek, ám a félidőben még mindig tizennégy volt közte. A harmadik etapban eleinte stagnált a differencia, majd ritmust váltottak és négy pontra zárkóztak fel a jászságiak. A zárónegyedben fokozódott a berényi nyomás, a 35. percben Kucsora duplájával először vezetett a JKSE (63-64). Neuwirth triplájával a Debrecen került előnyösebb helyzetbe, két-két jó büntető után Kenéz ziccere és Rakics időkérése következett egy perccel a vége előtt (73-68). Tizenkét másodperccel a vége előtt Csík dobott duplát faulttal együtt, a büntető kimaradt, a labda a vendégeké lett. Olasznak még volt egy kinti dobása a hosszabbításért kiszorított helyzetből, de lejött, majd Velkey kapott technikait, így a fóti drámai vereség után ezt az egy labdás meccset már behúzták a fehér-feketék. Az így 3-1-gyel álló Mandics-legénység sikerének a lepattanócsata fölényes megnyerése és Kenéz 21 pontja volt a kulcsa, a túloldalon csak Homoki és Meleg jutott tíz fölé, második vereségét szenvedte el a JKSE.

A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: itt.

Ezzel a találkozóval lezárult a 4. forduló a Piros-csoportban, a tabella itt látható: klikk.