Utánpótlás

U20: Rátgéber Akadémia-bravúr az Egis Körmend ellen

A Sopron és a DEAC már az első napon négy közé jutott a kiemelt U-bajnokság döntőjében.

•

:

:

Csütörtökön megkezdődött a kiemelt fiú utánpótlás-bajnokság döntője.

Az A-csoportban az élvonal alapszakaszában első helyen végző Egis Körmend kikapott a másodosztály Piros-csoportjának harmadik helyezettjétől, az NKA Pécstől. Ugyanebben a négyesben az Alba Fehérvár magabiztosan verte a TF-BP-t.

A B-csoportban az élvonalbeli csapatok domináltak: a Sopron KC előbb a Budapesti Honvéd SE-t, majd a Budafok-PSE-t is legyőzte, míg a DEAC Kosárlabda Akadémia fordított sorrendben verte az alacsonyabb ligából érkezett riválisokat. A Sopron és a DEAC ezzel bejutott az elődöntőbe.

Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, döntő

A-csoport

Kocsis Tamás, a Körmend edzője: Gratulálok a Rátgéber Akadémiának!

Sértő Ádám, az NKA edzője: Extraklasszis mérkőzést játszottunk egymással. A végletekig kiélezett meccs volt, az utolsó dobás döntött. A második félidőben azt kaptuk, amit kértünk. A Körmend sokkal jobban dobott távolról, szerintem emiatt maradt meccsben. Megyünk tovább!

Egis Körmend – NKA Pécs 73-74 (21-20, 19-20, 12-18, 21-16)

Körmend: Kenéz 21, Takács K. 21/15, Oroszi B. 13/9, Kiss M. 9/3, Balogh M. 4, Németh A. 2, Habel 2, Herczeg 1, Hiezl -.

NKA: Benke 19/12, Váits 14/3, Scherer 10/6, Gáspár M. 9, Herger 7, Lados 6, Kollár 5/3, Molnár M. 2, Meszlényi 2, Bálint B. Z. -.

Pethő Ákos, az Alba edzője: A döntő első mérkőzései mindig érdekesek. Az első félidőben nagyon jól játszott a TF, próbáltunk ott lenni a nyakukon. A harmadik negyedben át tudtunk lendülni a védekezésben és a támadásban is, és ezzel sikerült megnyernünk a mérkőzést.

Nagy Bálint, a TF-BP edzője: Gratulálok az Albának a győzelemhez! Próbáltuk velük felvenni a versenyt, de sajnos kijött az A- és a B-csoport közötti különbség a döntésbeli sebességben. Játszottunk egy jó első félidőt, a másodikban viszont egy kicsit kifulladtunk. Igyekszünk a következő mérkőzésinket hozni. Sok sikert az Albának a többi meccshez!

Alba Fehérvár – TF-BP 87-69 (18-19, 25-17, 24-10, 20-23)

Alba: Seyi 22/3, Takács Mi. 15/3, Takács Ma. 14/3, Balsay 14/6, Lukács N. 8, Kass B. 5/3, Góbi 4, Takács E. 3/3, Pákozdi 2, Kertész D. -, Borbáth -, Csikós M. -.

TF: Kutrovich 34/12, Korompai 17/12, Rozs 12, Magda D. 6/6, Tamási -, Tóth M. -, Kiss B. -, Gudor -, Szántó -.

Az A-csoport állása:

H Csapat M Gy V Pont Dp Kp Rel.pont
1. Alba Fehérvár 1 1 0 2 87 69 1,000
2. NKA Pécs 1 1 0 2 74 73 1,000
3. Egis Körmend 1 0 1 1 73 74 0,500
4. TF-BP 1 0 1 1 69 87 0,500

Jesper Gustavsson, a DEAC edzője: Kontrolláltunk a játékot rögtön az elejétől kezdve, mindenki fel volt tüzelve. Jó energiával játszottunk, megvolt a flow. Védekezésben nem mindig választottunk jól, de összességében elégedett vagyok a győzelemmel.

Ferencz Gábor, a Budafok edzője: Összességében nagyon elégedett vagyok a srácok küzdésével. Ami gond volt, hogy ilyen kaliberű ellenféllel nem nagyon játszottunk az alapszakaszban. Azok a hibák, amik ott minden meccsen benne vannak, most azt jelentették, hogy viszonylag simán kikaptunk. A kizárásra, lepattanózásra sokkal jobban kell figyelnünk a torna hátralevő részében. Voltak egy-kétperces kihagyások, ezek nem fognak beleférni, de a meccs nagy részében nagyon elégedett voltam a mutatott játékkal, és főleg az akarással.

DEAC Kosárlabda Akadémia – Budafok-PSE 102-75 (30-14, 29-21, 23-26, 20-14)

DEAC: Kovács Á. B. 26/3 (+13 lepattanó), Balázsi 13, Kalassai 11/6, Neuwirth 10/6, Kurucz 10/6, Pollák B. 9/3, Fábián Sz. 6, Batbaatar 5/3, Csikai 4, Czermann 4, Sólyom Be. 2, Kiss K. 2.

Budafok: Balogh M. 27/18, Szántó 20 (+10 lepattanó), Amati 17/3, Dormán 5, Bodorkos 4, Boros 2, Fekete B. -, Fehér B. B. -, Meizl -, Kiss M. -, Boldizsár T. -.

Bors Miklós, az SKC edzője: Tudtuk, hogy egy nagyon kemény mérkőzésre számíthatunk. A kezdeti tízpontos előny gyorsan elfogyott, a Honvéd végig küzdött. Fault problémáink voltak, de a fizikai fölény döntött. Gratulálok a csapatomnak, és sok sikert kívánok a Honvédnak a továbbiakban!

Sabáli Balázs, a Honvéd edzője: Először is gratulálok a Sopronnak, az első negyedben nyújtott extra teljesítményük elegendő volt, hogy megnyerjék a találkozót. Sajnos az ott kapott hat tripla megpecsételte a sorsunkat. Igyekeztünk visszazárkózni, de ez elég sok energiát felemésztett. Ezt a mérkőzést elveszítettük, de ma este vár ránk még egy nagyon fontos találkozó, szeretnénk ott javítani.

Sopron KC – Budapesti Honvéd SE 77-71 (31-19, 8-12, 21-24, 17-16)

SKC: Sitku 17/9 (+11 lepattanó), Werner V. 17, Csendes P. 13/12, Schöll 11, Csátaljai B. 8/6, Popadic 6/3, Csátaljai P. 5/3.

Honvéd: Kopácsi 15/12, Kármán 14, Tanoh 14/6 (+10 lepattanó), Horváth H. A. 14/12, Tóth B. M. 6/3, Szatmári 3, Béres 3/3, Szentirmai 2.

Bors Miklós, az SKC edzője: Egy olyan ellenféllel találkoztunk, akik a végsőkig küzdöttek, ez nagyon szimpatikus volt a Budafokban. A mérkőzést az döntötte el, hogy a kezdeti nehézségek ellenére megtaláltuk a ritmust, a sebességet.

Ferencz Gábor, a Budafok edzője: Gratulálok a Sopronnak a győzelemhez! Mi ebből a meccsből nagyjából tizenöt perc után fizikailag és mentálisan is kiszálltunk. A srácokkal is megbeszéltem, ez nem elfogadható. Hiába fáradtak, nincsenek hozzászokva a sorozatterheléshez, ennyire nem szabad lefeküdni egyetlen ellenfélnek sem, legyen az akármennyivel technikásabb, akármennyivel jobb képességű. A torna hátralevő részében az lesz a fókuszban, hogy negyven percen keresztül végig küzdjünk, akármi mi is lesz az eredmény. Most ezt nem sikerült megcsinálnunk. Az első mérkőzéssel ellentétben egyáltalán nem vagyok elégedett a csapat hozzáállásával és teljesítményével sem.

Sopron KC – Budafok-PSE 97-48 (15-16, 29-3, 29-9, 24-20)

SKC: Popadic 22/12, Sitku 14, Schöll 12, Csátaljai P. 12, Csendes P. 10, Vámosi 7/3, Hajnal K. 6/3, Csátaljai B. 6/3, Werner V. 2, Nyikos B. 2, Szlávik 2, Kiss Á. 2.

Budafok: Szántó 17 (+20 lepattanó), Balogh M. 11/9, Dávid L. 6/6, Bodorkos 6/6, Fehér B. B. 3, Amati 3, Dormán 2, Boros -, Fekete B. -, Meizl -, Kiss M. -, Sirák -.

Sabáli Balázs, a Honvéd edzője: Gratulálok a debreceni csapatnak! Ismét egy olyan mérkőzéskezdés volt, mint délelőtt a Sopron ellen. Ezek ellen a csapatok ellen nem lehet ezt megtenni. Látszott, hogy hiába erőlködünk, nem tudunk visszajönni a mérkőzésbe. Az is látható volt, hogy a két A-csoportos csapat mind gondolkodásban, mind sebességben gyorsabb volt nálunk, ez döntött a javukra. Nekünk hazai pályán jobb dobószázalékot kellett volna produkálnunk. Bízom benne, hogy a folytatásban nem törünk meg, és az ötödik helyért tudunk majd játszani.

Jesper Gustavsson, a DEAC edzője: Nagyon boldog vagyok, hogy győztünk, úgy gondolom, hogy a védekezésünk volt a kulcs. A srácok remekül játszottak együtt, még egyszer szeretném kiemelni a védekezésünket.

Budapesti Honvéd SE – DEAC Kosárlabda Akadémia 71-82 (12-23, 24-17, 12-22, 23-20)

Honvéd: Tanoh 19/6, Szatmári 16, Szentirmai 13/3, Tóth B. M. 7/3, Kármán 6, Horváth H. A. 4, Kopácsi 4/3, Nemes 2, Karakó -, Béres -.

DEAC Kosárlabda Akadémia: Kovács Á. B. 21/3, Pollák B. 18 (+12 gólpassz), Csikai 13/3, Kalassai 11/3, Neuwirth 11/6, Ságodi 6, Fábián Sz. 2, Balázsi -, Sólyom Be. -.