U20-as döntő: A Honvéd a Szolnokot és a Falcót is legyőzte

Megkezdődött a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság nyolcas fináléja.

:

:

Ma reggel elkezdődött a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság idei nyolcas döntője Körmenden.

Az A csoportban két meccset játszottak a nap közepén. Az A csoportos alapszakaszt hibátlan, 26-0-s mutatóval záró Egis Körmend a félidőben 16 ponttal vezetett a MAFC ellen Kenéz Csaba (14 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz), Kiss Mátyás (12 pont, 4 pattanó) és Takács Kristóf (17 pont, 5 gólpassz, 4 szerzett labda) vezetésével (46-30). A harmadik negyedet nagyon megnyomták a Bősze Bálint (22 pont, 6 pattanó) és Biber Áron Benedek (12 pont, 9 pattanó, 3 blokk) fémjelezte fővárosiak, akik 9 ponttal hozták ezt a szakaszt, így visszajöttek a meccsbe (59-52). Fordítani azonban nem tudtak, így a Körmend továbbra is hibátlan maradt ebben az idényben (82-71). A csoport másik találkozóján a két páratlan felvonást irányította a Herger Salamon (19 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), Váits Olivér (13 pont, 6 pattanó) és Meszlényi Róbert (8 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) húzta NKA Pécs, amely ennek megfelelően meg is nyerte az összecsapást (84-93). Hiába nyomta meg a záró 10 percet a Paár Márk (25 pont, 10 pattanó), Halmai Dániel (11 pont, 5 gólpassz, 7 szerzett labda), Antalics Dániel (11 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz), Puska Bence (10 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) és Fehér Benjamin (17 pont) vezette Kaposvári KK, nem tudott fordítani.

A B csoport kezdte és fejezte be a napot, így ebben a kvartettben mindenki két-két mérkőzésen van már túl. A nyolcas döntő első meccsén a Tarján Izsák (11 pont, 13 pattanó, 7 gólpassz), Vámos Ádám (15 pont, 4 pattanó) és Pafféri Péter (8 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz) fémjelezte Budapesti Honvéd SE a félidőben hat ponttal vezetett, végül pedig nagy csatában, de diadalmaskodni tudott (68-75). A piros B csoportot megnyerő budapesti gárda az A csoportban harmadik helyen végző Szolnoki Olajbányászt verte, melynek legjobbjai Pallai Tamás (22 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda), valamint Gilszki Erik (15 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) voltak. A Falco-Volvo Alpok Autó Szombathelynek jóval könnyebb dolga volt a SMAFC ellen: a szombathelyiek leginkább Horváth Ádám (16 pont, 7 pattanó), Takács Zsolt (14 pont, 11 pattanó), Sövegjártó Ábel György (11 pont, 5 pattanó) és Horváth Natan (11 pont, 5 pattanó) révén egy nagyon egyoldalú találkozón verték a soproniakat (80-40). A Hencz Balázs (14 pont, 10 pattanó) húzta, a zöld csoportot 22-0-val hozó SMAFC leginkább a harmadik negyedben tudott felnőni ellenfeléhez, de összességében fele annyi pontra volt képes, mint az A csoportban második helyen záró Falco.

Az esti mérkőzéseken nem volt meglepetés. A Szolnok az első félidő után mindössze 10 ponttal állt jobban a SMAFC-nál (36-26). A fordulás után viszont az történt a pályán, amit Pallai Tamás (16 pont) fémjelezte szolnokiak szerettek volna, akik nagyobb izgalmak nélkül verték ellenfelüket, így hagytak esélyt maguknak a holnapi napra az elődöntőbe jutásra – ehhez viszont le kell majd győzniük a Falcót. A soproniaktól Hencz Balázs (13 pont) és Csátaljay Barna (12 pont) jutottak el legalább 10 pontig. A nap utolsó összecsapásán a Takács Zsolt (8 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda), Horváth Ádám (13 pont) és Sövegjártó Ábel György (14 pont, 7 pattanó) vezette Falco egy 22-8-as első negyeddel nyitott, és még a félidőben is 12 ponttal vezetett (21-33). A Honvéd a harmadik negyed második felében vette át az irányítást, és Pafféri Péter (10 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda), illetve Dékány Imre (11 pont, 3 blokk) vezetésével innentől kezdve egyértelműen ráerőltette akaratát ellenfelére – az utolsó hat percben végig vezetett, és győzött is (63-59). A fővárosiak sikere azt jelenti, hogy a mindkét A csoportos ellenfelüket legyőzték a mai napon, és ezzel be is jutottak az elődöntőbe.