Utánpótlás
U20: Duplázott a Körmend
A dobogósok nyertek, a Szolnok egyszer győzött, egyszer kikapott.
:
:
Újabb hét telt el a kiemelt fiú U-bajnokságban – kilenc mérkőzést játszottak a csapatok ezen időszak alatt.
A Szolnok előrehozott bajnokin verte az Albát, míg a Körmend pótolt találkozón jegyzett győzelmet a Szedeák ellen.
A 11. fordulóban a két győztes egymás ellen találkozott: a Körmend az Olajbányász vendégeként bizonyult jobbnak. A Szedeáknak a Falco ellen sem jött össze a győzelem, és az Alba sem tudott javítani, a DEAC magabiztosan verte. Pakson nyert a ZTE, legyőzte a Honvéd a Nyíregyházát, a KTE-től is kikapott az OSE, a Sopron pedig Kaposvárról tért haza győzelemmel.
U20-as fiú bajnokság
12. forduló
Szolnoki Olajbányász – Alba Fehérvár 89-70 (27-17, 12-16, 30-17, 20-20)
Szolnok: Tóth J. 35/21, Horváth Á. 14/6, Abraham 12 (+10 lepattanó), Vincze 9/3, Kiss D. 7, Molnár B. 6/3, Molnár M. N. 6, Szugyiczki -, Barcsik -.
Alba: Kertész D. 17/6, Márton B. 13/3, Góbi 10/6, Osztoics 9/3, Ódor 9/3, Simon D. 7, Bajnok 3/3, Szántó 2, Kiss B. -, Halkovics -, Szemenyei -.
3. forduló
Szedeák – Egis Körmend 70-77 (16-20, 18-19, 8-20, 28-18)
Szedeák: Csornai Cs. 24 (+10 lepattanó), Ónodi 13/3, Mészáros 11, Bella Á. 11/3, Kis V. 7, Sajgó 4, Gonda M. -, Lintner -, Krisztin -.
Körmend: Herczeg 25, Takács K. 18, Geröly 17/15, Tóth-Erdei B. 7, Mogyorósy 6/3, Nagy P. 4, Tóth-Erdei M. -, Pongrácz -.
11. forduló
Kometa Kaposvári KK – Sopron KC 69-76 (23-23, 25-20, 4-14, 17-19)
KKK: Hajduk 19/9, Antalics 14, Paár 11, Halmai 11, Szőke B. 8/3, Czink 2, Óliás 2, Bogdán D. B. 2, Yake -, Kárpáti -.
SKC: Csátaljay P. 35/18, Schöll 19 (+15 lepattanó), Lakatos L. 7, Csendes P. 7/6, Keller B. 5, Tóth D. 3/3, Bősze -, Bőhm -.
Alba Fehérvár – DEAC Kosárlabda Akadémia 63-97 (13-21, 27-17, 8-31, 15-28)
Alba: Vértes 14/6 (+10 lepattanó), Kertész D. 14/3, Góbi 10/3, Osztoics 10, Márton B. 7/3, Simon D. 4, Ódor 2, Szemenyei 2, Szántó -, Halkovics -, Bajnok -, Kiss B. -.
DEAC: Neuwirth 25/12, Várszegi 18/12, Ságodi 16/6, Fekete Cs. 13, Hegedüs 9, Hibján 8, Magyari 5/3, Varga S. 3/3, Bankó -, Turán -, Horváth B. -.
KTE-Duna Aszfalt – MVM-OSE Lions 90-60 (21-21, 21-10, 20-19, 28-10)
KTE: Velkey 22/12, Takács E. 17, Tóth P. 13, Kiss D. 12, Tóth Balázs 10, Tóth Barna 10 (+10 lepattanó), Veliczky Cs. 5/3, Mészáros 1.
OSE: Polónyi 14, Varga D. G. 14/3, Ungvárai Zs. 11/6, Czermann 8, Tamás B. 7/3, Németh M. 2, Kristyák 2, Linczmaier 2, Szűr -, Kasza -, Tóth B. -.
Szolnoki Olajbányász – Egis Körmend 63-67 (21-21, 20-11, 8-22, 14-13)
Szolnok: Vincze 23/9 (+13 lepattanó), Tóth J. 14/6, Molnár B. 10/6, Molnár M. N. 8, Abraham 4, Kiss D. 4/3, Horváth Á. -.
Körmend: Herczeg 23/9, Takács K. 23/6, Nagy P. 11/3, Geröly 6/6, Tóth-Erdei M. 4/3, Szalai -, Mogyorósy -, Tuboly -.
Atomerőmű SE – Zalakerámia ZTE KK 73-93 (24-17, 13-26, 19-25, 17-25)
ASE: Sáfrán 26/3 (+16 lepattanó), Ritter 12/6, Bene 11/6, Kovács M. 10/6, Nagy D. 7/6, Solymosi 5, Pach 2, Pintér Á. -, Tolnai -, Arbanász -.
ZTE: Simó 18/6, Szalay 15/6, Csuti 12, Takács L. 11/3, Ungvárai Z. 11, Tóth B. 7, Varga H. 7/3, Makkos 6, Horváth B. 6, Garai -, Mike -.
Budapesti Honvéd SE – Nyíregyháza Blue Sharks 103-48 (28-11, 26-14, 27-10, 22-13)
Honvéd: Köcse 17, Reizinger 15, Cohill 13/9, Dócs 12, Polster P. 12/6, Dér-Szabó 9/3, Vámos 6, Csomós 6, Rédei 5/3, Dékány 3, Gyürk 3/3, Pafféri 2.
Nyíregyháza: Végső 17/3, Mokánszki 12, Dauda 6/6, Verebélyi 4, Paulik 4/3, Sipos 3/3, Méhész 2, Tóth G. -, Salamon B. -, Nagy L. -, Kristóf P. -.
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szedeák 104-66 (21-16, 29-16, 26-14, 28-20)
Falco: Takács Zs. 21/6, Horváth Á. 18/6, Kovács L. H. 12 (+10 gólpassz), Németh B. P. 12/3, Sövegjártó 12/3, Hansen 10/3, Kapui 6, Büki L. 5/3, Várkony 5, Nárai G. A. 3.
Szedeák: Csornai Cs. 22/6, Bella Á. 18/9, Mészáros 11, Sajgó 6, Papp 3/3, Lintner 3/3, Krisztin 2, Gonda M. 1, Balog Cs. -, Vilmányi -.
A bajnokság állása:
H | Csapat | M | Gy | V | Pont | Dp | Kp | Rel.pont |
1. | Budapesti Honvéd SE | 11 | 10 | 1 | 21 | 1046 | 671 | 0,955 |
2. | Falco-Vulcano Energia KC Szombathely | 11 | 9 | 2 | 20 | 982 | 664 | 0,909 |
3. | DEAC Kosárlabda Akadémia | 11 | 9 | 2 | 20 | 882 | 636 | 0,909 |
4. | Szolnoki Olajbányász | 12 | 9 | 3 | 21 | 846 | 727 | 0,875 |
5. | Sopron KC | 10 | 7 | 3 | 17 | 856 | 693 | 0,850 |
6. | Egis Körmend | 10 | 7 | 3 | 17 | 774 | 650 | 0,850 |
7. | Zalakerámia ZTE KK | 11 | 7 | 4 | 18 | 971 | 888 | 0,818 |
8. | KTE-Duna Aszfalt | 11 | 5 | 6 | 16 | 811 | 778 | 0,727 |
9. | Kometa Kaposvári KK | 11 | 5 | 6 | 15 | 770 | 805 | 0,682 |
10. | Alba Fehérvár | 12 | 4 | 8 | 16 | 835 | 1061 | 0,667 |
11. | MVM-OSE Lions | 11 | 2 | 9 | 13 | 681 | 995 | 0,591 |
12. | Atomerőmű SE | 11 | 2 | 9 | 13 | 763 | 976 | 0,591 |
13. | Szedeák | 11 | 1 | 10 | 12 | 704 | 988 | 0,545 |
14. | Nyíregyháza Blue Sharks | 11 | 0 | 11 | 11 | 571 | 960 | 0,500 |
Kiemelt kép: hunbasket.hu
Szólj hozzá!