Utánpótlás
U20: Tripla DEAC-győzelem, dupla Alba-vereség
A két együttes helyet cserélt a tabella elején.
:
:
Az elmúlt héten tíz találkozót rendeztek a kiemelt fiú U-bajnokságban.
A hetedik fordulóból pótolt találkozókon nyert az Egis Körmend, a Zalakerámia ZTE KK, a DEAC KA és a Sopron KC – a Szolnoki Olajbányász, KTE-Duna Aszfalt, Jászberényi KSE, Alba Fehérvár négyes volt a szenvedő fél. A ZTE, DEAC, Sopron trió hétvégén, immár a 20. forduló keretein belül megismételte hétközi eredményét: Kecskeméten nyertek a zalaiak, a JKSE-t verték a debreceniek, míg a Sopron a hetet megelőzően még listavezető Albát győzte le – a fehérváriakat a két vereség után megelőzte az élen a DEAC.
A PVSK-VEOLIA legyőzte a Szedeákot, egyetlen ponttal nyert a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a Kaposvári KK otthonában, míg az OSE Lions az Atomerőmű SE-t verte magabiztosan. Már ezen a héten pótolták a harmadik fordulóból a DEAC és a ZTE mérkőzését, ahol debreceni győzelem született.
U20-as fiú bajnokság
7. forduló
Szolnoki Olajbányász – Egis Körmend 67-79 (24-22, 15-17, 9-16, 19-24)
Szolnok: Nyerges 16/3 (+12 lepattanó), Gilszki 15/3, Frank Á. 14/6, Nagy D. 10/3, Verba 7/3, Orbán B. 3/3, Arnóth 2, Csák B. Cs. -.
Körmend: Kiss M. 22/9, Kenéz 17, Oroszi B. 14/6, Habel 11/3 (+10 lepattanó), Herczeg 8/3, Hiezl 4, Szívós 3/3.
Zalakerámia ZTE KK – KTE-Duna Aszfalt 105-87 (23-25, 24-20, 29-29, 29-13)
ZTE: Simó 37, Csuti 30 (+10 lepattanó), Büki B. 11/3, Lajos B. 10/6, Kámán K. 8, Makkos 8, Varga H. 1, Hoffmann -, Kiss B. G. -, Kósa -, Németh M. -.
KTE: Lukács D. 28/18, Körmendi 17/3, Cserkó K. 15/3, Nagy J. 14/3, Farkas S. 6/6, Rácz 3/3, Botka 2, Csorba 2, Keller D. -, Salánki -.
Jászberényi KSE – DEAC Kosárlabda Akadémia 69-95 (17-26, 16-21, 12-26, 24-22)
JKSE: Szőke P. S. 28/12, Kraxner 14, Csesznyik 10, Kovács Á. 7, Rékasi 4, Kaszás 4, Kovács V. 2, Bogdán -.
DEAC: Neuwirth 26/12, Nemes Á. 16/12, Fábián Sz. 10, Sólyom Be. 9, Balázsi 8, Csikai 8, Batbaatar 8/6, Kiss K. 7, Somi 3/3.
Sopron KC – Alba Fehérvár 72-47 (16-13, 22-11, 20-11, 14-12)
SKC: Schöll 15 (+10 lepattanó), Werner V. 12, Csátaljai B. 12/3, Popadic 12/9, Sitku 9/6, Csendes P. 5, Csátaljai P. 4/3, Göltl 3/3, Vámosi -, Kiss Á. -.
Alba: Takács Mi. 20, Seyi 15/3, Kass B. 7/3, Takács Ma. 2, Takács E. 2, Csikós M. 1, Lakatos L. -, Gödör M. Zs. -, Juhász L. -, Borbáth -, Pákozdi -.
20. forduló
KTE-Duna Aszfalt – Zalakerámia ZTE KK 85-86 (22-28, 25-23, 14-13, 24-22)
KTE: Körmendi 18/3, Cserkó K. 17/3, Nagy J. 16/9, Botka 15/6, Lukács D. 15/15, Rácz 3/3, Keller D. 1, Csorba -, Veliczky -, Salánki -.
ZTE: Csuti 31/3, Simó 29/3 (+12 lepattanó), Büki B. 16/3, Lajos B. 6, Makkos 2, Kósa 2, Varga H. -, Szelestey -.
Alba Fehérvár – Sopron KC 63-66 (16-12, 11-14, 20-17, 16-23)
Alba: Takács Mi. 22/3, Takács Ma. 15/9, Seyi 10 (+14 lepattanó), Kass B. 7/3, Takács E. 6, Pákozdi 3/3, Csikós M. -, Kertész D. -.
SKC: Schöll 14, Sitku 12/6 (+10 lepattanó), Popadic 10/6, Csendes P. 9/9, Werner V. 8, Csátaljai P. 8/6, Csátaljai B. 5/3.
Kaposvári KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 90-91 – h.u. (21-28, 21-18, 27-15, 15-23, 6-7)
KKK: Paár 30/3 (+13 lepattanó), Puska B. 13, Fehér B. 12/6, Cohill 11, Takács A. 11/3, Hajduk 9/3, Győr B. G. 2, Dániel Á. 2, Lévai -.
Falco: Németh B. P. 21/12, Varga D. G. 16/3, Rédei 15/12, Gosztola 11/3, Horváth N. 7, Takács Zs. 6, Gosztom 4, Nárai G. A. 3/3, Büki L. 3, Bíró B. 3/3, Tiborcz 2, Horváth Á. -.
DEAC Kosárlabda Akadémia – Jászberényi KSE 86-58 (26-14, 21-18, 19-9, 20-17)
DEAC: Asszú Ád. 16/9, Kalassai 15/9, Madar 11/6, Neuwirth 11/9, Batbaatar 8/6, Nemes Á. 7/3, Fábián Sz. 6, Kiss K. 4, Ságodi 4, Czermann 4.
JKSE: Szőke P. S. 18/9, Rékasi 13/6 (+14 lepattanó), Kaszás 11, Csesznyik 6, Kraxner 4, Kovács Á. 3/3, Bogdán 3/3.
OSE Lions – Atomerőmű SE 86-67 (20-13, 17-14, 21-17, 28-23)
OSE: Pap A. 25/6 (+13 lepattanó), Dokmanovic 17/3, Szabadfi 13, Ács Sz. 6, Galló 6, Nagy B. 6, Gergácz 6, Ungvárai 4, Varga T. 2, Hadaró 1, Matajsz -, Lippay -.
ASE: Pajor 22/9, Heimann G. 20/12, Verasztó 9/3, Arnold B. 6, Gárdai 5/3, Ritter 3, Sebestyén T. 2, Kozma P. -, Farkas J. -.
Pécsi VSK-VEOLIA – Szedeák 91-80 (24-7, 19-20, 24-20, 24-33)
PVSK: Lakatos P. 28/6 (+10 lepattanó), Rátvay B. 20, Heimann B. 13/6, Kovacevic 10, Bor S. 8, Villányi 7, Mándity M. 3/3, Puskás 2, Pákozdi -, Pontyos -.
Szedeák: Balogh Sz. 18, Polányi 18/12, Pinnyey 14/9, Ónodi 11/9, Kass F. 7/6, Slavcec 6, Tráser M. L. 4, Balog Cs. 2, Tráser N. Z. -.
3. forduló
DEAC Kosárlabda Akadémia – Zalakerámia ZTE KK 95-76 (25-18, 23-22, 28-16, 19-20)
DEAC: Ságodi 27/6, Neuwirth 20/9, Balázsi 15/9 (+11 lepattanó), Nemes Á. 9/3, Batbaatar 9/3, Sólyom Be. 6, Csikai 4, Somi 3/3, Fábián Sz. 2.
ZTE: Csuti 21/3 (+10 lepattanó), Simó 20/3, Varga H. 16, Kósa 8/3, Lajos B. 7, Makkos 4, Nagy-Pál -.
A bajnokság állása:
H | Csapat | M | Gy | V | Pont | Dp | Kp | Rel.pont |
1. | DEAC Kosárlabda Akadémia | 20 | 16 | 4 | 36 | 1666 | 1382 | 0,900 |
2. | Alba Fehérvár | 17 | 13 | 4 | 30 | 1286 | 927 | 0,882 |
3. | Egis Körmend | 16 | 12 | 4 | 28 | 1183 | 1057 | 0,875 |
4. | Sopron KC | 19 | 14 | 5 | 33 | 1519 | 1389 | 0,868 |
5. | Falco-Vulcano Energia KC Szombathely | 15 | 10 | 5 | 25 | 1147 | 1085 | 0,833 |
6. | Pécsi VSK-VEOLIA | 18 | 12 | 6 | 30 | 1316 | 1258 | 0,833 |
7. | Szedeák | 19 | 11 | 8 | 30 | 1501 | 1428 | 0,789 |
8. | Kaposvári KK | 13 | 7 | 6 | 20 | 989 | 959 | 0,769 |
9. | Zalakerámia ZTE KK | 18 | 7 | 11 | 25 | 1453 | 1532 | 0,694 |
10. | Szolnoki Olajbányász | 18 | 7 | 11 | 25 | 1313 | 1368 | 0,694 |
11. | Atomerőmű SE | 16 | 5 | 11 | 21 | 1280 | 1383 | 0,656 |
12. | KTE-Duna Aszfalt | 17 | 3 | 14 | 20 | 1124 | 1390 | 0,588 |
13. | Jászberényi KSE | 17 | 2 | 15 | 19 | 1082 | 1300 | 0,559 |
14. | OSE Lions | 19 | 2 | 17 | 21 | 1059 | 1460 | 0,553 |
Kiemelt kép: pixabay.com
Hajrá srácok!! 🙂