Connect with us

Utánpótlás

U20: Kétszer verte a ZTE az Olajbányászt

A listavezető Alba sorozatban hét győzelemnél tart.



:

:

Az év első teljes hetére 12 találkozó jutott a kiemelt fiú utánpótlás-bajnokságban.

Magabiztosan verte a Sopron a Szolnokot, az első negyedbeli különbség döntött az OSE–Szedeák találkozón a vendégek javára. Szoros meccsen győzte le a DEAC a Kaposvárt, 63 pont lett a különbség az Alba és a KTE között, előbbi javára – a székesfehérváriak aztán az OSE fiataljait tartották negyven pont alatt, bezsebelve ezzel az újabb győzelmet.

A ZTE kétszer is megverte az Olajt, az Egis Körmend is kettőt nyert: előbb a PVSK-Veolia majd a DEAC KA ellen. Kecskeméten a Paks, Kaposváron a Sopron nyert, és a PVSK-nak is összejött egy idegenbeli siker a Jászberény vendégeként.

U20-as fiú bajnokság

10. forduló

Sopron KC – Szolnoki Olajbányász 97-68 (20-9, 37-16, 20-25, 20-18)

SKC: Sitku 17/3, Popadic 17/3, Schöll 14 (+13 lepattanó), Csátaljai P. 14/9, Csendes P. 9/3, Csátaljai B. 7, Vámosi 7/3, Nyikos B. 7/3, Szlávik 4, Hajnal K. 1, Göltl -.

Szolnok: Orbán B. 18/6, Csomós 18, Gilszki 13/6, Arnóth 8, Bella Á. 4, Tóth L. 2, Verba 2, Nyerges 2, Csák B. Cs. 1, Csornai Cs. -.


15. forduló

OSE Lions – Szedeák 62-72 (13-23, 19-16, 17-17, 13-16)

OSE: Dokmanovic 15 (+11 lepattanó), Szabadfi 15, Varga T. 12/3, Gergácz 7/3, Matajsz 5/3, Ungvárai 4, Ács Sz. 2, Galló 2, Polónyi -.

Szedeák: Polányi 19/12, Pinnyey 11/3, Ónodi 11/9, Balogh Sz. 10, Kass F. 8/3, Kamenik 6/6, Tráser N. Z. 4, Lőrincz 3/3, Szabó A. -, Balog Cs. -.


10. forduló

DEAC Kosárlabda Akadémia – Kaposvári KK 90-87 (21-20, 25-22, 22-23, 22-22)

DEAC: Neuwirth 27/18, Pollák B. 25/9, Kalassai 13/9, Sólyom Be. 8, Asszú Ád. 7, Batbaatar 6/6, Czermann 3, Nemes Á. 1, Somi -.

KKK: Puska B. 26/6 (+10 lepattanó), Fehér B. 25/15, Hajduk 13/3, Cohill 10, Paár 6/3, Győr B. G. 5, Sótonyi 2, Vajda -, Lévai -.


3. forduló

Alba Fehérvár – KTE-Duna Aszfalt 94-31 (23-4, 30-10, 24-9, 17-8)

Alba: Kertész D. 14/3 (+11 lepattanó), Takács Mi. 13, Borbáth 12, Pákozdi 11/3, Csikós M. 10 (+10 lepattanó), Kass B. 9/3, Takács E. 8, Seyi 7, Takács Ma. 6, Juhász L. 3/3, Gödör M. Zs. 1.

KTE: Lukács D. 21/6, Cserkó K. 6, Botka 2, Nagy J. 2, Csorba -, Huszka -, Veliczky -, Keller D. -, Rácz -, Salánki -.


5. forduló

Szolnoki Olajbányász – Zalakerámia ZTE KK 71-85 (27-22, 17-19, 14-23, 13-21)

Szolnok: Orbán B. 20/12, Gilszki 18/6 (+10 lepattanó, 10 gólpassz), Nyerges 16/6, Verba 7/3, Arnóth 6, Csomós 2, Bella Á. 2, Csornai Cs. -, Csák B. Cs. -, Tóth L. -.

ZTE: Csuti 24 (+16 lepattanó), Simó 20/3, Kámán K. 17/6 (+10 lepattanó), Makkos 11/3, Varga H. 8, Lajos B. 5/3, Hoffmann -, Büki B. -, Kiss B. G. -, Németh M. -.


3. forduló

Egis Körmend – Pécsi VSK-VEOLIA 79-71 (26-14, 13-28, 21-13, 19-16)

Körmend: Balogh M. 29 (+11 lepattanó), Kenéz 20, Habel 10, Oroszi B. 7/3, Herczeg 6/3, Geröly 3/3, Kiss M. 2, Szívós 2, Tóth-Erdei -.

PVSK: Mándity M. 22/21, Bor S. 14/3, Rátvay B. 12, Carev 11, Marjanovic 5/3, Lakatos P. 5/3, Kovacevic 2, Puskás -, Pontyos -.


18. forduló

Alba Fehérvár – OSE Lions 65-35 (11-7, 21-12, 18-7, 15-9)

Alba: Kass B. 17/6, Seyi 13, Takács Mi. 13, Csikós M. 9/9, Takács E. 7, Pákozdi 3, Juhász L. 2, Takács Ma. 1, Lakatos L. -, Kertész D. -, Borbáth -, Gödör M. Zs. -.

OSE: Pap A. 9/3, Lippay 8, Szabadfi 5/3, Dokmanovic 4, Varga T. 4, Pirik 3, Ungvárai 2, Matajsz -, Ács Sz. -, Galló -, Oláh R. -.


KTE-Duna Aszfalt – Atomerőmű SE 83-99 (16-21, 25-30, 25-24, 17-24)

KTE: Lukács D. 27/15, Cserkó K. 20/9, Botka 18, Nagy J. 9/3, Körmendi 9, Keller D. -, Salánki -, Rácz -, Veliczky -, Csorba -.

ASE: Pajor 28/9, Verasztó 24/9, Heimann G. 12, Renkecz 11, Sebestyén T. 7, Arnold B. 6, Farkas J. 5/3, Ritter 3/3, Gárdai 3/3, Kiss M. -.


Zalakerámia ZTE KK – Szolnoki Olajbányász 103-80 (34-17, 27-17, 11-24, 31-22)

ZTE: Simó 35/9 (+11 gólpassz), Csuti 24/3, Makkos 15/3, Kámán K. 14/3, Varga H. 5/3, Lajos B. 4, Büki B. 2, Kósa 2, Szelestey 2, Kiss B. G. -, Vass -, Németh M. -.

Szolnok: Gilszki 24/6, Orbán B. 21/6, Csornai B. 10/3, Arnóth 8, Csornai Cs. 5/3, Bella Á. 5/3, Verba 3, Tóth L. 2, Csák B. Cs. 2.


Kaposvári KK – Sopron KC 72-106 (12-22, 24-23, 14-34, 22-27)

KKK: Paár 27/9, Cohill 21/3, Puska B. 8, Hajduk 8, Győr B. G. 5/3, Takács A. 3/3, Sótonyi -, Fehér B. -, Dániel Á. -, Lévai -.

SKC: Sitku 28/9 (+12 lepattanó), Csátaljai B. 28/12, Popadic 19/6, Schöll 16, Vámosi 8/3, Csendes P. 7/3, Göltl -, Pintér G. -.


Egis Körmend – DEAC Kosárlabda Akadémia 89-67 (29-15, 31-17, 15-16, 14-19)

Körmend: Balogh M. 27, Kenéz 23/3, Geröly 14/12, Kiss M. 11/3, Herczeg 8/3, Szívós 4, Habel 2, Kiss Ba. -.

DEAC: Ságodi 16/6, Neuwirth 13/3, Balázsi 9/6, Fábián Sz. 9, Kalassai 7/3, Sólyom Be. 5, Asszú Ád. 4, Nemes Á. 2, Csikai 2, Kiss K. -, Czermann -, Batbaatar -.


Jászberényi KSE – Pécsi VSK-VEOLIA 63-79 (15-20, 24-18, 14-17, 10-24)

JKSE: Szőke P. S. 17/3, Tóth T. 14, Rékasi 11 (+10 lepattanó), Kovács V. 11/6, Kovács Á. 3, Kaszás 3, Kraxner 2, Csesznyik 2, Bogdán -.

PVSK: Bor S. 21/3, Carev 15/6, Erdei Á. 14, Lakatos P. 13/3, Mándity M. 6, Marjanovic 4, Kovacevic 3, Villányi 3/3, Pontyos -, Puskás -.

A bajnokság állása:

H Csapat M Gy V Pont Dp Kp Rel.pont
1. Alba Fehérvár 13 11 2 24 1025 700 0,923
2. DEAC Kosárlabda Akadémia 16 12 4 28 1316 1118 0,875
3. Pécsi VSK-VEOLIA 15 11 4 26 1112 1021 0,867
4. Egis Körmend 14 10 4 24 1005 898 0,857
5. Sopron KC 16 11 5 27 1286 1221 0,844
6. Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 12 8 4 20 907 836 0,833
7. Szedeák 16 10 6 26 1272 1183 0,812
8. Kaposvári KK 11 6 5 17 820 805 0,773
9. Zalakerámia ZTE KK 14 5 9 19 1113 1191 0,679
10. Atomerőmű SE 14 5 9 19 1121 1198 0,679
11. Szolnoki Olajbányász 15 5 10 20 1090 1150 0,667
12. Jászberényi KSE 12 2 10 14 805 904 0,583
13. KTE-Duna Aszfalt 12 2 10 14 749 982 0,583
14. OSE Lions 16 0 16 16 850 1264 0,500

Kiemelt kép: pixabay.com

8 hozzászólás

8
Szólj hozzá!

Kérlek regisztrálj / jelentkezz be a hozzászóláshoz
1 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MendezBaszketbollMiloDallasBoban Recent comment authors
Rózsabimbó
Olvasó

Utánpótlás
“U20: Kétszer verte a ZTE az Olajbányászt”
Ludas Matyi háromszor verte Döbrögit, be beee!

Boban
Olvasó

A híres szolnoki minőségi utánpótlásképzés… 🙂

Dallas
Olvasó

Csak óvatosan ,itt játszik Orbán és Nyerges xD

Milo
Olvasó

Már nem azért, de az elmúlt 2befejezett szezonban, amikor az Olaj mindkétszer 4-ben volt, akkor a híres Falco UP képzés hol volt?😃 Tény, hogy szar az UP képzésünk, de úgy beszéltek, mint akik minden szezonban kidobnak egy Perl Zolit a bajnokságba😃 Volt egy “aranygenerációtok”, de előtte utána semmivel sem vagytok előrébb mint mi😅 Bárcsak minden évben kinevelnétek egy Perl, Váradi kettőst😄

Baszketboll
Olvasó

Ha azt is hozzá tesszük, hogy Perl, és Váradi is kosara családból jön, akikkel a szülők külön foglalkoztak (szerencsére, és gratulálok), akkor kijelenthetjük, hogy a Falco UP képzés egy stabil NB1 A-s kosarast sem nevelt ki (Simon Kristófot, és Bognár Kristófot nem venném stabil “kategóriába”) az elmúlt X évben.

Mendez
Olvasó

És Szabó Zsolt vagy Pankár Tibor, Dénes Gábor?
Sokszoros válogatottak.
Elég szelektív a memóriád.

Baszketboll
Olvasó

Elnézést, nem gondoltam, hogy 20-30 évre vissza kellene menni…
Ennyit bármelyik csapat tudott.
Tavaly előtt az Falco utánpótlás egy korosztályban sem tudott A döntőbe juttatni csapatot.
Így múlt el a nagy dicsőség…

Boban
Olvasó

És ki beszélt itt a Falcoról? Csak mert én nem szombathelyi vagyok. 🙂

Legfrissebb

Hírek

Facebook

Hirdetés