Magyarország - Japán 53-63 (13-15, 7-20, 17-7, 16-21)
U19-es világbajnokság, nyolcaddöntő
Debrecen, Főnix Csarnok
Játékvezetők: Leonardo Zalazar (argentín), Rabah Noujaim (libanoni), Manuel Attard (olasz)
Magyarország: Csendes -, Meszlényi 14/3, Cseh 9, Hajdu 4/3, Csuti 6. Csere: Csátaljay 11/3, Schmera 8, Ságodi -, Hegedűs 1, Pleesz -,
Japán: Ozawa 10/6, Okada 7, Kawashima 12/3, Wakugawa 4, Akira Jacobs 15/6. Csere: Naito 5/3, Ogawa -, Buto 8/3, Yasuo Rudolph 2.
Japán pontokkal kezdődött a mérkőzés, Kawashima talált be távolról, majd egy eladott labdát Okada büntetett meg egy ziccerrel. Akira Jacobs tört be két pontért, sajnos a magyaroknak továbbra is bedeszkázták a gyűrűt, Kawashima pedig Cseh faultja ellenére is bedobta a ziccert, még a büntető előtt Váradi Kornél időt kért (0-9). A plusz egy is bement, Csátaljay törte meg a magyar pontcsendet, 4 perc elteltével. Ozawa állhatott a vonalra és nem hibázott, aztán triplából sem, Meszlényi egy büntetőt dobott be kettőből, aztán viszont egy ziccerrel hozta közelebb a mieinket. A magyar hátvéd nagyon bele lendült és kintről is beköszönt, ezzel 10-en belülre zárkózott csapatunk, a Japánok pedig időt kértek (8-15). Csátaljay triplájával már csak 4 pont választotta el a két csapatot, Csuti felezte ezt le büntetőkkel. 13-15
Buto zárta le a 11-0-ás futást egy hármassal, Naito lopott labdát, amivel végig robogott a pályán. Yasuo Rudolph tett fel egy ziccert, a mieink ismét úgy kezdték a negyedet, hogy az első négy percben nem szereztek pontot, nem csoda, hogy jött az időkérés (13-22). Ozawa dobott hármast második esélyből, 6 perc elteltével Schmera szerezte meg első pontjainkat a második negyedben. Akira Jacobs volt pontos a triplavonal mögül, Ozawa tempója hullott be, ahogy Cseh két büntetője is. Okada faulttal együtt is betalált, de a plusz egy nem ment be, Cseh ismét hibátlanul dolgozott a vonalról. Naito süllyesztett el egy saroktriplát, Hajdu egy pontot a vonalon hagyott, a félidőben mar több kosár nem esett, így 15 pontos előnnyel ment Japán a félidőre. 20-35
Akira Jacobs ziccerével folytatódott a játék, erre Schmera válaszolt, Meszlényi dobott egy duplát, Cseh pedig két büntetőt. Schmera faragta a hátrányt 7 pontra, a japánok pedig időt kértek (28-37). Csátaljay kosarával már 10-0-ás futásban voltunk, sőt a ZTE játékosa két büntetővel 5-re csökkentette a differenciát. Hegedűs egy pontot a vonalon hagyott, Okada törte meg a 7 perces japán pontcsendet, egy 2+1-es akcióval. Kawashima dobott be két büntetőt, Csuti dolgozott nagyszerűen a festékben, Meszlényi hozott minket vissza -5 pontra. 37-42
Akira Jacobs nevéhez fűződött a negyedik negyed első kosara, Wakugawa növelte egy ziccerrel a különbséget, Váradi Kornél pedig magához hívta csapatát. Akira Jacobs szórt be egy hármast, Schmera horga akadt be, Hajdu hármasával értünk be ismét 10 alá (42-49). Akira Jacobs dobott be két büntetőt, Buto 2+1-et csinált, Meszlényi akrobatikus ziccert tett fel. Wakugawa kipontozódott, Csuti bedobta mindkét büntetőt, ahogy Csátaljay is. Kawashima váltotta két pontra Buto gólpasszát, Cseh faulttal együtt is bedobta a ziccerét és a plusz egyet is mellé tette. Az utolsó percben Meszlényi állt a vonalra és 5 pontra csökkentette a differenciát, ezután csapatunk faultolt, Kawashima pedig nem tette meg azt a szívességet, hogy hibázzon. Váradi Kornél még időt kért, de fordítani a hátralévő időben már nem sikerült, így Japán nyert. 53-63
Idáig bírtam, hogy ne szóljak hozzá… Megnyugtatnék mindenkit, hogy vannak magas és erős, ráadásul gyors fiatalok minden korosztályban. A bibi az, hogy nekik nem edző az apucijuk/anyucijuk és soha az életben nem fognak bekerülni a válogatottba. Oda jóformán “csak” a belterjes gyerekek kapnak meghívót. Meg is lehet nézni. Érdekelne, hogy a rátgéberesek mégis hol a csudában mutatták meg, hogy mit tudnak, amikor az NB1 A csoportban sem mérettethették meg magukat? Ki és miért gondolja, hogy ezek a srácok jobbak, mint a magasabb szintű bajnokság utánpótlásában szereplő sokkal képzettebb fiatalok? Ostoba kérdés: “korrupció-korrupció bébi…”
Szép eredmény a fiúktól a két győzelem és a küzdés is dícséretes. Ne felejtsük el, hogy ez a generáció az elmúlt években az EB-ken a “B” diviziónak is a végén szerepelt, tehát Európában a 25.-28. helyen voltunk rangsorolva.
Szegény brazilok és szlovénok is most biztos sírnak a bb1.br és a bb1.si kommentszekciójában, hogy szarok az akadémiák és a kínaiak már keresik a helyet a kosarasaiknak a ruhagyárban, mert nem jutottak 8ba. Két hete még itt ment a szöveg, hogy pofozógépek leszünk. Nem lettünk. Kínától is ki fognak kapni. És? Az U19 VB jó a magyar kosárlabdának? Igen. Jó Debrecennek? Igen A srácoknak? Naná. Ilyen meccsek kellenek nekik sok, de elérhetetlen. Igenis felvesszük versenyt és legtöbbször fizikálisan is, csak nem ehhez szoktak. A japánok sokkal szervezettebbek voltak, de azért volt egy-két érdekes szitu (-5-nél nemhogy hazai pálya nem volt,… Olvass tovább »
Teljesen igazad van, fel nem foghatom, amit itt egyesek művelnek.
Mit várunk ott, ahol 1 mindenhol megbukott, a Silverhelyi belterjes családi Up vállalkozás 1ike a Coach? ????
Sajnos(!) kis hazánkban egy igazán jól működő AKADÉMIA van csak, az is Pécsen!
A többi mind csak névleg az, hogy megkaphassa a pénzt. Nem is keveset!
Milyen akadémia az aminek nincs önálló épülete, csarnoka, irodaháza?
Ahol minden edzést mindíg máshol tartanak…ahol a tulajdonos, névadó alig foglalkozik az akadémiájável, nincs képben mi zajlik nap, mint nap, ahol minden van csak szakmai munka nincs???
Csodálkozunk? Évekkel ezelőt több szájból elhangzott, hogy a külföldi korosztályosvfiatalok fizikálisan jóval erősebbek mint a magyar fiatalok! Kinek a hibája, ugye nem a takarító nénié…?
No ez (is) a baj…
Olyan nagyon jól müködik, az eredmények pedig mégse nagyon jönnek.
Bármelyik nb1-es csapat utánpótlása hozna olyan eredményt mint az NKA ha milliárdokat kapnának. Mondjuk szerintem már most többet tesznek mint a “nemzeti” akadémia de mindegy.
Amúgy az jutott még eszembe, vannak/voltak pozitívumok is valamilyen szinten. Bővebben hagyjuk. Sok negatívum is van/volt. Bővebben hagyjuk. Ami viszont nagyon nem tetszett és ezt valahol kordában kellene tartani. A koreaiak ellen, de az argentinok ellen is ment az izmozás, a mutogatás egy-egy jól sikerült mozdulat vagy kosár után. Ami nem baj, sőt mértékkel és ha annak van szánva hogy a közönséget kicsit spannolja, akkor az nálam rendben van. De az, hogy ellenfél arcába, háta mögött mutogatva, az nem fér bele. A törökök más kávéház, de a japánok ellen kellett volna “tökösnek” lenni. Az edző pedagógus is, kicsit pszichológusnak is… Olvass tovább »
Nem értem, hogy miért kell sikerként értékelni valamit ami inkább a szégyen kategória! 25,5% mezőnyből? 7p a 2.negyedben? Az nem fizikum kérdése, hogy ziccerben ne dobjam át a gyűrűt! Ők a korosztályuk krémje? Nekik kéne 4-5 év múlva a fenőtt válogatottat adni? Szerintem óriási a baj. Nagyon rossz az utánpótlás nevelés mert csak a nevelés hiányzik belőle.
Az is elég ha ebből a korosztályból 2-3 játékos oszlopos tagja lesz majd a felnőtt válogatottnak. Erre meg azért bőven van esély. A kluboknak lenne ebben nagy szerepe, de ott meg kb sehol nem foglalkoznak eleget velük, illetve ahogy hallani sok “gyerek” nem szereti a – szerződésben szereplő kötelezőn felüli – plusz munkát sem.
Ha ebben a garnitúrában van 2-3 eléggé elhivatott és tehetséges gyerek, akkor az már nem rossz.
Előzetesen az volt a mondás, hogy már az is nagy szó lenne, ha Koreát el tudnánk valahogy csípni, mert mi “csak” a rendező jogán vagyunk jelen a tornán, és amúgy a leggyengébbnek tartott csapat vagyunk. Ezt a várakozást sikerült bőven túlteljesíteni. A Zetés fiúk többnyire jól vagy inkább a legjobbak között teljesítettek, ez külön örömteli a számomra.
Hát…szerintem a helyünkön vagyunk.
Tudtak a srácok fejlődni…tudtak egy bravúrt is…
Teljes keresztmetszetében, a törökök más “kávéház”, a japánok, meg tudtuk, hogy kellemetlen nálunk erősebb európainak is…
Összességében az egész, szerintem vállalható…
53 pont-impotencia-karakterhiány! Gyáva, falfehér “akadémisták”, akik évek óta kiemelt körülmények között készültek…
53! 53?
Önmagához képest valószínűleg tényleg jól teljesített ez a korosztály, de azért azt szomorú látni, hogy továbbra is pontosan ugyanazokkal a problémákkal küzdünk, mint 5-10 évvel ezelőtt. A fizikális lemaradásról már sok szó esett (és ezen lehet fejleszteni), de nekem úgy tűnt, hogy kosárIQ-ban, a kosárlabdáról való gondolkodásban is nagyon jelentős a hátrányunk. Ezen vajon hogy lehetne segíteni?
Nem kellett volna “elhajtani”, elveszíteni és nem játszatni a fejlődésért azokat a gyerekeket, akiknél már fiatalabb korban megvolt a készség szintű labdavezetés és a megfelelő látás a pályán, csak azért mert a fizikumuk még nem úgy nézett ki mint pl. az NB1A-ban. És ide értem az időközben U20-23 korosztályt is. Más lenne a merítés… Szerintem
A sebességet kéne jobban fejleszteni.
Bármelyik utánpótlás válogatott játékos tud jó döntést hozni az itthoni lassú UP meccseken, de nemzetköziben sokkal gyorsabb a játék, ezért sokkal több a hiba. Edzések itthon hosszabbak, mint külföldön, de intenzitásuk jóval gyengébb. Ezeken kellene változtatni, de szerintem az irány jó csak lassan fejlődünk.
Lehet jelentkezni a diákszövetkezetbe és hétfőn irány a gyárba mindegyiknek!
Amúgy egyáltalán nem válna hátrányukra ha mennének, de adtam egy diszlájkot a kommentedre.
Több okból sem lehet kritikát megfogalmazni, az okokat és az összefüggéseket inkább hagyjuk, meg nagyon sajnálnám a ráfordított időt is. (a címadáshoz azzal együtt hogy értem a bb1 beágyazódását, csak az jutott eszembe, nem CSAK küzdeni kellett volna.) Az argentín meccs oké volt, bár ők továbbjutottak, mi nem, de ezt hagyjuk. Egyetlen egy gondolat: ezekben a korosztályokban átlagosan még nincs komoly, hosszú időn keresztül tartó rákészülődés egy ilyen versenyre. Mi viszont stábbal, összetartásokkal stb-stb. készültünk, ha jól emlékszem másfél éven keresztül, plusz úgy, hogy hazai rendezésű volt a VB. Na ezt a vonalat nem akarom továbbvinni és boncolgatni és 100%,… Olvass tovább »
Egyrészt ez. Több egyéni edzés kellene, itt csak leeresztenek szezonra.
Másrészt az, nem tudunk egyik korosztályba se izmot pakolni a srácokra. Le is vagyunk maradva fizikalitásban, nem is magasságban, inkább tömegben.
Szerintem nem minden a fizikum, de természetesen szükség van rá. Viszont, ha valaki megtanul a testével bánni sok mindent tud vele kompenzálni.
Szerintem életjeleket mutatott a magyar férfi utánpótlás, persze van még munka bőven!
Sok volt a Kuroko no Basuke maraton.
A 4. negyed elején volt 3-4 téves fújás a kárunkra és az ebből szerzett kb 8 ponton el is ment az utolsó esély. A lassításokból egyértelmű volt az összes eset: talán Meszlényi kapott támadott úgy hogy a védő lépett be elé, aztán a másik oldalon Csátaljai a gyorsindításnál még a kezét is hátratette, de ráfujtak, a magas göndör gyerek meg a saját hengerében állt amire szintén faultot fújtak és ha jól emlékszem az is +1 lett, meg úgy adták meg a japónaka kosarat, hogy még csak nem is a gyűrű felé mozgott, csak rádobta kb poenból miután faultot fújtak. Mindez… Olvass tovább »
Sajnos impotensek voltunk támadásban, kiismertek minket, ha meg megvolt a labda, rendezetlen védelem ellen nagyon lassan indultunk el. Az igazság az, hogy még így is meglehetett volna, az első félidőre nincs mentség, max, hogy tele volt a gatya, de a negyedik negyed közepén 5 pontnál mocskos módon belenyúltak sorozatban a játékvezetők a meccsbe és ennyi pont elég volt, hogy ne legyen győzelmi esélyünk a végén… Kár érte, minimálisan kellett volna jobban támadni, de ezek szint nem sikerült érdemben változtatni a támadádójátékon, nagyon egysíkú volt ez így..
Mondjuk, hogy ez egy nagy bukta. Japán ellenit hozni kellett volna! Argentína ellen bravúr volt, de ez ciki.
A ciki az Te vagy……de nagyon!
Szép volt Fiúk?
Kiesunk egy Japán ellen?
Elképesztő büdös gyökér vagy saját hazáddal szemben…
Nálad nagyobb gyökér nincs itt, hugyos.