U16-os, lány döntő: a Vasas és a Szekszárd már az elődöntőben

A Sopron és a házigazda Pécs két vereséggel kezdett.

:

:

Csütörtök reggel Pécsen elkezdődött az idei Leány Kadett Országos Döntő.

Az A csoportban két találkozót játszottak. A nagy esélyes Csata DSE Toman Petra (17 pont), Krasovec Lili (14 pont), Telegdy Zsófia (12 pont), illetve Rakita Lili (10 pont, 5-5 pattanó, gólpassz és szerzett labda) vezetésével 20 ponttal vezetett a DVTK Akadémia ellen a félidőben. A miskolciak nagyszerűen játszottak a fordulás után, de nem tudták igazán szorossá tenni az összecsapást, győzött a fővárosi alakulat (71-54). A csoport másik találkozóján a Renkus Eugénia (21 pont, 8 pattanó), Tamás Gréta (21 pont), Szabó Dóra (15 pont, 12 pattanó) vezette Baja a félidőben és még három negyedet követően is vezetett, de a nagyszerűen hajrázó, Ferenczi Kata (20 pont, 18 pattanó), Geleta Fanni (16 pont, 8 pattanó), Anna-Laura Molnárová (18 pont, 8 pattanó) vezette Széchenyi Kosárlabda Akadémia a végén fordított, és 10 ponttal nyert (60-70).

A B csoportban reggel az erős dupla-duplával (30 pont, 13 pattanó) záró Habling Lara vezette házigazda Kosárlabda Akadémia Pécs a harmadik negyedben megfordította a Vasas elleni mérkőzést. A záró 10 perc során azonban a Sitku Zsuzsanna (21 pont, 8 pattanó), Dúl Terka (18 pont), Kuncz Petra (11 pont, 10 pattanó) és Lőrinczy-Csomós Paloma (10 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) vezette Vasas fordított, és győzött (78-69). Ezt követően a Miklós Melinda (22 pont), Renczes Rebeka (17 pont, 11 pattanó, 5 gólpassz) és Holcz Rebeka (14 pont, 7 pattanó) vezette Szekszárd három negyedig dominált, és végül tükörsimán diadalmaskodott a Pfeiffer Virág Angyalka (19 pont, 5 pattanó) fémjelezte Soproni Darazsak Akadémiával szemben (85-54).

Este aztán a Vasas még simábban győzött a Sopronnal szemben elsősorban Kun Rita (16 pont, 11 pattanó) és Kuncz Petra (13 pont, 9 pattanó) jó játékának köszönhetően, de az egész pasaréti együttes kiválóan játszott – a soproniak legjobbja ezúttal Gyöngyösi Janka (14 pont, 7 pattanó, 3 blokk) volt. A Szekszárd pedig egy szoros első félidőt követően a második 20 perc során hengerelt a házigazda Péccsel szemben, a Vasashoz hasonlóan második sikerét aratta, így a piros-kék együttes mellett a Tolna megyei gárda is bejutott a legjobb négy közé – Miklós Melinda egyébként messze kiemelkedett a mezőnyből ezen a találkozón (32 pont, 15 pattanó, 5 szerzett labda) – írta a hunbasket.hu.