U16-os fiú válogatott: Sima győzelem az első felkészülési mérkőzésen

Magyarország - Szlovákia 90-59 (28-13, 19-24, 23-15, 20-7)

U16-os fiú válogatottak felkészülési mérkőzése
Székesfehérvár

Magyarország:: Kiss 13/3, Kovács 12, Tóth 8, Sipos 5/3, Hiezl 2. Csere: Bánfi 21/6, Tiborcz 8, Pafféri 7/6, Vámos 6, Kazy 5/3, Czermann 3, Cserkó A. -

Szlovákia legjobb dobói:: Hrnonsky M. 16/3, Novák D. 11/6, Malovec M. 10/3.

Első felkészülési mérkőzését játszotta U16-os fiú válogatottunk idén nyáron, az ellenfél Szlovákia csapata volt – írja a hunbasket.hu.

A mieink az első negyedben rögtön akkora különbséget alakítottak ki, ahonnan már nem volt visszaút a vendégek számára. Bár a második negyedben megszórtak minket a szlovákok, 10 ponttal vezettünk 20 perc játék után (47-37), a fordulás után pedig egyoldalúvá vált a játék. Végül 31 pontos sikert arattunk pénteken – ma 16 órától újra megmérkőzik egymással a két fél.

Váradi Attila, az U16-os válogatott szövetségi kapitánya: Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Első edzőmérkőzésünk volt, a felkészülés elején vagyunk, készülünk tovább.

Fotó: hunbasket.hu