U16-os B divíziós Eb: Magabiztos győzelem Románia ellen

Magyarország – Románia 74-56 (14-18, 18-16, 16-8, 26-14)

U16-os B divíziós Európa-bajnokság
Bulgária, Szófia, St. George School Gym

Magyarország: Kékesi 6, Gyürk 13/3, Fonyó 8/3, Buglyó 19/6, Angyal 4. Csere: Keller 4, Laar 6, Lukácsi 6/3, Mészáros -, Pavlik 6/6, Szita 2.

Románia: Badalau 9/3, Horga 12/3, Ilie 4, Angelian 2, Szentkuti 6. Csere: Dubuc 4, Matesescu 7/3, Buboiou 2, Illes 6, Parau 4, Trandafir -.

Romániával csapott össze fiú U16-os válogatottunk a szófiai korosztályos B divíziós Európa-bajnokság 13-16. helyéért kiírt találkozón péntek este – írja az MKOSZ.

Buglyó ziccerével kezdtük a találkozót, majd román válasz után Gyürk szép betörésével jutottunk újfent előnyhöz. Nem esett sok pont a negyed első felében, Szita tempójával 8-4-re vezettünk, majd Gyürk közelije már román időkérést eredményezett (10-4). Lendületbe is jöttek Emmanouil Papamakarios tanítványai, olyannyira, hogy 12-12-nél utolérték a mieinket. Jókor jött Keller középtávolija, de a kék-sárgák így is fordítottak a játékrész végére, 14-18-at mutatott az eredményjelző. Összesen 17 eladott labdát vétettek a csapatok az első tíz percben, ebből tízet a magyar fiúk.

A második etapban négy és fél percig nem kaptunk pontot, 18-18-ra egyenlítettünk, ám Badalau triplájával visszavette a vezetést Románia. Sok ziccer és közeli dobás maradt ki, romlottak a dobószázalékok – a magyarok 29, a románok 24%-kal céloztak a félidőhöz közeledve. Egy szépeen kijátszott akció végén Lukácsi hármasával egyenlítettünk, alig kettő perc volt ekkor hátra a nagyszünetig (27-27). Pavlik is beszórt egyet kintről, majd Angyal is szerzett egy duplát, de a játékrész öt gyors román ponttal zárult, így 34-32-es hátrányban mehettek a fiúk pihenőre.

A fordulás után is maradt a kiegyenlített küzdelem, Buglyó ziccerével 40-39-re zárkóztunk öt perc elteltével. A dobószázalékunk még mindig jobb volt, mint az ellenfélé, de 20 eladott labdánkkal szemben a románoknak „mindössze” 12 volt. Szerencsére a csapat védekezése jól működött, 36-40-ről egy 8-0-s etapot sikerült futnia a fiúknak, időkérésre késztetve a románokat. Pavlik hintett újabb trojkát, Lukácsi pedig értékesített egy büntetőt, így összességében jó negyedet zártak a magyar fiúk, 16-8-ra nyerték a játékrészt, így 48-42-re vezettek a záró felvonás előtt.

Ezt szerencsére jól kezdtük, Fonyó bravúros vissszalépős triplájával – a támadóidő lejártakor. Ezzel 15-2-esre „hízott” a magyar futás, majd Buglyó sarokból eleresztett hármasával még tovább – egyértelműen átvette a játék irányítását ezen a ponton Faragó Péter együttese (54-42). Ezúttal a román időkérés sem jelentett gyógyírt, Gyürk rögtön bevágott egy újabb hárompontost – a hatodikat a meccsen. Zónára váltottak a románok, de Gyürk ügyesen találta meg a rést a pajzson, betörésével őriztük 10 pont fölötti vezetésünket (59-47). Öt perc volt már csak hátra a rendes játékidőből, Gyürk labdaszerzést követő ziccerével egy lépéssel közelebb kerültünk a győzelemhez. A végjátékra – szerencsére – nem maradt izgalom, remek második félidei játékának köszönhetően megérdemelt győzelmet aratott fiú U16-os válogatottunk.