Utánpótlás

U16-os A-válogatottunk legyőzte a Bayern Münchent

A B-válogatott kikapott az NBA Academy csapatától. Elkezdődött a Szent István Kupa.

:

:

Tegnap délben elkezdődött az idei Szent István Kupa U16-os nemzetközi kosárlabda torna. Elsőként rögtön a mieink kezdtek az első két mérkőzésen.

Az első találkozón A válogatottunk a Bayern München ellen lépett pályára az A csoportban. A magyar csapat nagyszerűen kezdett, az 5. perc elején már 12-3-ra vezetett a támadásban nagyon tompa német gárda ellen, ezt követően azonban nagyot fordult a kocka. Berényi Sándor alakulata a félidő hátralévő részében összesen 13 pontot dobott, a vendégek pedig a szenegáli Ousmane Ndiaye vezetésével az első 10 perc végére egyenlítettek (17-17), a nagyszünetre pedig fordítottak (34-25).

A fordulás után megint teljesen más képet festett a mérkőzés. A Csendes Péter-Kőházi Bence-Kovács Levente trió vezette magyar válogatott lényegében átrohant ellenfelén: már a 23. perc elején mi vezettünk (37-38), és némi kosárváltás után a mieink egyértelmű fölénybe kerültek, Safranka Márton duplájával 11 pont volt a különbség 10 perccel a vége előtt (47-58). A záró negyedben nem nagyon változott a különbség, végül 12 ponttal nyertük a nyitómeccset (61-73).

Berényi Sándor: Az döntött a javunkra, hogy a félidőben tudtunk váltani, egyszerre voltunk agresszívak és felszabadultak. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Sok energiát tettünk ebbe a meccsbe, így azt gondolom, hogy megérdemeltük a sikert.

Bayern München – U16-os magyar A válogatott 61-73 (17-17, 17-8, 13-33, 14-15)

A Bayern legjobb dobói: Ndiaye 30/9, Nellesen 8/3, Hartmann 7.

Magyar A válogatott: Kőházi 13/3, Csendes 14/3, Hajdu 6/3, Fekete 7, Csuti 9/3. Csere: Meszlényi -, Kelemen -, Madar -, Safranka 8/3, Kertész 6/3, Kovács 10/3.

A második mérkőzésen B válogatottunk ellenfele az NBA Academy volt a B csoportban. Az első negyed még kiegyenlített kosárlabdát hozott (14-15), a több kontinens NBA akadémiáiból összeválogatott együttes azonban nyomasztó fölényben volt a második felvonás során, amelyet 33-6-ra nyert meg (20-48). További 11 ponttal nőtt a távolság a fordulás után, és bár a záró 10 percet 17-10-re nyerte Szalay Domonkos vezette csapatunk, kikaptunk (47-79).

U16-os magyar B válogatott – NBA Academy 47-79 (14-15, 6-33, 10-21, 17-10)

Magyar B válogatott: Halmai 5/3, Major 2, Szalay 11, Szabó 7, Hegedűs 6. Csere: Antalics -, Udemezue 1, Kégel 3, Szalczgruber 6/6, Lakator 4, Árva-File 2, Rajnai -.

Az NBA Academy legjobb dobói: Xie 20/12, Proctor 15/3, Toews 15/9.

fotó és szöveg: hunbasket.hu